Dubnica takmer otočila už stratený zápas

V 3. futbalovej lige v derby vyhrali Lednické Rovne s Púchovom.

Dubničania (v bielom) zvýšenou snahou získali s Gabčíkovom aspoň bod.Dubničania (v bielom) zvýšenou snahou získali s Gabčíkovom aspoň bod. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Dubnica – Gabčíkovo 3:3 (1:3)

Skúsení hostia začali útočne a už v 4. min Gögh spoza šestnástky strelou od žrde otvoril skóre. V 12. min unikajúceho Bilyka fauloval Mojto a hosťujúci hráč z priameho kopu trafil povedľa múru pod brvno – 0:2. Domáci sa do šancí nedostávali, až v 17. min pálil Suchý zo šestnástky tesne nad. O štyri minúty Digaňa zmaril gólovú strelu Bognára. V 28. min po kontakte Suchého s hráčom hostí, ktorý ochotne spadol, nariadil rozhodca veľmi prísnu jedenástku, z ktorej Szöcs s prehľadom umiestnil loptu do opačného rohu. V 37. min po zákroku na Szücsa Štefánek z jedenástky nedal Izsmánovi šancu a znížil na 1:3. V 40. min domáci gólman reflexívne vyrazil Bilyka a o chvíľu sa vyznamenal po bombe Bognára. V 43. min sa Dubničania nedočkali jedenástky po zákroku na unikajúceho Mojta. Po prestávke Digaňa v 51. min vytlačil nad brvno priamy kop Gögha a v 54. min ušiel obrane Mojto a strelou k žrdi oživil dubnické šance – 2:3. V 59. min Digaňa parádnym zákrokom vyrazil Bolegovu hlavičku. Po skrumáži sa v 64. min najlepšie orientoval pred bránou nový muž v domácom drese Štefula a po jeho strele bolo vyrovnané. O šesť minút mohli hostia vyhrávať, no Göghovu nádhernú strelu do šibenice Digaňa robinzonádou vytlačil na roh. V 73. min zastavil Štefulovu gólovú strelu Faragó rukou, za čo uvidel „iba“ žltú kartu a Štefánek mohol z jedenástky dokončiť obrat zápasu. Jeho zle kopnutú jedenástku Izsmán vyrazil. V 81. min neprekonal domáceho gólmana Bíró. Keď minútu pred koncom stiahol jeden z obrancov rukami domáceho útočníka rukami, jedenástka sa nekopala a rušný zápas skončil spravodlivou remízou.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 37. Štefánek (11 m), 54. Mojto, 64. Štefula – 4. Gögh, 12. Bilyk, 28. Szöcs (11 m).

Rozhodoval A. Gádoši, ŽK: Mojto, Poláček, Čurik - Végh, Faragó, 200 divákov.

DUBNICA: Digaňa – Floriš (46. Štefula), Vaculík, Habšuda, Suchý (84. Remšík), Mojto, Habánik, Poláček, Szücs (87. Suchánek), Čurik, Štefánek. Tréner P. Kopačka.

GABČÍKOVO: Izsmán – Végh, Szöcs, Bolega, Bilyk, Faragó (72. Bíró), Gögh, Bognár, Králik, Csonka, Méry. Tréner D. Liba. JOZEF ŠPROCHA

Led. Rovne – Púchov 1:0 (1:0)

V derby sa hralo solídny futbal vo vysokom tempe a diváci videli kvalitný treťoligový zápas. V prvom polčase diktovali tempo domáci a v 2. min Copko vyskúšal brankára. V 23. min Detkovu tutovku po rohu vychytal Letko. Hostia pohrozili Bartošom, no Kováč bol pozorný. Zápas naberal na tempe a v 34. min po ukážkovej akcii sa ideálne uvoľnil v šestnástke Detko, našiel Rečičiara, ktorý otvoril skóre. V 37. min vyskúšal Kováčovu pozornosť aktívny Svorada. Po prestávke hostia prevzali iniciatívu a v 52. min Riškovu utešenú strelu Kováč zneškodnil. Po Pilátovom centri v 57. min Svorada zblízka poslal loptu nad. Hostia kontrolovali hru, ale ich akcie končili na šestnástke, lebo pozorná obrana sklárov si dávala pozor. Rozhodnúť mohol z brejku Pokorný, ale zakončil unáhlene. Diváci oba tímy odprevádzali potleskom súperi si zaslúžia poklonu za výkon vo veľkom teple.

SkryťVypnúť reklamu

Gól: 34. Riečičiar.

Rozhodoval Drobec, ŽK: Rypák, Nemčík, Svorada, 380 divákov.

L. ROVNE: Kováč – Tomana, Kollár, Kresáň, Chmelík, Detko (71. Pokorný), Riečičiar, Copko (57. Buček), M. Hruška, Híreš, Vávra (64. Prekop). Tréner D. Kramlík.

PÚCHOV: Letko – Riška, Vanák, Kopiš (70. Nemčík), Pilát, Gamboš, Rosina, Svorada, Bartoš, Pastorek (46. Rypák), Brezničan. Tréner J. Vágner. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Ďalšie výsledky 1. kola: Veľký Meder - Palárikovo 5:1 (3:1), 39. a 90. Mészáros, 19. Szöllös, 24. Kunovský, 39. a 90. Mészáros, 69. Rožník (11 m) - 2. Vencel, Nové Zámky – DAC B/Vrakúň 1:1 (0:0), 51. Košút – 90. Nguekam, Komárno – Nemšová 0:1 (0:0), 82. Vlček, Galanta – Trnava C 3:2 (1:1), 30. Blaščík, 50. E. Sukisa, 81. Korman – 39. Hlavna (11 m), 67. Dzibela, Šamorín - Vráble 3:1 (1:1), 13. Mikuš, 58. Csölle, 66. Kuba - 2. Brath, V. Ludince – Topoľčany 0:0, Neded – Horná Nitra 0:2 (0:1), 22. Drozd, 83. Matuškovič.

SkryťVypnúť reklamu

1. Veľký Meder 2 2 0 0 8:1 6 (0)

2. Horná Nitra 2 2 0 0 5:0 6 (+3)

3. Nemšová 2 2 0 0 4:0 6 (+3)

4. Galanta 2 2 0 0 6:4 6 (+3)

5. DAC B/Vrak. 2 1 1 0 5:3 4 (+1)

6. Topoľčany 2 1 1 0 3:2 4 (+1)

7. V. Ludince 2 1 1 0 1:0 4 (+1)

8. Šamorín 2 1 0 1 3:2 3 (0)

9. Púchov 2 1 0 1 1:1 3 (0)

10. Palárikovo 2 1 0 1 3:5 3 (0)

11. Led. Rovne 2 1 0 1 1:3 3 (0)

12. Gabčíkovo 2 0 1 1 5:6 1 (-2)

13. Nové Zámky 2 0 1 1 3:4 1 (-2)

14. Dubnica 2 0 1 1 3:5 1 (-2)

15. Trnava C 2 0 0 2 2:4 0 (-3)

16. Neded 2 0 0 2 2:6 0 (-3)

17. Komárno 2 0 0 2 0:4 0 (-3)

18. Vráble 2 0 0 2 1:6 0 (0)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Považská

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Tisíce ľudí sa tešia z vyšších platov
  2. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  3. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  4. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  5. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  6. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  7. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  8. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 266
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 357
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 172
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 208
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 851
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 342
  7. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 549
  8. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 4 194
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

Obľúbený predajca elektroniky NAY pokračuje vo svojom VEĽKOM VÝPREDAJI.


Dekan farnosti v Považskej Bystrici Pavol Mazúch.

Na cirkevné stavby sa nevzťahujú dotácie či eurofondy.


1
Skončili v sebe tri autá.

K nehode došlo v piatok ráno.


Žilinské Sladkosti pre hostí o tom presviedčajú už 10 rokov.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu