Dulov víťazil doma, Tuchyni sa darilo vonku

V 6. futbalovej lige boli na programe dohrávané 16. kolo a 20. kolo.

Tucnčani (v žltom) po remíze v M. Ledniciach vyhrali v H. Porube (v zelenom).Tucnčani (v žltom) po remíze v M. Ledniciach vyhrali v H. Porube (v zelenom). (Zdroj: ONDREJ MIŠECH)

16. KOLO

Ilava - H. Poruba 3:3 (1:2)

V derby sa hral veľmi dobrý zápas. Už v 3. min Kozík vysunul P. Pagáča, ale jeho tečovaná strela skončila rohom. Po jeho rozohraní získali hostia loptu a rýchly protiútok zakončil gólom Jánoško – 0:1. V 9. min po ukážkovom útoku na tri dotyky premenil P. Pagáč Martinkovu prihrávku – 1:1. Ilava pritlačila súpera a v 10. min výborne zasiahol Smolka po strele Martinku a odrazenú loptu obrana hostí odkopla do bezpečia. V 20. min Kozíkov priamy kop z 35 metrov Smolka nádherne vyrazil na roh. O dve minúty Jánoško po brejku dostal hostí opäť do vedenia. V 28. min išiel Jánoško sám na Suchánka, no ten mu bravúrnym zákrokom zmaril hetrik. Po prestávke začali domáci náporom, ale boli to hostia, ktorí hrozili brejkami a Jáňa dvakrát vykopával loptu z prázdnej brány. V 60. min bol pod druhej žltej karte vylúčený domáci Kameništiak. V 69. min striedajúci Sondor nádhernou strelou z 30 metrov vyrovnal na 2:2. V 77. min dal tretí gól hostí opakovanou strelou spoza šestnástky Š. Dražkovec. Desiati domáci hrali lepšie ako v kompletnom zložení a v 90. min sa dočkali vyrovnania. Po faule na Šeda Kozík z priameho kopu trafil šibenicu – 3:3.

Góly: 9. P. Pagáč, 69. Sondor, 90. Kozík – 4. a 22. Jánoško, 77. Š. Dražkovec.

Ilava: Suchánek – P. Pagáč (Ptáček), Šedo, Jáňa, Branický (Sondor), Ruman, Kameništiak, Kozík, Tomanica (T. Bortel), D. Kopačka, Martinka.

H. Poruba: Smolka – R. Staňo, J. Stano, Majerík, Švaňa (Hudec), Revák, Sviečka, Š. Dražkovec, P. Dražkovec, Jánoško (R. Živčic), A. Pagáč. PETER MIŠÍK

Brvnište – Papradno 4:1 (2:0)

Za trvalého dažďa sa hral obojstranne útočný futbal, kde sa akcie striedali na oboch stranách. V 4. min Mário Hároník neprekonal vybehajúceho Hromadíka, ale o tri minúty Matúš Hároník vyžil nepozornosť obrany – 1:0. V 10. min Tóth stroskotal na domácej obrane a v 15. min jeho šancu zmaril vybehnutím brankár. J. Čapliar v 18. min zaváhal, čo však Ján Zahradník nevyužil. V 20. min hlavička Mária Hároníka tesne minula bránu a v 21. min prudká strela S. Trúchlika z 30 metrov skončila vedľa. V 24. min Ján Zahradník trafil bočnú sieť a o minútu Mário Hároník po úniku zvýšil na 2:0. V 35. min mieril Mário Hároník vedľa a v 40. min Hromadík s námahou vytlačil strelu Matúša Hároníka na roh. V 42. min mal čistú šancu Tóth, no vysoko prestrelil a v 44. min Mário Hároník z uhla netrafil bránu. V 47. min Tóth nedostihol dobrý center a o dve minúty Mário Hároník v šanci zle trafil loptu. Matúš Hároník prízemnou strelou v 51. min zvýšil na 3:0. O niekoľko sekúnd striedajúci Kozáčik po dlhej prihrávke znížil na 3:1. Hostí oslabil v 57. min po druhej žltej karte vylúčený Martinec. V 64. min Šlesárov volej minul bránu a Mário Hároník o minútu zakončil peknú akciu gólom na 4:1. Šlesárovu šancu v 71. min zmarila obrana a v 74. min Hromadík pádom pod nohy zmaril šancu T. Kramaríkovi. V 80. min Mário Hároník trafil iba padajúceho Hromadíka a o minútu Cupanov priamy kop kryl J. Čapliar. Buriancove nožničky gól neznamenali a v 86. min Šlesarovi pri sóle lopta odskočila.

Góly: 7. a 51. Matúš Hároník, 25. a 65. Mário Hároník – 52. Kozáčik.

Brvnište: J. Čapliar – Hudek (Decký), Kolembus, Matej Hároník, Bielik, Šlesár (Macháč), Čelko (Chovančík), T. Kramarík, J. Barbosa, Mário Hároník, Matúš Hároník (F. Hároník).

Papradno: Hromadík – M. Trúchlik (Kozáčik), S. Trúchlik (Burianec), Tóth, J. Galko, Ján Zahradník (Cupan), Nemčík, Martinec, Macošínec, Juraj Zahradník (M. Galko), Černošík. ADRIÁN DEMÁČEK

Dulov – Košeca 3:0 (1:0)

Domáci od úvodu začali odvážne, ale Egly minul strieľaný center a strelu R. Pagáča Chudý vyrazil na roh. Hostia podnikali iba sporadické útoky, kým domácim vyšla akcia v 22. min, keď Egly ušiel obrancom a jeho presný center premenil R. Baláž strelou z voleja – 1:0. V 35. min T. Kašša prihral Kalusovi, no Vozár jeho strelu zablokoval. V závere prvého polčasu zmaril Štefanec šancu Jána Palčeka. Po prestávke Chudý vychytal Eglyho v 48. min. V 56. min Mikšíka fauloval Kalus a R. Pagáč sa z jedenástky nemýlil – 2:0. V 57. min Ján Palček neuspel v šanci a na druhej strane R. Baláž minul bránu hostí. Pokus Filka zblokovala domáca obrana. V 80. min Žiaček nechal vyniknúť Štefanca a dve minúty pred koncom Brnka našiel Mikšíka, a ten hlavou dal tretí gól.

Góly: 24. R. Baláž, 58. R. Pagáč (11 m), 88. Mikšík.

Dulov: Štefanec – Vozár, R. Pagáč, Brnka, Slabý (Bialeš), R. Baláž, Kučiak, D. Hruška, Petr, Mikšík, Egly.

Košeca: Chudý – Mikulčík, Švehla, P. Oťahel, Kňažek (Fusko), M. Baláž, Kalus, Žiaček (Buran), K. Karlík (P. Galko), T. Kašša (Filko), Ján Palček. PAVOL PREKOP

Visolaje - D. Kočkovce 1:2 (0:1)

V prvom polčase mali viac z hry hostia, ale gólových šancí bolo minimum. Domáci ohrozili brankára Leška iba raz, na druhej strane Piláta vychytal Štrbáň, no v 34. min sa Pilát dočkal a strelou od žrde otvoril skóre. V druhom polčase sa opäť presadili hostia, keď v skrumáži poslal Mišík v 54. min loptu v páde druhýkrát za Štrbáňov chrbát. V záverečnej dvadsaťminútovke domáci výrazne pridali a v 74. min po faule na Bednářa Palme premenil jedenástku – 1:2. v 82. min sa do šance dostal Pilát, ale domáci brankár zachránil. Vyrovnať mohol v 85. min R. Pazdera, no Leško výhru hosťom udržal.

Góly: 74. Palme (11 m) – 34. Pilát, 54. Mišík.

Visolaje: Štrbáň – Bednář, Štefanec, Lutišan, Valach, R. Pazdera (Hošták), Baránek, Palme, Kršík (P. Kresánek), Kujaník, Popelka.

D. Kočkovce: Leško – Luhový, Chobot, Kryštof, Urban, Crkoň (Bajza), Mišík, Michálek (Kncový), Kvocera (Kopiš), Pilát, Ilavský (Kučík). (KA)

M. Lednice – Tuchyňa 3:3 (0:3)

Hostia prišli iba desiati, ale od úvodu boli domácim viac ako vyrovnaným súperom. Tuchyni vyšiel úvod, keď po Štefulových prienikoch Koťan v 17. a v 22. min poslal loptu zblízka do odkrytej brány - 0:2. Potom sa hralo v strede ihriska a v 32. min sa Digaňa vyznamenal pri trestnom kope Mikoláša, ktorý vyrazil na roh. V 41. min zvýšil Štefula po samostatnej akcii už na 0:3. Domácim sa hra nedarila, ale vyšiel im úvod druhého polčasu, keď v 47. min po rohu M. Húdek hlavou znížil na 1:3. Domáci zvýšili aktivitu, ale presadiť sa nedokázal proti dobre organizovanej obrane. V 75. min T. Húdek potrestal nevydarenú ofsajdovú pascu – 2:3. Domáci vrhli všetko do útoku a odmena prišla v nadstavenom čase, keď Ľ. Vančo po dlhom nákope hlavičkou vyrovnal.

Góly: 47. M. Húdek, 75. T. Húdek, 90. Ľ. Vančo - 17. a 22. Koťan, 41. Štefula.

M. Lednice: Digaňa – Ľ. Vančo, M. Vančo, T. Húdek, L. Lednický, Juraj Lednický (J. Košút), M. Košút, M. Húdek, T. Lednický, M. Kardoš (Dudák), Ľ. Kardoš.

Tuchyňa: Höfer – Koťan, M. Filo, Mikoláš, Štefula, Šatka, A. Filo, Hrubina, Letko, Hrehuš. (TL)

Lysá – Jasenica 2:1 (2:1)

Hostia začali odvážne, ale strely J. Tomaníka, Pavlíka a V. Kramaríka zneškodnil pozorný Fojtek alebo leteli vedľa. Domáci ohrozili bránu nepresným pokusom v 8. min, no v 17. min už viedli, keď presnou strelou spoza šestnástky otvoril skóre A. Zlocha.. Potom sa hralo na ťažkom teréne medzi šestnástkami a v 35. min Ľ. Janíček z priameho kopu „televíznym gólom“ do šibenice zvýšil na 2:0. Lysá mohla dať aj tretí gól, no po ruke Juraja Bednára v šestnástke jedenástku jeho menovec Jozef Bednár chytil. Pecník v 42. min z priameho kopu oživil nádeje Jasenice kontaktným gólom. Po prestávke sa hral bojovný futbal bez výraznejších šancí. Až v 80. min strela V. Kramaríka po Hlušekovom rohu skončila tesne nad brvnom a Lysá si výhru v závere ustrážila.

Góly: 17. A. Zlocha, 35. Ľ. Janíček – 42. Pecník.

Lysá: Fojtek – Hošták, Muziga, P. Kalus (M. Kalus), Macko, M. Zlocha, A. Zlocha, Ľ. Janíček, Lišaník (L. Kalus), M. Janíček, Hedlík (M. Kováč).

Jasenica: Jozef Bednár – Milo, R. Kušnier, Hlušek, J. Tomaník, Beniač (Janáček), V. Kramarík, Juraj Bednár, Pecník, P. Jánošík, Pavlík. (JA)

Bolešov – Plevník 2:2 (0:2)

V 12. min po strate lopty hostia potrestali chybu domácej obrany a z protiútoku dal vedúci gól Michal Buday. O päť minút mal šancu A. Buday, no Hudcovský ho vychytal V 19. min po rohu M. Bartáka Prnovu presnú hlavičku na čiare odvrátil J. Kremeň. V 30. min prehadzoval Dodek domáceho brankára, lopta sa odrazila od brvna, no P. Ďurkech zaváhal a Hudcovský mu šancu zmaril. V 34. min po ďalšej chybe obrany Tamáši na dvakrát zvýšil na 0:2. Bolešovu sa nedarilo a do prestávky sa stav nezmenil. Druhý polčas začal Bolešov miernym náporom, ale Závodný ani Veselý Magerčiaka neprekonali. V 73. min mal veľkú šancu na tretí gól hosťujúci Michálek, ale trafil iba žrď. V 80. min Veselý neuspel v súboji s Magerčiakom. Po vydarených striedaniach domáceho trénera v 84. min dorazil loptu do siete Závodný a o dve minúty trafil Veselý zo šestnástky šibenicu – 2:2. Domáci v závere dali takmer víťazný gól, no Janiš mieril z päťky v skrumáži tesne vedľa.

Góly: 84. Závodný, 86. Veselý – 12. Michal Buday, 33. Tamáši.

Bolešov: Hudcovský – J. Šatka (Monček), Riečičiar (M. Kopačka), Kvasnica, Janiš, Veselý, Šándor (Šišaj), O. Pagáč, Prna, M. Barták (Holíček), Závodný.

Plevník: Magerčiak – J. Kremeň, Zelenák, Butko, T. Ďurkech, J. Kušnier, Tamáši (Michálek), A. Buday (Smataník), Dodek, Michal Buday, P. Ďurkech (Smatana). (KM)

20. kolo

Ilava – Košeca 3:1 (2:0)

Košeca prišla s úmyslom brániť a už v 4. min T. Bortel hlavičkoval do brankára. Hralo sa väčšinou na polovici hostí a v 27. min Jáňa po Martinkovej prihrávke dostal Ilavu do vedenia. Domáci sa snažili útočiť a v 39. min po súhre P. Pagáča s Martinkom zahodil tutovku Jáňa. V 44. min priamy kop Kozíka bravúrne chytil Chudý, ale v 45. min po samostatnej akcii Šedo strelou po zemi zvýšil na 2:0. Hostia po prestávke ožili a v 49. min výborne zasiahol Vrábel pred Fulecom. V 52. min po úniku bol Jáňa faulovaný a Ruman z jedenástky zvyšoval na 3:0. V 61. min T. Kašša z 30 metrov natiahol Vrábela, ktorý loptu s námahou vyrazil. V 64. min Fulec znížil po chybe obrany na 3:1. V 90. min po nacvičenom signáli Kozík tesne minul bránu hostí a na druhej strane po Fulecovom centri hlavičkoval zblízka vedľa M. Vicen.

Góly: 27. Jáňa, 44. Šedo, 52. Ruman (11 m) – 64. Fulec.

ILAVA: Vrábel (Kis) – Pagáč (Branický), Šedo, Jáňa (Pažitka), Ruman, T. Bortel, Kozík, Tomanica, D. Kopačka, Martinka, Sondor.

KOŠECA: Chudý – Mikulčík (Švehla), B. Oťahel (M. Vicen), P. Oťahel, Kňažek (Galko), Baláž, Žiaček, Kalus, T. Kašša, Pavol Ondrejka, Ján Palček (Filko). PETER MIŠÍK

Papradno - D. Kočkovce 2:1 (0:1)

V 10. min Zboranovu strelu spoza šestnástky tečovala obrana na roh. V 14. min po rohu Pilát strelou z 18 metrov trafil po zemi sieť – 0:1. O minútu Tóth po sóle prestrelil bránu a v 17. min trafil do brankárových rúk z päťky. V 21. min pekná strela Pauka skončila tesne vedľa a Michálkov priamy kop v 32. min preletel nad brvnom. V 48. min M. Galko poslal hlavou loptu vedľa a v 53. min po peknom uvoľnení Černošíka premenil ešte krajšiu prihrávku Nemčík – 1:1. V 63. min Tóth prihral J. Galkovi a bolo 2:1. Potom sa hralo medzi šestnástkami a do konca už ani jedno mužstvo nemalo gólovú šancu.

Góly: 53. Nemčík, 63. J. Galko – 14. Pilát.

PAPRADNO: Hromadík – M. Trúchlik (Balušík), S. Trúchlik, Tóth (Hrebičík), J. Galko, Burianec, Černošík, Nemčík, M. Galko, Zboran (Šmulík), Pauk.

D. KOČKOVCE: Leško – Šábik, Koncový (Luhový), Kopiš, Urban, Král (Kvocera), Mišík, Michálek, Glórik, Pilát, Chobot. PAVOL ZDURIENČÍK

H. Poruba – Tuchyňa 1:3 (1:2)

Hostia mali v úvode prevahu, domáci sa pomaly rozohrávali a akcie hostí zastavovali faulami alebo rohmi. Do vedenia ich dostal v 10. min P. Dražkovec strelou z 25 metrov do šibenice. Tuchyňa pokračovala vo svojej hre a v 21. min Mikoláš z priameho kopu povedľa múru vyrovnal. Domáci mali zopár pekných akcií, ale s gólovými strelami si vynikajúci Höfer poradil. V 28. min ho neprekonal A. Pagáč, v 30. min P. Dražkovec a v 32. min Papp. V 33. min ušiel Letko a tvrdou strelou dal na 1:2. Vyrovnať mohol v 41. min Revák, ale po Hetflajšovom pase poslal loptu zbrklo vedľa. V 43. min Jánoškovu strelu vyrazil brankár. V 47. min Koťan zo šestnástky dal na 1:3. Domáci sa snažili, ale šance im zmaril nepriestrelný Höfer, ktorého postupne neprekonali v 49. min Papp, v 65. Š. Dražkovec a v 75. min ani dvojica Jánoško a Papp. Šance hostí v závere nevyužili Štefula s Hrubinom.

Góly: 10. P. Dražkovec – 21. Mikoláš, 33. Letko, 47. Koťan.

H. PORUBA: Smolka – Švaňa, J. Stano (Hudec), Majerík, Papp, P. Dražkovec (Š. Dražkovec), Revák, Hetflajš, Sviečka, Jánoško (Behanec), A. Pagáč.

TUCHYŇA: Höfer – Koťan (Krajči), Mikoláš, Štefula, A. Filo, Mačina, Hrubina (M. Filo), P. Poliak, Letko, Hrehuš, P. Kopačka. ONDREJ MIŠECH

Brvnište – Jasenica 2:0 (1:0)

Po opatrnom úvode sa v 10. min po veľkej chybe Mila ocitol vo vyloženej šanci Mário Hároník, ale bránu vysoko prestrelil. Situácia sa opakovala aj o päť minút, ale gól nepadol. V 30. min Mário Hároník vo vyloženej šanci nepotrestal chybu obrany. Trest prišiel až v 38. min, keď T. Kramarík po narážačke do protipohybu brankára dal na 1:0. V nervóznej atmosfére derby začali domáci po prestávke náporom a Čelko premenil v 48. min prihrávku Mária Hároníka – 2:0. V 55. min oslabil hostí zbytočným faulom Pecník apo druhej žltej karte bol vylúčený. Tento moment vyburcoval Jasenicu a domáci prestali hrať, no šance Pavlíka a V. Kramaríka gólom neskončili. V 85. min Mário Hároník vo vyloženej šanci trafil bočnú sieť a o dve minúty ho vychytal spoľahlivý Jozef Bednár.

Góly: 38. T. Kramarík, 48. Čelko.

BRVNIŠTE: J. Čapliar – Hudek, Kolembus, Matej Hároník, Bielik, Šlesár (Decký), Čelko (Zelenák), T. Kramarík, J. Barbosa (Macháč), Matúš Hároník (Chovančík), Mário Hároník.

JASENICA: Jozef Bednár – Číž, Milo, R. Kušnier, Hlušek (J. Mišutka), J. Tomaník, Juraj Bednár, Pavlík, P. Jánošík, V. Kramarík, Pecník. (JA)

Dulov – Plevník 3:0 (1:0)

Hostia od úvodu vyleteli na domácich a v 16. min po rohu Smataník hlavičkoval do brvna. V 22. min Dodek pálil vedľ a v25. min bol v čistej šanci Michal Buday, no Štefanec čaroval. T. Ďurkech z päťky prekopol bránu a Dodeka vychytal Štefanec. V 36. min Brnka trafil žrď a Mikšík loptu vrátil do siete – 1:0. Plevník začal druhý polčas bombou Butka z 30 metrov, ktorú kryl brankár. V 68. min Egly prestrelil a sólo Michal Buday zakončil strelou vedľa. V Baláž v 80. min pálil nad Baláž, ale Kučiak v 84. min premenil prihrávku R. pagáča na druhý gól. V 87. min R. Pagáč trafil žrď a osamotený Michal Buday neprekonal domáceho hrdinu Štefanca. V 90. min poistil výhru Dulova Palider.

Góly: 36. Mikšík, 84. Kučiak, 90. Palider.

DULOV: Štefanec – Vozár, R. Pagáč, Brnka, Slabý (Palider), Baláž, D. Hruška (Kučiak), Petr, Mikšík, Egly (Bialeš), Savara.

PLEVNÍK: Magerčiak – J. Kremeň, Zelenák, Butko (Čižmárik), T. Ďurkech, J. Kušnier, Smataník (Michálek), P. Ďurkech, Dodek, Michal Buday, Babínec (Martin Buday). PAVOL PREKOP

Visolaje – Bolešov 1:2 (0:1)

Po vyrovnanej desaťminútovke prišli chvíle domácich. V 11. min išiel Kujaník sám na bránu, no Burdej mu strelecký pokus zblokoval. O minútu M. šatka vychytal Kršíka, ktorý v 18. min po skrumáži vystrelil nepresne. Po Kujaníkovej strele v 19. min vynikol brankár hostí. Bolešovčania hru vyrovnali a v 36. min Štrbáň chytil Závodného priamy kop. V 41. min Po centri Závodného sa dostal k lopte J. Šatka a hlavou skóroval – 0:1. V 49. min Závodný pekným centrom prichystal gól J. Šatkovi, ktorý zvýšil na 0:2 V 55. min po priamom kope znížil hlavou Bednář. O desať minút krásnou strelou P. Kresánek trafil brvno a v 78. min priamy kop domácich kryl M. Šatka. V závere už hostia vedenie udržali.

Góly: 55. Bednář - 41. a 49. J. Šatka.

VISOLAJE: Štrbáň – Bednář, Kaplan, Lutišan, Valach, R. Pazdera, P. Kresánek, Palme, Baránek, Kršík, Kujaník.

BOLEŠOV: M. Šatka – Burdej, J. Šatka, Riečičiar, Mojto, Veselý, Šándor, O. Pagáč, Prna, M. Barták, Závodný. (KM)

M. Lednice – Lysá 6:1 (4:1)

Domáci mali prevahu a v 7. min Ľ. Kardoš otvoril skóre. Druhý gól pridal v 9. min M. Košút strelou povedľa brankára. Pri akcii sa zranil hráč hostí P. Kalus a Lysania dohrávali desiati. V 18. min prihrávku Juraja Lednického poslal do siete M. Košút a ten istý hráč po priamom kope hlavičkou skompletizoval hetrik v 30. min. V 37. min M.Janíček z jedenástky znížil na 4:1. O päť minút Fojtek kryl peknú strelu T. Lednického. V 54. min A. Zlocha z priameho kopu minul bránu a v 58. min M. Kardoš po akcii na jeden dotyk zvýšil na 5:1. O desať minút T. Lednický pridal zblízka šiesty gól a v 76. min Dudák na dvakrát netrafil prázdnu bránu.

Góly: 7., 18. a 30. M. Košút, 7. Ľ. Kardoš, 58. M. Kardoš, 68. T. Lednický – 37. M. Janíček (11 m).

M. LEDNICE: J. Košút – M. Vančo, Ľ. Vančo, T. Húdek, L. Lednický, Juraj Lednický, M. Košút, M. Húdek, T. Lednický, M. Kardoš (Dudák), Ľ. Kardoš.

LYSÁ: Fojtek – Hošták, L. Kalus, P. Kalus, Macko, M. Zlocha, A. Zlocha, M. Kalus, K. Barninec, M. Janíček, M. Kováč. (MA)

1. Brvnište 20 15 1 4 46:24 46

2. Tuchyňa 20 11 3 6 54:36 36

3. Papradno 20 11 3 6 45:27 36

4. Plevník 20 11 3 6 45:28 36

5. H. Poruba 20 11 3 6 51:39 36

6. Ilava 20 10 4 6 46:40 34