Vo futbalovej Doxxbet lige si Dubničania poradili so Žiarom.

Dubničania (v bielom) po bojovnom výkone zdolali Žiar /D. Ždaňu.Dubničania (v bielom) po bojovnom výkone zdolali Žiar /D. Ždaňu.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

O UDRŽANIE

Dubnica - Žiar /D. Ždaňa 1:0 (0:0)

Už v 4. min po Habšudovej akcii D´ Errico zaváhal a o dve minúty Garaj po dlhom sóle mieril vedľa. V 18. min ideálny center Bielika minul pred bránou Habšuda. Hralo sa v strede ihriska, no loptu častejšie kontrolovali hostia. Zuziakov pokus v 28. min skončil vedľa a v 32. min Bielik vysúval do šance Szücsa, no ten za loptou nevyštartoval. O štyri minúty v nádejnej akcii D´ Errico napálil loptu iba do obetavého Sekereša. V závere polčasu pohrozili hostia, keď v 39. min po rohu hlavičkoval vedľa Jarabica a v 41. min M. Slávik chytil sólo Abraháma. Druhý polčas začali hostia so snahou dať rýchly gól a v 47. min Garaj v plnom behu nádherne trafil bez prípravy brvno. O dve minúty hlavičkoval na druhej strane Golej nad. Obrovskú šancu zahodil v 58. min Szücs, ktorý išiel sám na Placha, ale ten jeho strelu vyrazil. V 60. min M. Slávik reflexívne vyrazil delovku Sekereša a v 63. min Garaj z uhla rozvlnil iba bočnú sieť. Aktívny Bielik v 67. min ušiel obrane, no obranca mu sklzom v poslednej chvíli loptu zrazil na roh. O minútu Bielik znova ušiel, no tentoraz napálil loptu pod brvno – 1:0. Hostia reagovali rýchlo a Golej v poslednej chvíli odvracal na roh. V 77. min sa pekne uvoľnil Zara, ale jeho technická strela tesne minula bránu hostí. V 80. min opäť Golej zachraňoval pred Páleníkom a v 82. min sa presadil cez obrancu Zara, no jeho strelu zastavilo brvno. Hostia v závere pridali, ale domáci vydreté víťazstvo udržali.

Gól: 68. Bielik.

Rozhodoval Michlian, ŽK: Rearte, 224 divákov.

DUBNICA: M. Slávik – Golej, Pagáč, Habšuda, Suchý, Zahranyčnyj, Szücs (64. Rearte), Cisár, Zara (87. Vaculík), D´ Errico, Bielik (82. Mičko).

ŽIAR /D. ŽDAŇA: Plach – Križan, Sekereš, Prikryl, Zuziak, Garaj (68. Páleník), Jarabica, Abrahám, Paraj (46. Gregáň), Orolín (84. Urgela), Sojka.

5. kolo: Šamorín - Slovan B 0:6 (0:1), 54. a 68. Miklós, 18. Ďuriš, 86. Ofori, 88. Tichý, 90. Sidibe, Trnava B - Nové Mesto 0:1 (0:1), 42. Belic (11 m).

O POSTUP

5. kolo: Sereď - L. Mikuláš 0:4 (0:1), 20.Kurák, 76. Jánošík, 84. Ferenčík, 87. vlastný Hanzel, Nitra – Poprad 3:1 (1:0), 30. Šmehýl, 71. Urblík, 80. Paukner (19. Urblík neprmenil 11 – tku) – 86. Orenič, Prešov – Šaľa 1:1 (1:1), 45. Tubonemi – 22. Gešnábel, Bardejov – Senec 1:1 (0:0), 65. Gagnon – 50. Lago, Zvolen – Skalica 0:1 (0:0), 72. Jakubek, Žilina B – Michalovce 0:1 (0:1), 35. Bayon (11 m), 62. Hrbek (Žilina B) nepremenil 11 - tku .

6. Dokážu dávať škôlkári pozor na ceste? Otestovali sme ich
  7. Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.
  8. Rýchly úver sa dá získať aj bez zložitých zmlúv
  9. Dajme ojazdeným pneumatikám druhú šancu. Nič nás to nestojí...
  10. Sloboda na Slovensku oslavuje 30 rokov
  1. Pozrite sa, ako fungujú asistenčné systémy Volkswagenu
  2. Známe osobnosti prezradili, do ktorej krajiny sa nechcú vrátiť
  3. Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.

Opitý vodič zavinil nehodu

Viac ako 2,5 promile alkoholu namerali považskobystrickí policajti v dychu 58-ročného vodiča automobilu, ktorý spôsobil dopravnú nehodu v obci Kostolec v Považskobystrickom okrese.

Nikoleta Trníková predviedla skvelé predstavenie v Dánsku

Limity na ME v Glasgowe a slovenské juniorské rekordy.

Nikoleta Trníková.

Právna poradňa: dnes na tému - kataster

Zistili ste chybu na liste vlastníctva a neviete, kto ju má opraviť? A kto túto opravu zaplatí? Zaujíma vás, ako postupovať, ak chcete zriadiť vecné bremeno na váš majetok, aby vás mohli deti doopatrovať vo vašom vlastnom dome? Odpovede nájdete v aktuálnom vydaní týždenníkov MY.

V Dubnici rastie strieborná vŕba

Anketa Strom roka pozná svojich víťazov. Vŕba z Dubnice nad Váhom skončila druhá.