Posledný zdolal prvého

V 6. futbalovej lige sa Visolaje stále nevzdávajú nádeje na záchranu, no Dulov takisto vyhral.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Dulov – Ilava 3:2 (1:1)

Úvod patril hosťom a v 5. min Štefanec vyrazil Kozíkovu strelu na roh. V 13. min Martinkova strela prešla popod gólmana do siete – 0:1. V 24. min Mikšík po spoluprácis Balážom po sóle vyrovnal. Do polčasu sa stav nemenil, lebo sa hralo v strede ihriska. Po prestávke začali lepšie hostia, ale v 53. min R. Pagáč premenil jedenástku – 2:1. O dve minúty Mikšík vysunul Baláža, ktorý sa pohral s obrancami, obišiel brankára a dal na 3:1. Mikšíka zázračne v 60. min vychytal Suchánek. Po nepozornosti obrany znížil Sondor v 62. min na 3:2. Balážov pokus zrazila obrana na roh, Kozíkovu stretlu vykopol spred bránu obranca. V 86. min Mikšík po úniku našiel Baláža, ale ten prestrelil. Šedo v 88. min poslal odrazenú loptu nad.

Góly: 24. Mikšík, 53. R. Pagáč (11 m), 55. Baláž – 13. Martinka, 62. Sondor.

DULOV: Štefanec – Vozár, Brnka, R. Pagáč, D. Hruška, Mikšík, Slabý (Rafaj), Baláž, Bereš (Barka), Bialeš, Petr.

ILAVA: Suchánek – Šedo, Ruman, Kozík, D. Kopačka, Sondor (Ptáček), Branický, Jáňa, Martinka, Tomanica, T. Bortel. PAVOL PREKOP

Visolaje – Brvnište 3:2 (0:0)

Hostia, ktorí sú istým víťazom, prišli vo výrazne pozmenenej zostave, kým domáci potrebovali tri body na ceste za záchranou. V prvom polčase boli lepší, ale gól nedali. Po prestávke sa hostia zlepšili a v 52. min skóroval Mário Hároník. Visolaje sa nevzdávali a desať minút pred koncom vyrovnal Kujaník. O dve minúty premenil jedenástku Kršík, ale po chybe v 85. min vyrovnal Mário Hároník. O cennej výhre Visolají rozhodol Baránek v 87. min z priameho kopu.

Góly: 80. Kujaník, 82. Kršík (11 m), 87. Baránek – 52. a 85. Mário Hároník.

VISOLAJE: Štrbáň – Lutišan (Polacký), Kaplan, R. Pazdera, Palme, Baránek, Hošták, Štefanec, Duba, Kujaník, Kršík.

BRVNIŠTE: Konušík – Kolembus, Hudek, Matej Hároník (Hrebičík), Bielik, Šlesár, Čelko, J. Barbosa, M. Slámka, Mário Hároník, J. Čapliar. (DM)

M. Lednice - H. Poruba 2:2 (1:1)

Hostia sa ujali vedenia, keď v 2. min A. Staňo skóroval hlavou. Potom sa hral medzišestnástkový zápas a domácim sa podarilo vyrovnať v 45. min, keď po faule v šestnástke premenil jedenástku Dudák. Po prestávke mali viac z hry hostia a po úniku strela A. Pagáča skončila nad. Hostí pribrzdilo vylúčenie Reváka za urážku rozhodcu. Presilovku využil v 80. Lagin. Keď sa zdalo, že domáci zvíťazia, minútu pred koncom vyrovnal Kasenčák tvrdou strelou po chybe obrany.

Góly: 45. Dudák, 80. Lagin – 2. A. Staňo, 89. Kasenčák.

M. LEDNICE: J. Košút - Ľ. Vančo, M. Vančo, T. Húdek, Juraj Lednický, M. Košút (Ján Lednický), T. Lednický, L. Lednický, Dudák, Lagin, Krajčír.

H. PORUBA: Behanec – Hudec, Revák, Majerík, P. Dražkovec, Papp, A. Staňo (R. Živčic), Solík (Kasenčák), Švaňa, Jánoško (Š. Dražkovec), A. Pagáč. (TL)

Lysá – Papradno 2:0 (1:0)

V prvej štvrťhodine mali domáci prevahu, ale vyťažili z nej iba dve žrde. Potom sa hralo v strede a až v 30. min trafil spoza šestnástky do šibencie Ľ. Janíček. Ďalšie šance Lysej ostali nevyužité. Podobný priebeh mal aj druhý polčas a v 75. min Hedlík po sóle obišiel aj brankára a zvýšil na 2:0. Ďalšie šance domáci nevyužili a hostia sa v závere prebrali, ale dve pekné strely skončili na žrdi.

Góly: 30. M. Janíček, 75. Hedlík.

LYSÁ: Cichák – P. Kováč (M. Kalus), Hošták, Muziga, Macko (L. Kalus), M. Zlocha, A. Zlocha, Ľ. Janíček, Hedlík, M. Janíček, M. Kováč (Lišaník).

PAPRADNO: Hromadík – M. Truchlík, Šmulík, Pauk, Váchalík, Zboran. Babiar, Nemčík (Balušík), Cupan, M. Galko, Macošínec. (HR)

Bolešov – Košeca 2:2 (2:2)

V 3. min pohrozili domáci, ale Závodného prudký center z rohu vyboxoval Turza. V 7. min po ďalšom rohu a hlavičke Šándora, ktorú obrana odvrátila a D. Šatka zo šestnástky krásnou strelou nedal gólmanovi šancu strelo do šibenice. V 11. min Závodného priamy kop Turza kryl a v 23. min z ojedinelej šance vyrovnal Žiaček. O štyri minúty prenikajúceho J. Šatku obrana hostí faulovala a Závodný sa z jedenástky nemýlil. O minútu išiel J. Šatka sám na bránu, no Turza bravúrne zasiahol. V 32. min po spätnej prihrávke Kňažeka M. Vicen nádhernou delovkou do šibenice vyrovnal. Po prestávke bol v 53. min vylúčený domáci J. Šatka za faul a v 67. min Kňažek hlavičkoval do rúk M. Šatku. V 74. min mal najväčšiu šancu Fulec, ktorého vychytal domáci gólman. Zápas sa dohrával medzi šestnástkami a tímy si podelili body.

Góly: 7. D. Šatka, 27. Závodný (11 m) – 23. Žiaček, 32 M. Vicen.

BOLEŠOV: M. Šatka – J. Šatka, Riečičiar (Šišaj), Kvasnica, Janiš, Veselý, Šándor, O. Pagáč (Monček), Prna, D. Šatka (Mojto – Kobela), Závodný.

KOŠECA: Turza – Švehla. P. Oťahel, Fulec, Žiaček (Buran), Pavol Ondrejka, M. Vicen, Kalus, Kňažek (B. Oťahel), Ján Palček, T. Kašša (Mikulčík). (KM)

Plevník - D. Kočkovce 6:5 (5:3)

Domáci mali raketový nástup a už v 3. min Smataník hlavou otvoril skóre. V 7. min P. Ďurkech po Dodekovej strele, ktorú gólman vyrazil, zvýšil na 2:0. Hosťujúci Crkoň v 15. min opečiatkoval žrď a v 18. min po akcii Michala Budaya Martin Buday pridal tretí gól Plevníka. O dve minúty po vyšachovaní obrany Michal Buday zvyšoval na 4:0. potom sa dostali k slovu hostia a Kvocera v 25. min znížil na 4:1. O dve minúty ten istý hráč volejom z metra prestrelil bránu. V 30. min Pilátovu strelu vytlačil Magerčiak na roh, ktorý v 36. min chytil aj Mišíkovu strelu z päťky. V 38. min P. Ďurkech dorazil loptu za Leškov chrbát – 5:1. V závere polčasu využili hostia poľavenie domácich. Pilát v 39. min dal druhý gól a v 43. min Kvocera znížil na 5:3. V 47. min Pilát znížil na 5:4 a o dve minúty z priameho kopu poslal loptu tesne nad. V 55. min tesne minul bránu J. Kremeň a v 62. min Magerčiak chytil strelu Michálka. Pilát v 63. min mieril vedľa a v 64. min pokus Michala Budaya kryl gólman. Dodek po rohu v 69. min hlavičkoval nepresne a v 75. min Mišík vyrovnal na 5:5. O výhre Plevníka rozhodol presnou hlavičkou v 77. min Dodek. V 85. min mohol vyrovnať Pilát, ale trafil brvno brány prekonaného Magerčiaka.

Góly: 7. a 38. P. Ďurkech, 3. Smataník, 18. Martin Buday, 20. Michal Buday, 77. Dodek – 25. a 43. Kvocera, 39. a 47. Pilát, 75. Mišík.

PLEVNÍK: Magerčiak – J. Kremeň, Zelenák, J. Kušnier, T. Ďurkech, Smataník (Tamáši), Kamas, Martin Buday, Dodek, Michal Buday, P. Ďurkech (Pavlovič).

D. KOČKOVCE: Leško – Luhový (Barnin), Chobot, Šabík, Urban, Kryštof, Mišík, Michálek, Kvocera, Pilát, Crkoň (Kopiš). ADRIÁN DEMÁČEK

Jasenica – Tuchyňa 0:3 (0:1)

Domáci hladní po víťazstve ktorého chuť dlho nezažili začali odvážne bojovne, čoho výsledkom bola v 5. min Pavlíkova šanca, ale jeho gól neplatil pre ofsajd. V 6. min Štefula dostal hostí do vedenia – 0:1. Jaseničania tlačili, ale Pavlíka v 10. min vychytal výborný Höfer. V 15. min Pecník nepremenil jedenástku, ktorú mu Höfer nohami vyrazil a dorážka V. Kramaríka hlavou skončila nad. V 20. min po rohu hlavičkoval Koťan do brvna a Rybárik so šťastím zasiahol. Pavlíkove sólo zmaril v 32. min brankár a v 33. min Štefulovi zmaril zázračným zákrokom šancu Rybárik. Jasenica mala prevahu aj po prestávke, ale strely Heldesa, Pavlíka, P. Jánošíka nenašli cestu do siete. Koťan v 68. min trafil z otočky žrď a v 73. min prišiel trest po strele A. Fila , ktorý televíznym gólom zvýšil na 0:2. Pavlík išiel sám na bránu, ale trestuhodne prestrelil. V 85. min po chybe gólmana dal tretí gól Koťan.

Góly: 6. Štefula, 73. A. Filo, 85. Koťan.

JASENICA: Rybárik – Číž, R. Kušnier (J. Mišutka), Strašík, Hlušek (Heldes), Juraj Bednár, P. Jánošík, Adamík, Pavlík, Pecník, V. Kramarík.

TUCHYŇA: Höfer – Koťan, Mačina, Mikoláš, Štefula, A. Filo, Hrubina, Letko, Hrehuš, Jozef Poliak (Adamovic), Šatka (P. Štefanec). (AJ)

1. Brvnište 25 18 1 6 63:30 55

2. Plevník 25 15 3 7 59:37 48

3. Tuchyňa 25 14 4 7 67:43 46

4. H. Poruba 25 13 4 8 60:50 43

5. Papradno 25 12 4 9 48:35 40