Štvrtok, 25. apríl, 2019 | Meniny má Marek

Najväčší záujem je o prípravky

V priestoroch Kultúrneho domu v Dolných Kočkovciach sa v piatok 10. júla konala Riadna konferencia Oblastného futbalového zväzu Považská Bystrica, po ktorej nasledoval Aktív ŠTK. V úvode privítali prítomných delegátov klubov starosta obce Peter Regina a p

Ceny pre najlepšie dorastenecké tímy preberali zľava zástupcovia Ladiec, Udiče a D. Kočkoviec.Ceny pre najlepšie dorastenecké tímy preberali zľava zástupcovia Ladiec, Udiče a D. Kočkoviec.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

redseda ObFZ Považská Bystrica Ján Panák.

Nízka účasť

Na otvorenie riadnej konferencie sa čakalo, pretože v stanovenom čase bolo v sále iba niekoľko delegátov. Nakoniec sa začalo, keď účasť bola nadpolovičná (52 percent). Po správe predsedu ObFZ vystúpil s revíznou správou Vladimír Svitek, ktorý oboznámil prítomných s hospodárením, v ktorom príjmy prevyšujú výdaje. Konferencia pôsobila dojmom, že sa uskutočnila iba preto, lebo je to v stanovách, čo sa potvrdilo, na aktíve, kde už bola sála oveľa zaplnenenejšia.

Ocenení funkcionári

Pri príležitosti významného životného jubilea si prevzal bronzový odznak za dlhoročnú funkcionársku činnosť a obetavú prácu pre slovenský futbal predseda Vápeč Horná Poruba Pavol Puček. Plakety ObFZ prevzali Jozef Borovský (TJ Družstevník Mikušovce), Jozef Poliak (TJ Štart Tuchyňa), Anton Panáček (TJ Jednota Lazy pod Makytou), Kamil Španihel – ObFZ Považská Bystrica. Chýbali iba Jozef Hlava (TJ Iskra Borčice) a Ján Augustín (TJ Partizán Domaniža).

Štyri odhlášky

V správe ŠTK, ktorú predniesol predseda Jaroslav Gašpárek, nechýbali presné štatistiky ročníka.

V 6. lige boli iba tri kontumácie, kráľom sa stal Ján Štefula (Tuchyňa) z 27 gólmi pred Dolnokočkovčanom Jurajom Pilátom a Brvnišťanom Máriom Hároníkom zo 17 gólmi. Dulov dohrával súťaž s odrátanymi bodmi. V 7. lige dohrávalo súťaž iba dvanásť z pôvodne štrnástich tímov, pretože postupne sa odhlásili Borčice B a Stupné. Najlepšími strelcami boli Tomáš Drblík Udiča a Peter Kubiš (Sverepec s 18 gólmi. V 8. lige sa najprv hralo v dvoch skupinách a potom o umiestnenie. Potom najlepších osem tímov bojovalo o postup, ďalších osem o umiestnenie. Pre Dynamo Orlové, ktoré malo mínusový počet bodov, skončila súťaž už po základnej časti. Najlepším strelcom bol Peter Gardian z Podmanína, ktorý nastrieľala 30 gólov. V dorasteneckej 6. lige odstúpila v priebehu jesennej časti Pružina a na jar sa dohrávalo podobne ako mužskej 8. lige v dvoch skupinách. V prvej, kde sa hralo o postup, triumfovali Ladce, v dolnej bojovalo iba šesť tímov a negatívom bola nepravidelnosť zápasov. Najlepšími strelcami boli Martin Kvasnica z Ladiec a Tomáš Lazar z Praznova, ktorí zaznamenali 27 gólov.

V súťažiach žiakov bolo negatívom odstúpenie FK Lednica deň pred začiatkom súťaže. Najlepšími strelcami boli v 4. lige Matúš Masničák z Domaniže – 65 gólov a v 5. lige Andrej Novosad z Lazov – 62 gólov.

Súťaž prípraviek sa hrala podľa nového modelu. Projekt Branislava Bodoríka, kde sa na jar stretol každý s každým, mal pozítívne ohlasy. Najlepším strelcom bol Benjamín Vrábel z tímu Dulov L. Rovne, ktorý dal 27 gólov.

Dôležité zmeny

O niektorých novinkách v súťažnom poriadku informoval Marián Pecuš. Zmenou je, že do kontumačných prehier, ktoré môžu byť dôvodom vyradenia tímu zo súťaže, sa budú zaraďovať aj tie, za nedohratý zápas pre malý počet hráčov. Zápas, ktorý sa nedohrá z vyššej moci, sa nebude opakovať celý, ale iba od minúty, kedy bol prerušený. V prestávke alebo v priebehu zápasu musí na požiadanie hráč poskytnúť foto, ak tak neurobí, považuje sa jeho štart za neoprávnený.

Ocenenia a Fair play

Pretože poháre pre víťazov v súťažiach dospelých boli odovzdané pred zápasmi, udeľovali sa iba diplomy. Trofeje preberali aj najlepší strelci a finančné odmeny dostali aj kluby za súčasť fair play. V 6. lige vyhral Bolešov, v 7. lige Hradčan Lednica, v 8. lige červený Kameň a Považská Bystrica.

Postup Dohnian

Vopred pridelené čísla podľa požiadaviek v 6. lige mužstvám ostali, v 7. lige sa na poslednú chvíľu odhlásila Beluša B, tak sa z nečakaného postupu tešil štvrtý tím 8. ligy Dohňany.

V najnižšej súťaži, ktorou je od vlaňajška 8. liga, sa po dlhých rokoch nebude hrať v dvoch skupinách, ale iba v jednej. Do súťaže sa neprihlásili Stupné, Tunežice a Streženice B a niekoľko dní pred aktívom stiahli prihlášku aj Lúky. Keď k tomu pridáme kvarteto postupujúcich do 7. ligy – Pov. Bystrica, Podmanín, Kolačín a Dohňany, bolo jasné, že vznikne iba jediná súťaž. Po krátkej pauze sa na futbalovú mapu vrátili Lazy a v súťaži tak bude účinkovať jedenásť tímov.

6. LIGA MUŽI

1 Horná Poruba, 2 Papradno, 3. Dolné Kočkovce, 4 Ilava, 5 Tuchyňa, 6 Bolešov, 7 Plevník, 8 Košecké Podhradie, 9 Udiča, 10. Lysá pod Makytou, 11 Košeca, 12 Malé Lednice, 13 Dulov, 14 Jasenica.

7. LIGA MUŽI

1 Pružina, 2 Podmanín, 3 Považská Bystrica, 4 Šebešťanová, 5 Dolná Mariková, 6 Kvašov, 7 Visolaje, 8 Praznov, 9 Pruské, 10 Sverepec, 11 Kolačín, 12 Dohňany, 13 Hradčan Lednica, 14 Podvažie.

8. LIGA MUŽI

1 Mikušovce, 2 Fan club Púchov, 3 Vrchteplá, 4 Kameničany, 5 voľno, 6 Dynamo Orlové, 7 Červený Kameň, 8 Trstie, 9 Bodiná, 10 Dolná Breznica, 11 Prejta, 12 Lazy pod Makytou.

Jedná skupina

V súťaži, ktorá sa hral vlani v dvoch skupinách a najmä v nadstavbe bola značne neprehľadná v spodnej polovici, po postupe Ladiec do 5. ligy si prihlášku podalo pätnásť tímov. „Pretože FK Lednica nemala vysporiadané finančné podlžnosti z minulosti, pridelili sme jej číslo podmienečne s tým, že ak zástupca klubu do začiatku aktívu predloží potvrdenie o zaplatení, bude tím do súťaže zaradený. Pre tento dôvod sme mali pripravené dva varianty súťaže. Prvý bol pre dve skupiny so siedmimi resp. ôsmimi účastníkmi, ale pretože na aktív neprišiel z klubu FK Lednica, dorastenci neboli zaradení do súťaže, ktorá sa bude hrať iba v jednej štrnásťčlennej lige,“ vysvetľuje predseda ŠTK Jaroslav Gašpárek.

Do súťaže sa po úspešných rokoch v krajskej súťaži vrátili hráči Plevníka, ktorí ešte v minulej sezóne patrili k elite 4. ligy, no po odchode veľkej časti kádra z vekových dôvodov sa klub prihlásil do oblastnej súťaže. Jediným spojeným tímom bude Praznov /Podmanín. „V súťažiach riadených krajskými zväzmi sa spojený mládežnícky tím počíta iba jednému klubu, podľa našich interných noriem obom klubom, ktoré ako účastníci 7. ligy potrebujú mať mládežnícky tím,“ dopĺňa predseda ŠTK.

6. LIGA DORAST

1 Prejta, 2 Udiča, 3 Dolné Kočkovce, 4 Bolešov, 5 Tuchyňa, 6 Horná Poruba, 7 Plevník, 8 Praznov /Podmanín, 9 Pruské, 10 Sverepec, 11 Lysá pod Makytou, 12 Dohňany, 13 Kolačín, 14 Jasenica.

Trojkolová súťaž

V žiackej kategórii sa bude hrať opäť v 4. lige s rovnakým počtom štrnástich tímov. Vlaňajší víťaz Jasenica /Stupné nevyužila možnosť postúpiť do 3. ligy, ale podmienky splnili vlani posledná Ilava, ktorá bude hrať krajskú súťaž, odkiaľ zostúpilo Papradno. Nováčikom je Pružina.

V 5. lige ostala iba polovica tímov z vlaňajšieho ročníka. Okrem postupujúcej Pružiny už z rôznych dôvodov nie sú v súťaži Šebešťanová, Visolaje, Kvašov, Kolačín, či Dohňany. Hrať v 5. lige nebudú z rovnakého dôvodu ako dorastenci FK Lednica, hoci sa pôvodne prihlásili. Pretože v súťaži bude iba sedem tímov, hrať sa bude trojkolovo.

4. LIGA ŽIACI

1 Ladce, 2 Papradno, 3 Domaniža, 4 Prečín, 5 Dolná Mariková, 6 Dohňany, 7 Plevník, 8 Pruské, 9 Udiča, 10 Sverepec, 11 Košeca, 12 Lysá pod Makytou, 13 Pružina, 14 Jasenica.

5. LIGA ŽIACI

1 Mikušovce, 2 Horovce, 3 voľno, 4 Zubák, 5 Bolešov /Borčice, 6 Horná Poruba, 7 Hradčan Lednica, 8 Lazy pod Makytou.

Rekordná účasť

Potešiteľným faktom je veľký záujem o súťaž najmladších hráčov. Oproti vlaňajším pätnástim tímom sa pôvodne prihlásilo o šesť viac, ale na poslednú chvíľu boli zaradené aj Borčice. O spôsobe súťaže sa ešte nerozhodlo, zástupcovia klubov sa rozhodnú pre niektorý z variantov, ktorý pripraví ŠTK.

PRÍPRAVKY

1 Udiča, 2 Šebešťanová /Podvažie, 3 Dolná Mariková, 4 Visolaje, 5 Domaniža /Malé Lednice, 6 Prečín, 7 Brvnište, 8 Beluša, 9 Sverepec, 10 Dolné Kočkovce, 11 Zubák, 12 Streženice, 13 Hradčan Lednica, 14 Kolačín, 15 Dulov /Lednické Rovne, 16 Kvašov /Horovce, 17 Košeca /Košecké Podhradie, 18 Fan club Púchov, 19 Lazy pod Makytou, 20 Ilava, 21 Horovce, 22 Borčice.

Pozor na preukazy

V diskusii vystúpil iba predseda Matričnej komisie Ferdinand Gach, ktorý upozornil na nutnosť výmeny registračných preukazov. V prípade, ak hráč nebude mať takýto preukaz, nebude môcť byť zaradený do systému a zapísaný do zápisu, čo znamená, že nebude môcť hrať. Ďalšie diskusné príspevky už neboli a delegáti, ktorí si už predtým pochutnali na výbornom guláši, sa rozišli s tým, že onedlho sa opäť stretnú na futbalových trávnikoch.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Festival IXPO otvorí brány už tento piatok. Čo všetko prináša?
 2. Spready a poplatky pri obchodovaní
 3. Od mája sa mení definícia kilogramu
 4. Fixný výnos až 7 % ročne. Bezpečné investície už od 10.000 eur
 5. Elegancia, športový duch alebo výkon? Hyundai i30 Fastback
 6. Tohtoročný Autosalon? Najväčšie SUV na svete aj lietajúce auto
 7. Tip na japonskú klimatizáciu s výhodnejšou elektrinou
 8. Top desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019
 9. Čerpáte úver? Na toto by ste určite mali myslieť
 10. Pre učiteľov je dôležité, aby sa navzájom inšpirovali
 1. Fixný výnos až 7 % ročne. Bezpečné investície už od 10.000 eur
 2. Športový deň Stavebnej fakulty STU v Bratislave
 3. Festival IXPO otvorí brány už tento piatok. Čo všetko prináša?
 4. Pivovar Šariš rozdá regiónu 16-tisíc eur
 5. Recenze autokamery Mio MiVue J60 WIFI - youtuber Bazim hodnotí!
 6. Od mája sa mení definícia kilogramu
 7. Spready a poplatky pri obchodovaní
 8. Elegancia, športový duch alebo výkon? Hyundai i30 Fastback
 9. Gemerský expres priblíži nádherný kraj
 10. Takto sa môžete najlepšie chrániť pred výtlkmi
 1. Top desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019 24 247
 2. Čerpáte úver? Na toto by ste určite mali myslieť 9 154
 3. Bulharsko: Najlepšie miesta na dovolenku pri mori 8 432
 4. 7 kritických situácií na cestách. Ohrozujú každého vodiča 5 403
 5. Tohtoročný Autosalon? Najväčšie SUV na svete aj lietajúce auto 5 292
 6. Od mája sa mení definícia kilogramu 4 665
 7. Až vďaka chorobe objavila svoj talent 4 565
 8. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie 4 224
 9. Čo upiecť na Veľkú noc? 5 skvelých dezertov Adriany Polákovej 2 603
 10. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým? 2 508

Hlavné správy z MY Považská

Futbal oblasť: Praznov zosadil lídra z prvej priečky

Sumáre oblastných futbalových súťaží mužov, dorastu a žiakov

V plnom prúde sú aj žiacke ligy.

Museli sa schovať. Obyvateľom bytovky sa vyhrážal zabitím

Z prečinu „Násilie proti skupine obyvateľov“ poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ z Bánoviec nad Bebravou obvinil 40-ročného Stanislava z okresu Bánovce nad Bebravou.

Opitá vodička narazila do auta a ušla. O ulicu ďalej poškodila aj dopravnú značku (+FOTO)

Prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky čelí 63-ročná Antónia z Trenčína.

Sviatky zas nesklamali. Dôchodca pri cestnej kontrole poriadne nafúkal

Policajti Obvodného oddelenia PZ z Trenčína na Veľkonočnú nedeľu pred 18.00 hodinou na Hasičskej ulici v Trenčíne predpísaným spôsobom zastavili a kontrolovali vozidlo Opel Corsa.

Ilustračné foto.

Zvyšky jedla lákajú aj potkany

Ľudia sa zámerne zbavujú nedojedených potravín a nechávajú ich na verejnom priestranstve. Chcú prikrmovať zvieratá. Je to však nebezpečné.

Pokazené zemiaky na trávniku za panelákom na sídlisku v centre mesta.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V Žiline robili nábor na policajtov, vybrali len troch kandidátov

Mestská polícia v Žiline je dlhodobo poddimenzovaná.

Opitá vodička narazila do auta a ušla. O ulicu ďalej poškodila aj dopravnú značku (+FOTO)

Prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky čelí 63-ročná Antónia z Trenčína.

AKTUALIZOVANÉ 10:55

Auto na streche, prevrátený kamión. Cesta bola pre vážnu nehodu hodiny uzavretá

Vážna dopravná nehoda sa stala pred horským priechodom Biela hora.

Vo Svrčinovci spustili petíciu, žiadajú aj o odklonenie kamiónov

Najväčším problémom je kritická dopravná situácia a častá neprejazdnosť obce.

Vybrali SME

Už ste čítali?