V Brvništi oslavovali prvenstvo

V 6. futbalovej lige sa rozhodlo o víťazovi, Visolaje gólom v závere si udržali nádej na záchranu.

Horná Poruba (v modrom) si poradila doma tesne s Lysou.Horná Poruba (v modrom) si poradila doma tesne s Lysou. (Zdroj: ONDREJ MIŠECH)

Ilava – Tuchyňa 2:1 (1:0)

Od začiatku sa hralo v strede ihriska. V 8. min A. Filo zo šestnástky mieril vedľa v 10. min ho napodobnil Koťan. Ilava odpovedala v 12. min, keď po Ptáčkovej prihrávke Branickému zabránil v skórovaní Höfer. Z protiútoku išiel Koťan sám na bránu, ale vystrelil vedľa. V 21. min bol vylúčený P. Kopačka. V 33. min premenil Rumanovu prihrávku Sondor strelou povedľa brankára. V 53. min Vrábel vyrazil Štefulovu strelu a v 54. min Štefula prehodil brankára aj bránu. V 56. min bol Štefula faulovaný a z jedenástky vyrovnal. Domáci pridali, Jáňa mieril v 58. min vedľa a v 59. min rovnako skončil Kozíkov pokus. Höfer zachránil pred Šedom, ale po presnom centri dal v 62. min Jáňa druhý gól. V 69. min Jáňova strela skončila tesne nad a v 72. min po rohu Hrehušovu hlavičku kryl Vrábel. Rumanov pokus bravúrne zneškodnil brankár a v 77. min Jáňa po akcii Rumana so Šedom prestrelil. V 88. min priamy kop Mikoláša skončil nad.

Góly: 33. Sondor, 62. Jáňa – 56. Štefula (11 m).

ILAVA: Vrábel – Šedo, Ruman, Kozík, D. Kopačka, Sondor (Pažitka), Branický, Jáňa, Ptáček, Tomanica, T. Bortel.

TUCHYŇA: Höfer – Koťan, Mačina, P. Poliak (Šatka), Mikoláš, A. Filo (Krajči), Štefula, Hrubina (Adamovic), Letko, P. Kopačka, Hrehuš. PETER MIŠÍK

D. Kočkovce – Jasenica 5:1 (4:0)

V 2. min Pilátovu strelu brankár zo šibenice vyrazil a Beniačova hlavička na druhej strane minula cieľ. V 15. min po úniku Crkoňa Kučík nedal brankárovi šancu – 1:0. O päť minút Pilát z priameho kopu zaskočil Jozefa Bednára – 2:0. v 24. min si na roh Piláta naskočil Kvocera – 3:0. V 27. min Kvocerov center Kučík premenil strelou od žrde a zvýšil na 4:0. Hosťom slúži ku cti, že nezložili zbrane, čo sa ukázalo po prestávke, keď mali prevahu. V 46. min P. Jánošík vyskúšal Valacha, šance Mišíka ostali na druhej strane nevyužité. V 60. min Pilát vyprášil z priameho kopu rukavice brankára. V 68. min sa hostia dočkali, keď Adamík hlavičkou znížil, ale v 83. min Kvocera strelou pod brvno uzavrel výsledok na 5:1.

Góly: 15. a 27. Kučík, 24. a 83. Kvocera, 20. Pilát – 68. Adamík.

D. KOČKOVCE: Valach – Luhový, Chobot, Velič (Barnin), Urban, Kryštof, Mišík (Kopiš), Crkoň, Glórik (Kvocera), Pilát, Kučík (Koncový).

JASENICA: Jozef Bednár – Hess, Juraj Bednár, Hlušek, P. Jánošík, Moravík, Pavlík, Pecník, V. Kramarík, Adamík, Beniač (Strašík). (KM)

Košeca – Plevník 2:0 (2:0)

Domáci začali lepšie a v 3. min Fulec trafil brankára, Žiaček o chvíľu netrafil loptu a Fulec mieril vedľa. Knažek hlavičkoval do gólmana a v 9. min T. Kašša minul šibenicu. V 9. min Dodek netrafil a v 13. min Žiaček spoza šestnástky otvoril skóre. Jeho ďalšiu strelu kryl brankár a v 20. min Fulec obstrelil brankára aj bránu a bombu T. Kaššu zlikvidoval Magerčiak. Chybu obrany potrestal v 23. min Kňažek – 2:0. V 30. min Michal Buday minul domácu bránu a v 37. min netrafil bránu zblízka Babínec. Magerčiak v 43. min bravúrne zmaril tvrdú strelu T. Kaššu. Turza chytil v 45. min gólový oblúčik Michala Budaya. V 52. min Magerčiak chytil Fulecovi jedenástku a v 57. min Martin Buday neprekonal Turzu. Brankár hostí vychytal T. Kaššu a v 70. min tvrdá strela Pavla Ondrejku tesne minula cieľ. Fulec v 72. min prestrelil a v 75. min M. Vicen mieril vedľa. V 83. min sa nepresadil J. Kušnier a v sieti neskončila ani hlavička P. Oťahela. Filko nazakončil akciu Jána Palčeka a v 90. min P. Oťahel v tutovke prestrelil.

Góly: 13. Žiaček, 23. Kňažek.

KOŠECA: Turza – Švehla, P. Oťahel, Fulec (Filko), Žiaček, Pavol Ondrejka, M. Vicen, R. Kalus, Kňažek, Ján Palček, T. Kašša.

PLEVNÍK: Magerčiak – J. Kremeň, Zelenák, J. Kušnier, T. Ďurkech, A. Buday (Pavlovič), Kamas, P. Ďurkech (Tamáši), Dodek (Martin Buday), Michal Buday, Babínec. (JP)

Papradno – Bolešov 1:1 (1:0)

V prvom polčase boli lepší domáci a už v 4. min Nemčíkovu strelu kryl Hudcovský. O štyri minúty Tóth obohral dvoch súperov, ale brankár nohou zrazil loptu na roh, po ktorom vypálil vedľa Nemčík. V 14. min po faule v šestnástke Veselého jedenástku vyrazil Hromadík. Hlavička J. Šatka letela v 16. min vedľa a v 18. min sa vyznamenal Hromadík po strele Veselého. V 24. min po zákroku na J. Galka sám faulovaný hráč premenil jedenástku a hostia hrali bez vylúčeného M. Bartáka za urážku rozhodcu. V 30. min Tóth hlavičkoval po zaváhaní Hudcovského nad, v 35. min Macošínec netrafil odkrytú bránu rovnako ako o minútu Martinec. Hromadík vyrazil Veselému ďalšiu strelu v 41. min a v 44. min ho neprekonal J. Šatka. V 46. min Nemčík mieril tesne nad a gól J. Galka v 48. min neplatil pre ofsajd. Oslabení hostia ovládli po prestávke hru. V 52. min O Pagáč minul, ale v 70. min ušiel Závodný a strelou povedľa brankára vyrovnal. V 76. min Prna mieril iba do Hromadíkových rúk a v 79. min Hudcovský vytlačil Cupanov priamy kop na roh. Nemčík v 82. min netrafil prázdnu bránu a v 85. min po faule na Veselého bol vylúčený domáci Martinec.

Góly: 24. J. Galko (11 m) – 70. Závodný.

PAPRADNO: Hromadík – M. Trúchlik, S. Trúchlik (Cupan), Tóth, J. Galko, Ján Zahradník, Macošínec, Nemčík, Martinec, Lokšík (Váchalík), Burianec.

BOLEŠOV: Hudcovský – J. Šatka, Riečičiar, Mojto (D. Šatka), Monček (P. Galko), Veselý, Šándor, O. Pagáč, Prna, M. Barták, Závodný. ADRIÁN DEMÁČEK

H. Poruba – Lysá 2:1 (2:1)

Prvý sa do gólovej šance dostali hostia, ale v 3. min po rohu sa pri strele M. Janíčka vyznamenal Behanec. V 4. min fauloval Muziga Majeríka, ktorý penaltu s istotou premenil. V 10. min Fojtek zachránil pred Š. Dražkovcom a v 13. min A. Staňo po úniku prestrelil. O päť minút M. Zlocha hlavou z päťky vyrovnal. V 20. min Sviečka pohotovou strelou dostal H. Porubu do vedenia, a ten istý hráč mohol 26. min zvýšiť, no Fojtek bol pripravený. Vyrovnať mohol v 40. min Ľ. Janíček, ktorý opečiatkoval iba žrď. Druhý polčas bol vyrovnaný, domáci si šancu nevypracovali. Lysá mala dobré šance na vyrovnanie, ale v 60. min sólo Macka zneškodnil obetavým zákrokom Behanec a v 80. min obrana Vápča zrazila strelu M. Kováča na roh.

Góly: 4. Majerík (11 m), 20. Sviečka – 18. M. Zlocha.

H. PORUBA: Behanec – Švaňa, P. Dražkovec, Majerík, Hudec, Papp, A. Staňo (Jánoško), Revák, Sviečka, Š. Dražkovec, Hetflajš.

LYSÁ: Fojtek – Hošták, M. Kalus, Muziga, Macko, M. Zlocha, A. Zlocha, Ľ. Janíček, L. Kalus (M. Kováč), M. Janíček, Lišaník (P. Kováč). ONDREJ MIŠECH

Brvnište - M. Lednice 9:0 (4:0)

Po spŕške striel a vyšachovaní obrany otvoril skóre v 8. min Čelko. O dve minúty z podobnej akcie zvyšoval Mário Hároník na 2:0. Domáci gólman bol bez práce, lebo hostia, ktorí prišli iba ôsmi, sa väčšinou húževnato bránili. V 15. min Kolembus premenil center F. Hudeka – 3:0 a o minútu Mário Hároník dorazil zblízka loptu do siete. Potom sa domáci hrali so súperom ako mačka s myšou, ale pokusy Matúša Hároníka, Kolembusa, T. Kramaríka a Mária Hároníka gólom neskončili. V 25. min strelu Matúša Hároníka vykopol z prázdnej brány T. Hudek. Brankár J. Košút sa zaskvel pri strelách Bielika, T. Kramaríka a Šlesára. V 40. min Macháč hlavičkoval do brankárových rúk a v 43. min jedinú strelu hostí poslal Ľ. Kardoš vedľa. V 47. min Mário Hároník pridal piaty gól a v 50. min nastrelil Bielik brvno. M. Košút odpovedal strelou tesne vedľa a v 52. min Mário Hároník prehodil brankára – 6:0. V 54. min Bielik minul prázdnu bránu a o minútu ho napodobnil Šamaj. V 63. min Bielik zvýšil na 7:0 a v 77. min pridal peknou strelou ôsmy gól. V 80. min spálil šancu Matúš Hároník a o dve minúty nedal gól Čelko. Bielik v 84. min dosiahol hetrik – 9:0.

Góly: 10., 16., 47. a 52. Mário Hároník, 63., 77. a 83. Bielik, 8. Čelko, 15. Kolembus.

BRVNIŠTE: J. Čapliar – Hudek, Kolembus (Zelenák), Matej Hároník (Macháč), Bielik, Šlesár, Čelko, T. Kramarík (Šamaj), J. Barbosa (Decký), Mário Hároník, Matúš Hároník.

M. LEDNICE: J. Košút – Ľ. Vančo, T. Húdek, M. Košút, T. Lednický, L. Lednický, Dudák, Ľ. Kardoš. ADRIÁN DEMÁČEK

Dulov – Visolaje 1:1 (1:0)

Do 15. min sa hralo medzi šestnástkami. V 17. min ideálny center Mikšík napálil Baláž do Štrbáňa a na druhej strane Kršík mieril vedľa. V 27. min Mikšíkov center premenil Bezák na vedúci gól. V 35. min Baránek neuspel v súboji s Martinom Štefancom a v 38. min Valach po po faule na unikajúceho Mikšíka dostal červenú kartu. Vylúčenie paradoxne domácim uškodilo a šance zahadzovali ako na páse. Bezák v 52. min nedočiahol center, Pagáčov priamy kop vyrazil brankár a neuspel ani Baláž. Kršík vyskúšal bombou Martina Štefanca a hostia trestali v 84. min, keď Mário Štefanec vyrovnal. Brnka potom trafil Štrbáňa a v 88. brankár hostí chytil gól Bezákovi.

Góly: 27. Bezák – 85 Mário Štefanec.

DULOV: Martin Štefanec – Brnka, Vozár, R. Pagáč, D. Hruška, Mikšík, Slabý (Bereš), Baláž, Egly, Bezák, Kučiak.

VISOLAJE: Štrbáň – Palme (Lutišan), R. Pazdera, Bednář, Valach, Mário Štefanec, Baránek, Hošták, P. Kresánek, Polacký, Kršík. PAVOL PREKOP

1. Brvnište 24 18 1 5 61:27 55

2. Plevník 24 14 3 7 53:32 45

3. Tuchyňa 24 13 4 7 64:43 43

4. H. Poruba 24 13 3 8 58:48 42

5. Papradno 24 12 4 8 48:33 40