Štvrtok, 25. apríl, 2019 | Meniny má Marek

Divákov potešila strelecká nádielka

V 5. futbalovej lige si Prečín, Horovce a Streženice urobili zo súperových brán strelnicu.

Prečín – Ladce 6:1 (2:1)

Úvod patril domácim a po ideálnych prihrávkach od Hybbena otvoril skóre P. Gajdošík v 5. min a o šesť minút Orávik zvyšoval na 2:0. Dve šance zahodil Škrabák a hostia sa chytili. Výsledkom bol kontaktný gól Mokričku v 21. min. Ladce ovládli do prestávky stred ihriska, ale nepodarilo sa im vyrovnať, keď ich snahu likvidovala obrana na čele s Bartekom. Po prestávke zvyšoval P. Gajdošík po Hybbenovej prihrávke v 58. min na 3:1. Jurdíkovu strelu v 73. min Machala vyrazil pred Orávika a bolo 4:1. V 82. min Orávik dal piaty gól a šiesty gól dal dve minúty pred koncom P. Gajdošík, ktorý rovnako ako Orávik dosiahol hetrik. Ladce napriek prehre zanechali dobrý dojem.

Góly: 5., 58. a 88. P. Gajdošík, 11., 73. a 82. Orávik – 21. Mokrička.

Rozhodoval Kasala, ŽK: Orávik, Mokrička, 100 divákov.

PREČÍN: Bartek – Boško, Sádecký, Vrábel (Ľ. Gajdošík), Škrabák, V. Gajdošík (Jurdík), Orávik, Michalec, P. Gajdošík, Hybben, Čelko (Vicena).

LADCE: Machala – Eliaš (Kvasnica), Homér (L. Průša), F. Průša, Pagáč, Kršák, E. Mražík, Mikuška, Martinka, Mokrička, Kučma (Mosorjak). JOZEF MAMIS

Streženice – Z. Kostoľany 7:1 (3:0)

Zápas začal prevahou domácich a v 4. min strelu E. Medňanského zrazila obrana na roh a v 11. min Šprta dal v 11. min prudkou strelou pod brvno prvý gól. Tlak domácich pokračoval a v 34. min po Leškovej prihrávke dal Marián Loduha druhý gól. Stredom ihriska unikol v 37. min Štrbák a strelou k žrdi zvýšil na 3:0. Ten istý hráč sa v úvode druhého polčasu pekne uvoľnil a technickým lobom v 49. min prehodil Mareka Zvala – 4:0. Po rýchlej kontre z vlastnej polovice a spolupráci Jozefoviča so Štrbákom zvyšoval Šprta v 57. min na 5:0. V 73. min Marián Loduha poslal loptu pred bránu a Šprta dosiahol hetrik – 6:0. Ďalšie šance domáci nevyužili a v 85. min po rohu trafil Cmarko brvno a odrazenú loptu poslal do siete Kocmál – 6:1. Tri minúty pred koncom sa v šestnástke uvoľnil Šprta a po jeho prihrávke zavesil loptu pod brvno E. Medňanský – 7:1.

Góly: 11., 57. a 73. Šprta, 37. a 49. Štrbák, 34. Marián Loduha, 87. E. Medňanský - 85. Kocmál.

Rozhodoval Majcher, ŽK: Chrenko, Cmarko, 120 divákov.

STREŽENICE: Hrišo – Jozefovič, Ľ. Medňanský, Adamička, Filiač, Štrbák, Šesták, Leško, Šprta, Marián Loduha, E. Medňanský.

Z. KOSTOĽANY: Marek Zvalo – Šurina, Michal Zvalo, Chrenko, Mokoš, Rybnický, Jakubis (Mrtvík), Tesarovič, Mojžiš (Kocmál), Cmarko, Liptaj. STANISLAV BALÁT

Horovce – Lehota 5:1 (3:1)

Domáci začali aktívne a v 2. min mohol Prekop mohol otvoriť skóre, no šance sa zľakol. Hostia pohrozili strelami Homoľu a Kraľoviča. Skóre otvoril v 20. min Kebis po prihrávke Strateného. O deväť minút po závare v obrane hostí zvyšoval na 2:0 Prekop a v 30. min Prekop po úniku povedľa vybiehajúceho Vavra rozvlnil sieť – 3:0. Domáci sa uspokojili a v 36. min projektil Benčata Rajník vyrazil, ale na Homoľovu dorážku bol krátky – 3:1. Prekop pred prestávkou prestrelil prázdnu bránu. Homoľovu strelu v 55. min vyrazil Rajník na roh. V 64. min Šimko nevhodne komentoval výkon rozhodcu a bol vylúčený. Z nepriameho kopu Kuric po priťuknutí od Strateného zvýšil na 4:1. Hostia sa snažili, ale Mendel a Kraľovič mierili vedľa. Skóre uzavrel v 87. min po prihrávke Strateného Kebis.

Góly: 20. a 87. Kebis, 29. a 30. Prekop, 64. Kuric – 36. Homoľa.

Rozhodoval Mogyorósi, ŽK: Siekel, Jankula, Mišeje, Kralovič, ČK: 64. Šimko, 100 divákov.

HOROVCE: Rajník – Kuric, D. Barták, Svorada, Siekel, Kučo, G. Bortel (18. Kebis), Stratený, J. Barkáč (76. Chupáč), Prekop, Gašparek (70. Štefanec).

LEHOTA: Vavro – Belaň (78. Stupka), Mendel, Benko, Jankula, Šimko, Mišeje, Kralovič, Homoľa, Benčat, Cipov. MARIÁN PECUŠ

Ďalšie výsledky 27. kola: Myjava B – St. Turá 1:1 (0:0), 78. Sládek, Tr. Turná – Cigeľ 5:0 (1:0), P. Chorvát 2, M. Kováč, Hasenovič, vlastný (Halaška), Podolie – Veľké Uherce 0:5 (0:4), Bošany - Malá Čausa 0:0, Uhrovec – D. Vestenice 3:1 (2:0), 37. a 73. Malina 21. Bežo – 49. Cagáň.

1. Prečín 27 21 3 3 72:17 66

2. Myjava B 27 19 5 3 75:19 62

3. Veľké Uherce 27 16 4 7 62:32 52

4. Ladce 27 13 6 8 41:28 45

5. Uhrovec 27 11 8 8 57:33 41

6. M. Čausa 27 11 7 9 48:41 40

7. Cigeľ 27 10 8 9 34:38 38

8. Bošany 27 10 5 12 49:59 35