Majú možnosť ísť do tábora za výhodných podmienok

Deti zo sociálne slabších rodín môžu stráviť časť leta v štátnych zariadeniach ministerstva vnútra a ministerstva obrany.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Pripravených je podľa informácií z ministerstiev sedem štátnych zariadení s kapacitami pre 40 až 100 detí. Vychovávatelia ponúkajú bohatý program. Prvý turnus začal už 13. júla. Základnou podmienkou je vyplniť žiadosť, ktorú môžu rodičia či zákonní zástupcovia nájsť na obecných či mestských úradoch, okresných úradoch a regionálnych úradoch práce, sociálnych vecí a rodiny.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pre aké deti je určený

Tábory sú pripravené pre zdravé deti vo veku od 8 do 12 rokov, z rodín, kde minimálne jeden člen spoločne posudzovanej domácnosti je zárobkovo činný, pričom celkový mesačný príjem domácnosti nie je viac ako 800 eur. Ak je v takejto rodine viac detí, ktoré by chceli ísť do tábora, pre každé dieťa je potrebné vyplniť žiadosť osobitne.

SkryťVypnúť reklamu

Kam poslať žiadosť

Vyplnenú žiadosť s ostatnými tlačivami o zdravotnej spôsobilosti či potvrdením o príjme je potrebné zaslať na adresu konkrétneho zariadenia, do ktorého dieťa patrí podľa okresu bydliska. Dopravu do a z rekreačného zariadenia zabezpečuje totiž zákonný zástupca na vlastné náklady a zodpovednosť. Štát hradí ubytovanie, celodennú stravu a cestovné poistenie na 8 dní a 7 nocí.

Žrebovanie

Podľa informácií z tlačovej správy ministerstiev nie je možné dopriať detský tábor každému dieťaťu, ktoré spĺňa podmienky. Preto budú v rekreačnom zariadení robiť výber žrebovaním. Žrebovať bude riaditeľ zariadenia a zástupca regionálneho úradu práce, sociálnych vecí a rodiny.

Každé vyžrebované dieťa bude včas informované, že si môže začať baliť kufor. Aby boli rodičia pokojní, že bude o deti dobre postarané, Ministerstvo vnútra SR upozorňuje na svoje bezplatné call centrum 0800 222 222, kam môžu volať v prípade akýchkoľvek otázok.

SkryťVypnúť reklamu

Informácie mestského úradu

Podľa informácií Ivety Kováčikovej, hovorkyne Považskej Bystrcice sú žiadosti k dispozícii aj na ich mestskom úrade. „A to na čísle dverí 122 a 123. Vyplnenú žiadosť s ostatnými tlačivami posielajú rodičia priamo na adresu zariadenia. V prípade Považskej Bystrice to je Hotel Granit Smrekovica,“ informovala Kováčiková.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Považská

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Tisíce ľudí sa tešia z vyšších platov
  2. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  3. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  4. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  5. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  6. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  7. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  8. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 266
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 357
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 172
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 208
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 851
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 342
  7. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 549
  8. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 4 194
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

Obľúbený predajca elektroniky NAY pokračuje vo svojom VEĽKOM VÝPREDAJI.


Dekan farnosti v Považskej Bystrici Pavol Mazúch.

Na cirkevné stavby sa nevzťahujú dotácie či eurofondy.


1
Skončili v sebe tri autá.

K nehode došlo v piatok ráno.


Žilinské Sladkosti pre hostí o tom presviedčajú už 10 rokov.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu