Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

15. tradičné Lednické dožinkové slávnosti

Kde a kedy ?

Program:

FSk Ledničanka Lednica

DFS Biela voda Púchov

FsK Strážovanka Zliechov

FSk Žrnovanka Horná Mariková

FsK Červeňan Červený Kameň

Prlovskí heligónkari – valasi z ČR

FS Považan Považská Bystrica

Falconari – sokoliari Domaniža

Sčamba Trstené pri Hornáde

Prezentácia a výstavy ľudových remeselníkov, prehliadka hradu

Popis

V nedeľu23. augusta 2015 sa bude konať v malebnej pohraničnej obci Lednica, obklopenej nádhernou prírodou, skalnými bralami a tajomným hradom Lednica už 15. ročník obnovených tradičných lednických dožiniek.Lednické dožinky patria medzi úspešné a vyhľadávané spoločenské podujatia nielen u domácich obyvateľov, ale aj pre divákov z regiónu a zahraničných turistov - najmä z Moravy.

Slávnosti ponúkajú bohatý kultúrny program, v ktorom dominuje krojovaný sprievod obcou so žatevným vencom, sedliacka jazda na vyzdobených konských záprahoch, staré žatevné mechanizmy, Ledničania v pôvodných pracovných i slávnostných krojových odevoch, folklórne skupiny, súbory a dychovky. Sviatočná furmanka začne o 13.30 hodine pri miestej základnej škole.

Po slávnostnom posvätení dožinkového venca v kostole sv. Jána Nepomuckého, miestna folklórna skupina Ledničanka odovzdá v amfiteátri dožinkový veniec starostovi obce.

Vystúpením folklórnych skupín, súborov, sólistov spevákov, inštrumentalistov z regiónu Považia... pokračuje program v amfiteátri so začiatkom o 15.00 hodine. Tešiť sa môžete na DFS Biela voda z Púchova, FSK Červeňan z Červeného Kameňa, FSk Žrnovanku z Hornej Marikovej, ale aj FSk Strážovanku zo Zliechova. Hosťom programu tohtoročných slávností bude folklórny súbor POVAŽAN z Považskej Bystrice. O sedemnástej hodine vystúpi so svojím programom hudobno zábavná ľudová skupina ŠČAMBA z Trsteného pri Hornáde. K sprievodným podujatiam patrí aj sobotný program na hrade Lednica, ako aj nedeľná prezentácia a ukážka prác ľudovoremeselných výrobcov a ochutnávka tradičných jedál. O 18-tej hodine bude pokračovať program ľudovou veselicou.