Nedeľa, 29. január, 2023 | Meniny má Gašpar

Memoriál Rudolfa Čuríka

Na futbalovom ihrisku v Hornej Porube sa odohral už ôsmy ročník futbalového turnaja mužov Memoriál Rudolfa Čuríka. Každý rok si v Hornej Porube týmto turnajom pripomínajú pamiatku futbalistu, trénera a futbalového funkcionára Rudolfa Čuríka. T

Vo finále boli lepší domáci  futbalisti Hornej Poruby.Vo finále boli lepší domáci futbalisti Hornej Poruby. (Zdroj: ONDREJ MIŠECH)

Na futbalovom ihrisku v Hornej Porube saodohral už ôsmy ročník futbalového turnaja mužov Memoriál Rudolfa Čuríka. Každý rok si v Hornej Porube týmto turnajom pripomínajú pamiatku futbalistu, trénera a futbalového funkcionára Rudolfa Čuríka.

SkryťVypnúť reklamu

Tohto ročníka sa turnaja zúčastnili družstva mužov: TJ Slovan Košecké Podhradie, TJ KOVO Beluša "B", TJ Považan Pruského a domáci futbalisti TJ Vápeč Horná Poruba. Hralo sa vyraďovacím systémom 2 x 30 minút s 5 minútovou prestávkou.

Košecké Podhradie - Pruské 4:2 ( 1:0 )

V prvom kvalifikačnom stretnutí proti sebe nastúpili futbalové družstvá Košeckého Podhradia a Pruského. Nový účastník 6. ligy Oblastného futbalového zväzu Považská Bystrica TJ Slovan Košecké Podhradie si po celé stretnutie udržiaval miernu prevahu, ktorú využil i gólovo. Úspešnými strelcami Košeckého Podhradia boli: Marek Vlasatý, Ľubomír Vlasatý, Turza a Sádecký. Za Pruské skórovali Štefánek a Antol.

Horná Poruba - Beluša "B" 5:2 ( 4:1 )

V druhom kvalifikačnom stretnutí domáci futbalisti z Hornej Poruby nenechali nikoho na pochybách, že majú na tomto turnaji tie najvyššie ambície. Už v prvom polčase sa gólovo presadili Janoško, Hudec, Prekop a Pagáč. V závere prvého polčasu za hostí dal jeden gól Bielik. Druhý polčas už nebol na góly taký bohatý, keď na domácej strane skóroval Radovan Stano a za hostí pridal ešte jeden gól Kotris.

Pruské - Beluša B 1:1 ( 1:1 )

Stretnutie o tretie miesto obstarali porazené družstvá z kvalifikačných stretnutí. Na prekvapenie futbalisti z Pruského dokázali s béčkom Beluše držať po celé stretnutie krok a s trochou šťastia uhrali nerozhodný výsledok 1:1. Za Pruské skóroval Slávik a za Belušu Sviečka. V napínavom kopaní kopov zo značky pokutového kopu mali penivejšie nervy i viac šťastia futbalisti z Pruského, ktorí prekvapivo obsadili konečné tretie miesto na turnaji.

Horná Poruba - Košecké Podhradie 4:3 ( 1:1 )

Vo finále sa stretli domáci futbalisti Hornej Poruby so svojimi odvekými rivalmi z Košeckého Podhradia. Bolo to naozajstné vyvrcholenie turnaja s napätím a premotivovanými emóciami až do záverečného hvizdu hlavného rozhodcu Jozefa Juríčka, ktorému na čiarach asistovali Gabriel Cabaj a Róbert Škrovanek. Domáci futbalisti vždy dokázali streliť gól v pravý čas a tak sa po skončení finálového stretnutia turnaja tešili z prvého miesta na turnaji. Góly za domácich zaznamenali: Šimon Dražkovec, Revák, Pagáč a Radovan Staňo. Za hostí bol úspešný Patrik Staňo dva krát a jeden gól pridal Sádecký.

Turnaj vyhodnotili a ceny za umiestnenie odovzdali Ľudmila Čuríkova - vdova po nebohom Rudolfovi Čuríkovi, starosta Milan Staňo a predseda TJ Vápeč Horná Poruba Pavol Puček.