Utorok, 23. apríl, 2019 | Meniny má Vojtech

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Riešime za vás

Neudržiavaná Kolónia

Aktuálny stav podnetu: Uzatvorené Tento stav trval: 2 roky a 3 mesice
Autor podnetu: anonymný autor
Rieši: Mesto Považská Bystrica
Lokalita: Považská Bystrica
Ulica: Ivana Krasku
Dátum nahlásenia: 16.1.2017
Dátum poslednej aktivity: 13.3.2017

Prvý problém je parkovanie na Ulici Ivana Krasku. Keď sa budovalo nove detské ihrisko, na plániku boli zakreslené pozdĺžne parkoviská, ktoré tu mali vzniknúť, avšak nevznikli. Autá tu parkujú všade kde sa dá a vznikajú rozbahnené miesta okolo ulice. Na jeseň, keď opadá lístie zo stromov, ktorých je tu z obidvoch strán neúrekom, mesto sa o čistenie nepostará a pokiaľ nenapadne sneh, parkuje sa na zhnitom listí a nie je šanca do auta nastúpiť čistý. Cez leto padá zo stromov veľké množstvo peľu a drobných výtrusov, ktoré sú doslova všade. Naozaj sú tu tie staré stromy všetky potrebné?

Ďalej som si všimla, že na vianočné sviatky je vyzdobené celé mesto a v Kolónii akoby Vianoce neboli, nie je tu vôbec žiadna výzdoba. Prosím, skúste sa zaoberať aj týmto kútom Považskej Bystrice.

Ako sa tento podnet riešil:

09.02.2017
Redakcia
Autor: Redakcia
Dátum reakcie: 09.02.2017 (23 dní a 16 hodín od nahlásenia)

Podnet sme zaslali hovorkyni Mesta Považská Bystrica 18, januára, čakáme na odpoveď. Redakcia

14.02.2017
Zainteresovaná strana
Autor: Hovorkyňa mesta Pov. Bystrica Iveta Kováčiková
Dátum reakcie: 14.02.2017 (28 dní a 17 hodín od nahlásenia)

 

 

Parkovacie plochy na ulici Ivana Krasku sa budú realizovať v tomto roku.

Aj v tejto mestskej časti sa vykonáva či už strojové jarné čistenie, ktorému často bránia (aj napriek výzvam) práve zaparkované vozidlá. Ďakujeme však za podnet, na miesto budeme viac posielať aj našich VPP pracovníkov, ktorí však tiež budú môcť čistenie vykonávať len v miestach, kde neparkujú vozidlá.

Nová vianočná výzdoba sa v tomto roku zakupovala len do centrálnej mestskej zóny, v tomto roku sa s ohľadom na finančné možnosti bude zvažovať aj rozšírenie vianočnej výzdoby aj do jednotlivých mestských častí.

 

13.03.2017
Čitateľ
Autor: čitateľ
Dátum reakcie: 13.03.2017 (1 mesiac a 24 dní od nahlásenia)

Rád by som reagoval na slova hovorkyne mesta.Vianočnú výzdobu Kolónia nevidela, čo tam bývam už 8 rokov. Čo sa čistenia ulice týka, sú to len výhovorky, že ju nemôžu udržiavať kvôli parkujúcim vozidlám. Prečo aj na tejto ulici mestská polícia nechodí v deň určený na čistenie tejto  po domoch zisťovať a upozorňovať majiteľov vozidiel, tak ako v iných častiach, napríklad na Rozkvete? Tam sa to dá a tu nie?

Pošlite podnet a budeme ho za vás riešiť! Kontakt na nás riesime@nasapovazska.sk

Miesto hláseného podnetu