Sobota, 19. jún, 2021 | Meniny má AlfrédKrížovkyKrížovky

Najväčší záujem je o prípravky

V priestoroch Kultúrneho domu v Dolných Kočkovciach sa v piatok 10. júla konala Riadna konferencia Oblastného futbalového zväzu Považská Bystrica, po ktorej nasledoval Aktív ŠTK. V úvode privítali prítomných delegátov klubov starosta obce Peter Regina a p

Ceny pre najlepšie dorastenecké tímy preberali zľava zástupcovia Ladiec, Udiče a D. Kočkoviec.Ceny pre najlepšie dorastenecké tímy preberali zľava zástupcovia Ladiec, Udiče a D. Kočkoviec. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

redseda ObFZ Považská Bystrica Ján Panák.

Nízka účasť

Na otvorenie riadnej konferencie sa čakalo, pretože v stanovenom čase bolo v sále iba niekoľko delegátov. Nakoniec sa začalo, keď účasť bola nadpolovičná (52 percent). Po správe predsedu ObFZ vystúpil s revíznou správou Vladimír Svitek, ktorý oboznámil prítomných s hospodárením, v ktorom príjmy prevyšujú výdaje. Konferencia pôsobila dojmom, že sa uskutočnila iba preto, lebo je to v stanovách, čo sa potvrdilo, na aktíve, kde už bola sála oveľa zaplnenenejšia.

Ocenení funkcionári

Pri príležitosti významného životného jubilea si prevzal bronzový odznak za dlhoročnú funkcionársku činnosť a obetavú prácu pre slovenský futbal predseda Vápeč Horná Poruba Pavol Puček. Plakety ObFZ prevzali Jozef Borovský (TJ Družstevník Mikušovce), Jozef Poliak (TJ Štart Tuchyňa), Anton Panáček (TJ Jednota Lazy pod Makytou), Kamil Španihel – ObFZ Považská Bystrica. Chýbali iba Jozef Hlava (TJ Iskra Borčice) a Ján Augustín (TJ Partizán Domaniža).

Štyri odhlášky

V správe ŠTK, ktorú predniesol predseda Jaroslav Gašpárek, nechýbali presné štatistiky ročníka.

V 6. lige boli iba tri kontumácie, kráľom sa stal Ján Štefula (Tuchyňa) z 27 gólmi pred Dolnokočkovčanom Jurajom Pilátom a Brvnišťanom Máriom Hároníkom zo 17 gólmi. Dulov dohrával súťaž s odrátanymi bodmi. V 7. lige dohrávalo súťaž iba dvanásť z pôvodne štrnástich tímov, pretože postupne sa odhlásili Borčice B a Stupné. Najlepšími strelcami boli Tomáš Drblík Udiča a Peter Kubiš (Sverepec s 18 gólmi. V 8. lige sa najprv hralo v dvoch skupinách a potom o umiestnenie. Potom najlepších osem tímov bojovalo o postup, ďalších osem o umiestnenie. Pre Dynamo Orlové, ktoré malo mínusový počet bodov, skončila súťaž už po základnej časti. Najlepším strelcom bol Peter Gardian z Podmanína, ktorý nastrieľala 30 gólov. V dorasteneckej 6. lige odstúpila v priebehu jesennej časti Pružina a na jar sa dohrávalo podobne ako mužskej 8. lige v dvoch skupinách. V prvej, kde sa hralo o postup, triumfovali Ladce, v dolnej bojovalo iba šesť tímov a negatívom bola nepravidelnosť zápasov. Najlepšími strelcami boli Martin Kvasnica z Ladiec a Tomáš Lazar z Praznova, ktorí zaznamenali 27 gólov.

V súťažiach žiakov bolo negatívom odstúpenie FK Lednica deň pred začiatkom súťaže. Najlepšími strelcami boli v 4. lige Matúš Masničák z Domaniže – 65 gólov a v 5. lige Andrej Novosad z Lazov – 62 gólov.

Súťaž prípraviek sa hrala podľa nového modelu. Projekt Branislava Bodoríka, kde sa na jar stretol každý s každým, mal pozítívne ohlasy. Najlepším strelcom bol Benjamín Vrábel z tímu Dulov L. Rovne, ktorý dal 27 gólov.

Dôležité zmeny

O niektorých novinkách v súťažnom poriadku informoval Marián Pecuš. Zmenou je, že do kontumačných prehier, ktoré môžu byť dôvodom vyradenia tímu zo súťaže, sa budú zaraďovať aj tie, za nedohratý zápas pre malý počet hráčov. Zápas, ktorý sa nedohrá z vyššej moci, sa nebude opakovať celý, ale iba od minúty, kedy bol prerušený. V prestávke alebo v priebehu zápasu musí na požiadanie hráč poskytnúť foto, ak tak neurobí, považuje sa jeho štart za neoprávnený.

Ocenenia a Fair play

Pretože poháre pre víťazov v súťažiach dospelých boli odovzdané pred zápasmi, udeľovali sa iba diplomy. Trofeje preberali aj najlepší strelci a finančné odmeny dostali aj kluby za súčasť fair play. V 6. lige vyhral Bolešov, v 7. lige Hradčan Lednica, v 8. lige červený Kameň a Považská Bystrica.

Postup Dohnian

Vopred pridelené čísla podľa požiadaviek v 6. lige mužstvám ostali, v 7. lige sa na poslednú chvíľu odhlásila Beluša B, tak sa z nečakaného postupu tešil štvrtý tím 8. ligy Dohňany.

V najnižšej súťaži, ktorou je od vlaňajška 8. liga, sa po dlhých rokoch nebude hrať v dvoch skupinách, ale iba v jednej. Do súťaže sa neprihlásili Stupné, Tunežice a Streženice B a niekoľko dní pred aktívom stiahli prihlášku aj Lúky. Keď k tomu pridáme kvarteto postupujúcich do 7. ligy – Pov. Bystrica, Podmanín, Kolačín a Dohňany, bolo jasné, že vznikne iba jediná súťaž. Po krátkej pauze sa na futbalovú mapu vrátili Lazy a v súťaži tak bude účinkovať jedenásť tímov.

6. LIGA MUŽI

1 Horná Poruba, 2 Papradno, 3. Dolné Kočkovce, 4 Ilava, 5 Tuchyňa, 6 Bolešov, 7 Plevník, 8 Košecké Podhradie, 9 Udiča, 10. Lysá pod Makytou, 11 Košeca, 12 Malé Lednice, 13 Dulov, 14 Jasenica.

7. LIGA MUŽI

1 Pružina, 2 Podmanín, 3 Považská Bystrica, 4 Šebešťanová, 5 Dolná Mariková, 6 Kvašov, 7 Visolaje, 8 Praznov, 9 Pruské, 10 Sverepec, 11 Kolačín, 12 Dohňany, 13 Hradčan Lednica, 14 Podvažie.

8. LIGA MUŽI

1 Mikušovce, 2 Fan club Púchov, 3 Vrchteplá, 4 Kameničany, 5 voľno, 6 Dynamo Orlové, 7 Červený Kameň, 8 Trstie, 9 Bodiná, 10 Dolná Breznica, 11 Prejta, 12 Lazy pod Makytou.

Jedná skupina

V súťaži, ktorá sa hral vlani v dvoch skupinách a najmä v nadstavbe bola značne neprehľadná v spodnej polovici, po postupe Ladiec do 5. ligy si prihlášku podalo pätnásť tímov. „Pretože FK Lednica nemala vysporiadané finančné podlžnosti z minulosti, pridelili sme jej číslo podmienečne s tým, že ak zástupca klubu do začiatku aktívu predloží potvrdenie o zaplatení, bude tím do súťaže zaradený. Pre tento dôvod sme mali pripravené dva varianty súťaže. Prvý bol pre dve skupiny so siedmimi resp. ôsmimi účastníkmi, ale pretože na aktív neprišiel z klubu FK Lednica, dorastenci neboli zaradení do súťaže, ktorá sa bude hrať iba v jednej štrnásťčlennej lige,“ vysvetľuje predseda ŠTK Jaroslav Gašpárek.

Do súťaže sa po úspešných rokoch v krajskej súťaži vrátili hráči Plevníka, ktorí ešte v minulej sezóne patrili k elite 4. ligy, no po odchode veľkej časti kádra z vekových dôvodov sa klub prihlásil do oblastnej súťaže. Jediným spojeným tímom bude Praznov /Podmanín. „V súťažiach riadených krajskými zväzmi sa spojený mládežnícky tím počíta iba jednému klubu, podľa našich interných noriem obom klubom, ktoré ako účastníci 7. ligy potrebujú mať mládežnícky tím,“ dopĺňa predseda ŠTK.

6. LIGA DORAST

1 Prejta, 2 Udiča, 3 Dolné Kočkovce, 4 Bolešov, 5 Tuchyňa, 6 Horná Poruba, 7 Plevník, 8 Praznov /Podmanín, 9 Pruské, 10 Sverepec, 11 Lysá pod Makytou, 12 Dohňany, 13 Kolačín, 14 Jasenica.

Trojkolová súťaž

V žiackej kategórii sa bude hrať opäť v 4. lige s rovnakým počtom štrnástich tímov. Vlaňajší víťaz Jasenica /Stupné nevyužila možnosť postúpiť do 3. ligy, ale podmienky splnili vlani posledná Ilava, ktorá bude hrať krajskú súťaž, odkiaľ zostúpilo Papradno. Nováčikom je Pružina.

V 5. lige ostala iba polovica tímov z vlaňajšieho ročníka. Okrem postupujúcej Pružiny už z rôznych dôvodov nie sú v súťaži Šebešťanová, Visolaje, Kvašov, Kolačín, či Dohňany. Hrať v 5. lige nebudú z rovnakého dôvodu ako dorastenci FK Lednica, hoci sa pôvodne prihlásili. Pretože v súťaži bude iba sedem tímov, hrať sa bude trojkolovo.

4. LIGA ŽIACI

1 Ladce, 2 Papradno, 3 Domaniža, 4 Prečín, 5 Dolná Mariková, 6 Dohňany, 7 Plevník, 8 Pruské, 9 Udiča, 10 Sverepec, 11 Košeca, 12 Lysá pod Makytou, 13 Pružina, 14 Jasenica.

5. LIGA ŽIACI

1 Mikušovce, 2 Horovce, 3 voľno, 4 Zubák, 5 Bolešov /Borčice, 6 Horná Poruba, 7 Hradčan Lednica, 8 Lazy pod Makytou.

Rekordná účasť

Potešiteľným faktom je veľký záujem o súťaž najmladších hráčov. Oproti vlaňajším pätnástim tímom sa pôvodne prihlásilo o šesť viac, ale na poslednú chvíľu boli zaradené aj Borčice. O spôsobe súťaže sa ešte nerozhodlo, zástupcovia klubov sa rozhodnú pre niektorý z variantov, ktorý pripraví ŠTK.

PRÍPRAVKY

1 Udiča, 2 Šebešťanová /Podvažie, 3 Dolná Mariková, 4 Visolaje, 5 Domaniža /Malé Lednice, 6 Prečín, 7 Brvnište, 8 Beluša, 9 Sverepec, 10 Dolné Kočkovce, 11 Zubák, 12 Streženice, 13 Hradčan Lednica, 14 Kolačín, 15 Dulov /Lednické Rovne, 16 Kvašov /Horovce, 17 Košeca /Košecké Podhradie, 18 Fan club Púchov, 19 Lazy pod Makytou, 20 Ilava, 21 Horovce, 22 Borčice.

Pozor na preukazy

V diskusii vystúpil iba predseda Matričnej komisie Ferdinand Gach, ktorý upozornil na nutnosť výmeny registračných preukazov. V prípade, ak hráč nebude mať takýto preukaz, nebude môcť byť zaradený do systému a zapísaný do zápisu, čo znamená, že nebude môcť hrať. Ďalšie diskusné príspevky už neboli a delegáti, ktorí si už predtým pochutnali na výbornom guláši, sa rozišli s tým, že onedlho sa opäť stretnú na futbalových trávnikoch.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
 2. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 3. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
 4. Crème de la crème po slovensky
 5. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
 6. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 7. Po Slovensku na motorke
 8. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 9. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
 10. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 1. Posledné dni nešťastnej Anny Boleynovej
 2. Čo všetko je potrebné vedieť o ochrane očí počas leta
 3. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 4. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
 5. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 6. Driverama má strategické partnerstvo s nemeckým Stop + Go
 7. Správna strava po tréningu: Siahnite po 100 % smoothie a šťavách
 8. Zázračná škola so zelenou strechou
 9. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 10. Crème de la crème po slovensky
 1. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 28 964
 2. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom 12 083
 3. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 7 837
 4. Po Slovensku na motorke 6 512
 5. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 6 507
 6. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 6 064
 7. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku 5 772
 8. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 5 310
 9. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku 4 185
 10. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 3 994
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

Dobré správy z MY

V tomto článku nájdete: Cukrovku úspešne liečia bez liekov. Obnovujú viac ako storočný zámok. Dva tipy na výlety s deťmi, nádherné fotky, ktoré dobyli svet a mnoho iného ;)


16 h
Ako si vybrať turistickú obuv? Poradí vám Lukáš Majerčák, expert z Intersportu.

Radí expert Lukáš Majerčák zo spoločnosti Intersport.


18. jún

Diskusiu sledujte naživo vo štvrtok o 14. hodine.


15. jún

V poradí ôsmou tohtoročnou obeťou dopravných nehôd na cestách Trenčianskeho kraja je 35-ročný motocyklista z okresu Prievidza, ktorý neprežil stredajšiu podvečernú zrážku s traktorom.


SITA 17. jún

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Už ste čítali?