Utorok, 26. máj, 2020 | Meniny má DušanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Klimatológ Jozef Pecho: Hrozia nám aj štyridsaťpäť-stupňové teploty (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 6 7

Hodnoť

 

Klimatická zmena nikdy nezačala ani neskončila, klíma sa na Zemi menila vždy. Že sa teraz mení "rýchlejšie ako kedykoľvek predtým", to jednoducho nie je pravda. Porovnávajme porovnateľné. Neporovnávajme zmenu priemerných teplôt za tisícročné obdobia v minulosti so zmenou teplôt jednotlivých rokov v súčasnosti. Na grafoch s logaritmickou časovou mierkou to vyzerá efektne, ale to je otvorený podvod.

Keď niekto hovorí, že vie, ako sa klíma mení a pozná faktory, ktoré na to vplývajú a vzťah medzi nimi, jednoducho klame. Nemáme žiadnu vedeckú teóriu zmeny klímy, ktorá by dávala verifikovateľné predpovede. Máme len zjednodušené hypotézy a modely, ktoré sa nedajú overiť. Preto klimatológia je je veda v skutočnom zmysle toho slova.
 
Hodnoť

 

Rozoranie medzí nemalo vplyv na rýchly odtok vody z krajiny. Vtedy neboli monkultúry a poľnohospodári boli gazdovia. Zmenilo sa to po 89 tom. Pôdu dostali amatéri a ľudia , ktorí k nej vzťah nemajú a je to len pre nich forma rýchleho zisku posadením repky a kukurice do kogerenačných jednotiek. Česť výnimkám. Dnes už zrejme roľníci netušia, že orať a siať sa má po vrstevnici a nie kolmo z kopca dole. Voda sa odvádza, všetko sa betónuje a asfaltuje, čo pritečie, nevsiakne ale hneď odtečie do kanála
 

Na kopci...

by sa nemalo defaultne siať nič. Je to miesto pre les.
Takisto 5 km od rieky je miesto pre les. A potom sa voda udrží aj na svahu. Neexistuje lepšia alterantíva.
30% zvyšku stačí pre poľnohospodárstvo.
Vidíme tie ľány repky a slnečnice? My už nie len že ropu z vnútra zeme spalijeme do atmosféry ale ideme spalovať aj povrch. A nazývame to udržateľnosťou!!!
 
Hodnoť

Ups...

Takže predsa CO2 je king...kde je NOx??!
Takto nem budet dobre!
Takto F500, 900 000 krát predaný - t.j. No.1. - na trhu v US, čo spotrebuje minimálne 15 litrov benzínu (reálne skôr 20+) nebude na tom dobre ani len v porovnaní s podvodníckym VW 2l diesel so spotrebou tak 6l. Fakty by nepustili. Kde ostalo heslo: kill the diesel, (we want ToyToyToy)?
TVTlač a tzv. marketing vybavia. Sice občas sa chybyčka vloudí... Stane sa aj vo vojne. Poznáte? Krátke nohy...
 
Hodnoť

 

Aká živelná pohroma musí postihnúť dnešnú civilizáciu, aby vedci priznali skutočné príčiny klimatických zmien? Najprv chceli vedci hodiť vinu za klimatické zmeny na používateľov zariadení v ktorých boli freóny. V dnešnej dobe chcú vedci hodiť vinu za klimatické zmeny na ľudí, ktorý produkujú emisie. V skutočnosti sú za klimatické zmeny zodpovedný vedci, ktorý rozmiestňujú družice na obežné dráhy okolo Zeme. Obchod z emisiami je iba výborní biznis pre politikov, ktorý nemá nič spoločné z klimatickými zmenami.
Hovorí sa, že 100-krát opakovaná lož sa stane pravdou. Na takomto princípe funguje aj hystéria okolo globálneho otepľovania i klimatických zmien. Nárast koncentrácie CO2 v atmosfére spomaľuje klimatické zmeny spôsobené družicami. Znižovanie koncentrácie CO2 v atmosfére ešte urýchľuje klimatické zmeny.
Skleníkový efekt oblakov pozná každý. Najväčšie jarné mrazy bývajú pri vyjasnenej oblohe. Keď je v noci zamračené nočná teplota klesne menej ako pri vyjasnenej oblohe. Keď je zamračené počas celého dňa, priemerná denná teplota je nižšia ako pri vyjasnenej oblohe, čo znamená že ani skleníkový efekt oblakov nedokáže nahradiť pokles teploty spôsobený menším dopadom slnečného žiarenia na zemský povrch. To isté platí aj pre CO2.
Vďaka vysokej koncentrácii CO2 v atmosfére Venuše, na povrch Venuše dopadá iba minimálne množstvo slnečného žiarenia a preto je na Venuši denná teplota rovnaká ako nočná teplota. Ak by mal naozaj CO2 vplyv na klimatické zmeny, vďaka nárastu koncentrácie CO2 v atmosfére Zeme by na zemský povrch dopadalo menej slnečného žiarenia a preto by boli denné teploty nižšie ako bývali v minulosti.
Aby mohli byť denné teploty vyššie ako v minulosti, musí na zemský povrch dopadať viacej slnečného žiarenia. Vďaka družiciam Zem stratila vrchnú časť atmosféry. Cez tenšiu atmosféru dopadá na zemský povrch viacej slnečného žiarenia, čo je hlavná príčina klimatických zmien. Dokedy budú vedci klamať verejnosť o príčinách klimatických zmien? Existuje vedecká štúdia, ktorá by spochybňovala moje tvrdenie, že za klimatické zmeny sú zodpovedné družice a kozmický odpad?
Až sa Elonovi Muskovi podarí na obežné dráhy okolo Zeme rozmiestniť všetkých 12000 naplánovaných družíc, môžeme čakať výrazné zrýchlenie klimatických zmien. Možno ani dlho nepotrvá, až vás Elon Musk presvedčí o tom, že mám pravdu! Má dnešná civilizácia ešte šancu na záchranu, alebo je dnešná civilizácia už vopred odsúdená na vyhynutie?
 

 

Ešte sa musíš veľa snažiť, aby sa tvoje blbosti stali pravdou. No obávam sa, že je to márna snaha. Vieš, ešte stále existuje nemálo ľudí, schopných uvažovať. Ty ale medzi nich nepatríš.
 

 

Možno to nebude ani dlho trvať, až ťa Elon Musk presvedčí o mojej pravde.
 

 

Už si mu napísal, aby to nerobil? Že ty jediný na celej Zemi poznáš pravú príčinu klimatických zmien? Možno by si sa mal poponáhľať.

Už si vypočítal pomer hmotnosti atmosféry a všetkých družíc, vypustených na obežnú dráhu?

Najviac problémov očakávajú astronómovia, lebo satelity pravdepodobne zhoršia podmienky na pozorovanie vesmíru tak vo viditeľnom svetle, ako aj na rádiových frekvenciách.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7

Už ste čítali?