Štvrtok, 17. október, 2019 | Meniny má Hedviga

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Riešime za vás

Stromy

Aktuálny stav podnetu: V riešení Tento stav trvá: 2 roky a 4 mesice
Autor podnetu: anonymný autor
Rieši: Mestský úrad Pov. Bystrica
Lokalita: Považská Bystrica
Ulica: I.krasku
Dátum nahlásenia: 18.5.2017
Dátum poslednej aktivity: 29.6.2017

Dobrý deň, už dávnejšie bolo prisľúbené, že na Ulici I. Krasku sa bude kontrolovať poriadok na cestnej komunikácií, čo bohužiaľ ako je v PB zvykom sa nedeje. Nech sa kompetentní prídu aspoň pozrieť, v akom to je priam dezolátnom stave. Nech si tam nechajú aspoň jeden deň a noc zaparkované, umyté auto a možno sa potom rozhodnú spraviť výrub stromov. Samé hovná od vtákov, ktoré sú v korunách stromov, ktoré sú premnožené a prerastené, poniektoré svojimi konármi sú až na strechách vozidiel. Toto už presahuje medze. Asi bude treba posielať mestu účty za umývanie.

Ako sa tento podnet riešil:

29.06.2017
Zainteresovaná strana
Autor: Iveta Kováčiková, hovorkyňa mesta Pov. Bystrica
Dátum reakcie: 29.06.2017 (1 mesiac a 10 dní od nahlásenia)

Na Ulici I. Krasku priamo pri ceste sa nachádza stromová aleja zložená prevažne z jaseňov. Na týchto stromoch Mesto Pov. Bystrica, ako vlastník pozemkov, na ktorých rastú stromy, zabezpečí nevyhnutnú údržbu – orez suchých konárov, prípadne inú. Počas vegetačného obdobia budú vykonané zo strany Mesta Pov. Bystrica ohliadky, a ak sa zistí, že niektorý zo stromov je v nevyhovujúcom stave v jesennom období by sa odstránil(i).

Čo sa týka vtáctva, nie je možné vykonať proti nemu žiadne radikálne zásahy, pretože podľa smernice Rady č. 79/409/EHS z 2. apríla 1979 o ochrane voľne žijúcich vtákov (smernica o vtákoch) sú všetky druhy divých vtákov prirodzene sa vyskytujúcich na európskom území členských štátov chránené.

Pošlite podnet a budeme ho za vás riešiť! Kontakt na nás riesime@nasapovazska.sk
Stromy

Miesto hláseného podnetu