Pondelok, 6. apríl, 2020 | Meniny má Irena

V Plevníku triumfovali domáci muži

FK Plevník usporiadal ďalší ročník turnaja mužov o Pohár starostu.

Plevník (v žltom) si poradil s Podmanínom.Plevník (v žltom) si poradil s Podmanínom. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Ani v tomto ročníku sa domácim futbalistom nevyhli problémy. Vlani na poslednú chvíľu vypomohol účasťou Podmanín, ktorý nahradil Pružinu, no teraz už na nájdenie náhrady za Sverepec, ktorý nenazbieral dostatok hráčov, už času nebolo. Preto sa traja účastníci stretli každý s každým. Bez straty bodu sa víťazom stal Plevník, obhajca Rašov bol až tretí za prekvapením turnaja, Podmanínom.

Výsledky:

Podmanín – Rašov 3:1

Góly: P. Gardian 3 – Ferenc.

Nováčik 7. ligy podal veľmi dobrý výkon, ktorý ozdobil hetrikom najlepší strelec vlaňajšieho ročníka 8. ligy Peter Gardian. Rašov skóroval iba raz a výrazne si skomplikoval cestu za obhajobou.

Plevník – Podmanín 3:1

Góly: P. Ďurkech 2, J. Kušnier – R. Sovík.

Hralo sa v rýchlom tempe, šance boli na oboch stranách. Pred prestávkou sa najlepšie orientoval v päťke P. Ďurkech a doťukol loptu do siete. V druhom polčase súper hrozil najmä z brejkov, ale streľba bola nepresná. Po rýchlej akcii P. Ďurkech prízemnou strelou zvýšil na 2:é, ale hostia odpovedali R. Sovíkom, keď jeho tvrdá strela prešla deravým múrom a Magerčiak už iba sledoval, ako lopta končí v bráne. Definitívu výsledku dal v poslednej minúte J. Kušnier, ktorý po prieniku napálil loptu z uhla do siete.

Plevník – Rašov 2:1

Góly: J. Kušnier 2 (oba z 11 m) – Bučo.

Zápas mal znaky derby a súperi si nič nedarovali. Hostia doplatili na nevyberavé zákroky v šestnástke, po ktorých J. Kušnier dvakrát s prehľadom premenil pokutové kopy. Za stavu 2:0 hralo všetko v prospech domácich, ktorí si mohli dovoliť trikrát inkasovať. Rašov však dal iba jeden gól a domáci prebrali pohár od starostu Miroslava Kremeňa.

1. Plevník 2 2 0 0 5:2 6

2. Podmanín 2 1 0 1 4:4 3

3. Rašov 2 0 0 2 2:5 0

Najlepším hráčom bol vyhlásený Rastislav Sovík z Podmanína,

Starí páni:

Plevník – Rašov 5:2

Góly Plevníka: František Ďurkech 2, Miroslav Buday, Jozef Tomaník, Michal Gaňa.

V prestávke medzi zápasmi sa predstavili ja bývalí hráči susedných rivalov a v zápase dominovali domáci, za ktorých jeden gól dal starosta M. Kremeň a čuch na góly osvedčil aj súčasný tréner mužov František Ďurkech.

Zápasy rozhodovali Koleno a Vadovský.

Po skončení turnaja, ktorý sa dohrával v neskorých hodinách nasledovala poriadna disco zábava, ktorú si konečne užili aj muži, pretože na rozdiel od predchádzajúcich ročníkov ich čakala voľná nedeľa.