Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

V závere vyhral iba Púchov

V 3. futbalovej lige hetrik Luhového nestačil prvým Borčiciam na výhru, sklári zachraňovali bod až v závere.

Púchov (v bielom) skončil v konečnej tabuľke vyššie ako L. Rovne.Púchov (v bielom) skončil v konečnej tabuľke vyššie ako L. Rovne. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Púchov – Nemšová 2:0 (0:0)

Do 25. min boli hostia futbalovejší, ale svoje príležitosti nedokázali využiť. V 9. min nebezpečný center odvráti z päťky na roh Brezničan. V 19. min si Rypák nabehol do uličku, no brankár Bobot bol pri lopte skôr. Tvrdú strelu z priameho kopu z 20 metrov v 23. min Letko vyrazil nad brvno. Potom sa hralo iba v strede ihriska a hráčom potešili občerstvenie. V 40. min Vanákov nebezpečný center odvrátila obrana hostí a v 43. min Rypákove tridsaťmetrové sólo zneškodnil Bobot, ktorý vyrazil strelu na roh. V 52. min pokus Gamboša z 25 metrov zblokovala obrana. V 56. min Opatovský minul nebezpečný center. Nasledovali chvíle domácich, keď v 59. min Kopiš hlavičkoval Rypákov center zblízka koníčkom do brankárových rúk a v 61. min po centri Gamboša Kopišovu strelu Bobot vyrazil na roh. V 62. min po akcii stredom šestnástky Brezničan z desiatich metrov otvoril skóre – 1:0. Po Hamárovej chybe v 66. min Letko zmaril Kyselicov nájazd a loptu vytlačil vedľa brány. V 70. min Šimáček preloboval príliš vpredu stojaceho Bobota, no prehodil aj bránu. V 73. min po uličke Gamboša Pastrorek oblúčikom zvýšil na 2:0. V 76. min Pastoreka vychytal Bobot a o tri minúty Vanákov center Pastorek nedočiahol. Holišova strela v 82. min sa obtrela o žrď domácej brány. Bobot v 88. min zneškodnil pastorkovu strelu z uhla a a v 90. min sa pekne uvoľnil striedajúci Paliesek, no zakončil nedôrazne do gólmanových rúk.

Góly: 62. Brezničan, 73. Pastorek.

Rozhodoval Šima, bez ŽK, 150 divákov.

PÚCHOV: Letko – Riška, Brezničan, Rypák (67. Šimáček), Pastorek, Zavadzan, Vanák, Kopiš (84. Mynář), Gamboš, Rosina, Hamár (80. Paliesek). Tréner J. Vágner.

NEMŠOVÁ: Bobot – Bezák (68. Dzurilla), Ranko, Kresánek, Kyselica (68. Kvasnička), Amrich, Frimmel, Schiszler, Opatovský, Husár (68. Adamec), Holiš. Tréner B. Ďuriš. (FK)

Trnava C/Šúrovce – Borčice 3:3 (3:3)

Na víťaza tretej ligy bolo v Šúrovciach zvedavých 200 divákov a tí sa tešili už v 3. min. po peknej strele Pikulíka. Po 12 minútach zakončoval presne po centrovanej lopte aj Hlúch a domáci vyhrávali 2:0. Rýchle vedenie domácich zaskočilo natoľko, že najlepší strelec súťaže Luhový hetrikom zvrátil stav za päť minút po hrubých individuálnych chybách. Pred odchodom do šatní sa ešte domácim podarilo vyrovnať, keď svoj nájazd na premenil na gól lúčiaci sa Holíč. Polčasových 3:3 bolo zaujímavých, ale druhý polčas priniesol úplne iný futbal. Obe mužstvá už hrali s vedomím, že o nič nejde, a tak dali šancu mladým hráčom. Zvyšných 45 minút sa iba dohrávalo.

Góly: 3. Pikulík, 12. Hlúch, 44. Holíč – 15., 18. a 20. Luhový. R. Matulová, bez kariet, 200 divákov.

TRNAVA C: Vahalík (78. Vantruba) – Kovársky, Jakabovič, Dzíbela (55. Ďuriš), Ravas, Hlúch, Holič (65. Benovic), Hlavna, Magdolen, Pikulík, Juhász. Tréner M. Hájiček.

BORČICE: Žilka (31. Koníček) – Decký (46. Slávik), Siva, M. Plavšič, Gábor, Mačina, Púček, Luhový (46. Hasidlo), A. Plavšič, Púpala, Masárik. Tréner Š. Grendel. (SC)

Led. Rovne – Palárikovo 1:1 (0:0)

Domáci chceli neúspešnú sezónu zakončiť výhrou, čo im nebolo dopriate, pretože v prvom polčase postupne pozahadzovali stopercentné gólové šance Lipták, Buček a M. Hruška. Hostia mali v 25. min dobrú príležitosť Jansom a potom Kunovským, ale najlepši hráč domácich Kováč ich pokusy zmaril. V 62. min Ranuša z troch krokov prestrelil bránu a v 66. min nedal zblízka gól Kollár. V 76. min Kunovský potresta sklárov – 0:1. V 81. min Riečičiar netrafil prázdnu bránu, ale v 85. min Pokorný vyrovnal na spravodlivých 1:1.

Góly: 85. Pokorný – 76. Kunovský.

Rozhodoval Santa, ŽK: Janso, Onder, 200 divákov.

L. ROVNE: Kováč – Kollár, Kadlec (73. Kresáň), Detko, Lipták, Riečičiar, Ranuša, Pokorný, M. Hruška, Híreš, Buček. Tréner S. Mráz.

OTJ: Balogh – Troják, Vajda, Onder, Kubala, Masár (55. Farkas), Sendrei, Janso, Dzaba, Kunovský, Vencel (55. Španír). Tréner M. Kobora. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Ďalšie výsledky 32. kola: Topoľčany – Neded 3:3 (0:0), 56. Remeň, 64. Rusinko, 80. Jakubík – 72. Hambalek, 82. Kukučka, 90. Krcho, Nové Zámky – Veľký Meder 1:0 (0:0), 62. Kráľ, Komárno – Veľké Ludince 2:1 (2:0), 8. Szórád (11 m), 33. Kürthy – 65. Števko, Vrbové – DAC B/Vrakúň 0:4 (0:2), 5.a 30. Faragó, 71. Belkovics, 83. Gašpar, Vráble – Gabčíkovo 0:1 (0:0), 48. Vrťo, Levice mali voľno.

1. Borčice 32 23 6 3 72:18 75 (+27)

2. Veľký Meder 32 20 10 2 63:19 70 (+22)

10. Topoľčany 32 11 7 14 38:55 40 (-8)

11. DAC B/Vrak. 32 11 6 15 38:41 39 (-9)

12. Komárno 32 10 9 13 39:46 39 (-9)

13. Nové Zámky 32 10 7 15 38:51 37 (-11)

14. Púchov 32 8 12 12 26:35 36 (-12)

15. Led. Rovne 32 8 5 19 27:59 29 (-19)

16. Vrbové 32 6 4 22 20:49 22 (-26)

17. Levice 32 6 3 23 28:73 21 (-27)

Piešťany odstúpili zo súťaže.

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?