Štvrtok, 17. október, 2019 | Meniny má Hedviga

Novodubničanom sa doma nedarí

V 4. futbalovej ligy prehrala Domaniža doma nešťastným gólom, Beluša nehrala v Partizánskom kvôli terénu.

Hráči N. Dubnice (v žltom)sa proti Častkovciam nepresadili.Hráči N. Dubnice (v žltom)sa proti Častkovciam nepresadili.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

N. Dubnica – Častkovce 0:0

Na výborne pripravenom trávniku sa v prvej dvadsaťminútovke diváci nudili, lebo okrem zranenia Luštíka a nepotrestanej ruky hostí v pokutovom území, veľa zaujímavého nevideli. V 21. min si za obranu nabehol Švikruha, no Korček úspešne zasiahol. O päť minút prvý z hostí vypálil veľmi nepresne Kostelan. Po polhodine sa nepresadil Držík a domáci podporovaní silným vetrom sa nepresne nakopávanými loptami nedokázali presadiť. V 40. min Gonov pokus zblokoval domáci hráč a následne tvrdú Madrovu strelu zo šestnástky bravúrne vyrazil Rekem. V 45. min preletel center na päťku k voľnému Marušincovi, ale ten stopercentnú tutovku zakončil iba strelou do brankára. Ten istý hráč v 51. min trafil iba blokujúceho súpera a o päť minút z veľkého uhla poslal ťažkú prihrávku z voleja tesne vedľa. V 60. min Rekem včasným vybehnutím zachraňoval pred Vladom a o dve minúty po rýchlej akcii zakončil Grnja z dobrej pozície veľmi nepresne. Rekem odvážnou hlavičkou zachraňoval v 68. min pred Rožníkom a v 72. min po spätnej prihrávke neatakovaný obranca hostí zahral v šestnástke rukou, no rozhodca jasnú jedenástku nenariadil. Madrov priamy kop na druhej strane letel nad a v 78. min po skrumáži Korček chytil Mozolíkovu strelu zblízka. Päť minút pred koncom po strete Gona s Burdejom udelil rozhodca domácemu hráčovi druhú žltú kartu a následne ho vylúčil. Sotenie hosťujúceho Ďuriša v prerušenej hre ocenil však už iba žltou kartou a zápas sa potom už iba dohral.

Rozhodoval Barta, ŽK: Burdej, Držík, Končitík, Ďuriš, ČK: 85. Ďuriš po 2 ŽK, 150 divákov.

N. DUBNICA: Rekem – Burdej, Václav (82. Bouhila), Behan, Králik (65. Mozolík), Maník, Švikruha, Držík, Marušinec, Grnja, Lendvay.

ČASTKOVCE: Korček – Rusnák, Osuský, Gono, Končitík, Čechvala, Vlado (78. Bartovič), Ďuriš, Luštík (9. Rožník), Madro, Kostelan. JOZEF ŠPROCHA

Domaniža – Šimonovany 0:1 (0:0)

V chladnom počasí v slabom zápase z oboch strán v 14. min prvý pokus Miroslava Kvaššaya zo šestnástky hostia zblokovali. O tri minúty Žiakovu strelu kryl Zdurienčík a v 30. min po predĺženom rohu hlavičkoval Laurinec nad. V 44. min zastavil rýchly prienik hostí Svoboda v šestnástke faulom, ale Laurincovu jedenástku Zdurienčík kryl, rovnako ako nasledujúcu dorážku. V 49. min po zaváhaní domácej obrany nastrelil brankár Zdurienčík Sobotu, od ktorého sa lopta odrazila do brány – 0:1. V 62. min Vargov pokus zo šestnástky skončil tesne vedľa. Domáci vrhli všetko do útoku a v 71. min D. Pilár st. trafil iba do Gašaparíka. Najväčšiu šancu na vyrovnanie mal Svoboda v 77. min po presnom centri J. Kardoša, ale z päťky hlavičkoval nad. Štyri minúty pred koncom kryl Gašparík strelu Miroslav Kvaššaya.

Gól: 49. Sobota.

Rozhodoval R. Farkaš, ŽK: Braciník, Kotula, 100 divákov.

DOMANIŽA: Zdurienčík – Haviar (68. Blažek), Braciník, Vaštík, D. Pilár ml., Marek Kvaššay, Rybár (63. J. Král), D. Pilár st. (75. J. Kardoš), Miroslav Kvaššay, Sovík, Svoboda.

ŠIMONOVANY: Gašparík – Chrenko, Oršula, Kermiet, Žiak (90. Reichel), Varga, Sobota, Kotula, Laurinec (81. Baláška), Baniat (60. Obžera), Halás. ĽUBOMÍR KUČÍK

Partizánske – Beluša nehrali

Ďalšie výsledky 20. kola: J. Bohunice - Modranka 3:1 (0:1), 51. Yao, 81. Machovič, 85. Poláček – 24. Gregúrek, Chocholná-Velčice – Kanianka 4:0 (2:0), 36. a 40. Ján Tuhársky, 75. Tuplík, 86. L. Cingel, Tr. Teplice – Tr. Stankovce 2:1 (2:0), 30. Kopúň, 37. Bretschneider – 66. Puna, stretnutia Bánovce – Boleráz a Horná Nitra - Holíč sa nehrali.

1. Tr. Teplice 20 12 2 6 34:19 38 (+8)

2. H. Nitra 19 11 4 4 39:14 37 (+10)

3. Bánovce 19 11 4 4 37:17 37 (+10)

4. Beluša 19 12 1 6 38:25 37 (+7)

5. Modranka 20 11 1 8 20:29 34 (+4)

6. Šimonovany 20 10 2 8 27:23 32 (+2)

7. Boleráz 19 9 3 7 35:23 30 (0)

8. Domaniža 20 8 6 6 23:18 30 (0)