Utorok, 26. marec, 2019 | Meniny má Emanuel

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Riešime za vás

Hlavná križovatka

Aktuálny stav podnetu: V riešení Tento stav trvá: 3 roky a 3 mesice
Autor podnetu: Daniel Hlasný
Rieši: Slovenská správa ciest Bratislava
Lokalita: Považská Bystrica
Ulica: Sládkovičova
Dátum nahlásenia: 26.12.2015
Dátum poslednej aktivity: 12.1.2016

1. Chcem sa spýtať na riešenie problému hlavnej križovatke. Myslím presne jeden smer, z Trenčína na Rajec. Keď je zelená, tak vozidlá smerujúce od Trenčína na Rajec musia ešte dať prednosť chodcom. Takže naskočí zelená, hneď prvé auto zastaví pri prechode a ďalšie autá za ním. Chodcom naskočí červená, následne aj pre autá a prešli len tri autá.

Môj návrh: V smere od Trenčína sú tri pruhy. Pravý je na žel. stanicu (smer Púchov). Stredný je rovno na Žilinu a pravý pruh by mal byť "len" na centrum (Rajec). Takže po tom ako naskočí zelená autám aj chodcom by ostalo a pridala by sa potom len zelená šípka "vpravo", ktorá by svietila ešte v čase keď je voľný smer od Rajca na Trenčín. Takto to funguje aj na Orlovskom moste. Nie je to veľká investícia a doprava v meste by bola možno rýchlejšia.

 

2. Tiež by mohli by križovatku v meste vypínať mimo špičku. Stojím na červenej a žiadne auto za ten čas neprejde zo žiadneho smeru. A to vraj je inteligentná križovatka, ktorá sa riadi podľa hustoty vozidiel v meste.

Ako sa tento podnet riešil:

11.01.2016
Redakcia
Autor: Redakcia
Dátum reakcie: 11.01.2016 (15 dní a 16 hodín od nahlásenia)

Váš podnet sme zaslali na Slovenskú správu ciest, ktorá je správcom komunikácie. Zaujímali sme sa aj o to, ako funguje inteligentný systém na križovatke a či je ešte vôbec funkčný.

12.01.2016
Zainteresovaná strana
Autor: hovorkyňa Zuzana Hromcová - Slovenská správa ciest
Dátum reakcie: 12.01.2016 (16 dní a 16 hodín od nahlásenia)

Režim cestnej svetelnej signalizácie je nastavený podľa požiadaviek dopravnej polície na základe určenia cestného správneho orgánu. SSC v súčasnosti nepripravuje žiadnu zmenu v nastavení existujúcej svetelnej signalizácie.

 

Pošlite podnet a budeme ho za vás riešiť! Kontakt na nás riesime@nasapovazska.sk
Hlavná križovatka

Miesto hláseného podnetu