Z vraždy obvinili Josefa zo Skalice

V prípade minulotýždňovej vraždy a pokusu o vraždu v Považskej Bystrici polícia už vzniesla prvé obvinenie.

Polícia stále hľadá svedkov, ktorí videli toto auto v Považskej Bystrici a okolí.Polícia stále hľadá svedkov, ktorí videli toto auto v Považskej Bystrici a okolí. (Zdroj: KRPZ)

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Z obzvlášť závažného zločinu vraždy a pokusu o vraždu vyšetrovateľ obvinil 36-ročného Josefa, českého štátneho príslušníka, ktorý má trvalý pobyt v Skalici.

V piatok 17. apríla približne o 13.45 hodine prišlo pred považskobystrickú nemocnicu vozidlo BMW s medzinárodnými poznávacími značkami Česka. Vo vozidle na sedadle vodiča sedel 30-ročný Patrik z Beluše, ktorý mal strelné poranenie krku a krvácal. Lekári mu okamžite poskytli prvú pomoc, podrobil sa aj operácii. V súčasnosti je stále v umelom spánku. Na sedadle spolujazdca sedel 40-ročný Erik z Považskej Bystrice. V čase, keď vozidlo prišlo do nemocnice, už bol mŕtvy. Obaja muži nie sú pre považskobystrických policajtov neznámi.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Vraždu začali policajti hneď vyšetrovať. Spočiatku nebolo ani známe, kde mužov postrelili. Zistili, že vozidlo sa pohybovalo po trase medzi Dolnou Marikovou a Považskou Bystricou, konkrétne v obci Hatné, kde urobili aj raziu.

V poskytovaní informácií je polícia stále zdržanlivá. „Vzhľadom k stále prebiehajúcemu intenzívnemu policajnému vyšetrovaniu a k vykonávaným procesným úkonom momentálne k uvedenému prípadu nebudeme poskytovať viac informácií,“ povedala krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Zároveň požiadala o spoluprácu aj prípadných svedkov. „Žiadame občanov, ktorí si všimli pohyb tmavomodrého osobného vozidla BMW 530 XD, mpz. CZ, evidenčné čísla 3AR 88-06, po meste Považská Bystrica a v okolí Považskej Bystrice, prípadne pohyb podozrivých osôb v čase medzi 12. až 14. hodinou v piatok 17. apríla, taktiež posádku vozidla, prípadne ďalšie osoby, ktoré nastupovali, či vystupovali z uvedeného vozidla, aby kontaktovali políciu na známom telefónnom čísle 158,“ dodala.

SkryťVypnúť reklamu

Autor: vž

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Považská

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  4. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  5. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  6. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  7. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 127
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 101
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 896
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 985
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 678
  6. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 5 181
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 022
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 536
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

Dekan farnosti v Považskej Bystrici Pavol Mazúch.

Na cirkevné stavby sa nevzťahujú dotácie či eurofondy.


1
Skončili v sebe tri autá.

K nehode došlo v piatok ráno.


Žilinské Sladkosti pre hostí o tom presviedčajú už 10 rokov.


Jakubko

Nemusíte byť zdravotným klaunom, aby ste niekomu urobili krajší deň.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu