Nedeľa, 21. január, 2018 | Meniny má Vincent
Pridajte si svoje mesto

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Riešime za vás

Ranné šetrenie energiou

Aktuálny stav podnetu: Uzatvorené Tento stav trval: 1 rok a 11 mesiacov
Autor podnetu: anonymný autor
Rieši: Zatiaľ neurčené
Lokalita: Považská Bystrica
Ulica: Orlové + Strojárenská štvrť....
Dátum nahlásenia: 10.2.2016
Dátum poslednej aktivity: 4.3.2016

Každé ráno jazdím z Púchova do Považskej Bystrice a počas zimného obdobia na začiatku a na konci tohto obdobia je problém s osvetlením ulíc v ranných hodinách. Dňa 10. februára bolo osvetlenie zhasnuté v Orlovom, na Orlovskom moste,Ulica školskej a športovcov už o 6.30 hod. Vyskúšajte si ísť ráno po tmavej ulici za hustého dažďa a zamračeného počasia. Garantujem vám, že chodcov prechádzajúcich cez cestu zbadáte len ťažko, alebo vôbec. Neviem, či tí ktorí rozhodujú o čase zhasnutia išli ráno takýmito ulicami, ale je to veľmi nebezpečné. Dúfam, že sa uvedeným problémom budete čoskoro zaoberať, lebo ráno sa rozvidnieva každým týždňom skôr.

 

Ako sa tento podnet riešil:

17.02.2016
Čitateľ
Autor: redakcia
Dátum reakcie: 17.02.2016 (7 dní a 3 hodiny od nahlásenia)

Podnet sme zaslali hovorkyni Mesta Považská Bystrica. Čakáme na reakciu.  

25.02.2016
Čitateľ
Autor: hovorkyňa Mesta Pov. Bystrica Iveta Kováčiková
Dátum reakcie: 25.02.2016 (15 dní a 1 hodina od nahlásenia)
Zapínanie a vypínanie verejného osvetlenia sa riadi v meste Považská Bystrica a v jeho integrovaných častiach buď pomocou súmrakových spínačov, alebo mechanickým prestavovaním spínacích hodín. Súmrakové spínače zapínajú a vypínajú verejné osvetlenie podľa aktuálneho stavu oblačnosti v závislosti od intenzity denného svetla, zatiaľ čo spínacie hodiny prevádzkovateľ nastavuje manuálne, pričom sa riadi odporúčaním normySTN 360400 :   V zimnom období: zapnutie - pol hodiny po západe slnka, vypnutie pol hodiny pred východom slnka   V letnom období: zapnutie asi trištvrte hodiny po západe slnka, vypnutie trištvrte hodiny pred východom slnka Spínacie hodiny sa prestavujú v intervale 7 - 10 dní, pričom prevádzkovateľ sa neriadi len normou, ale snaží sa zohľadniť aj zmeny poveternostných podmienok (najmä oblačnosť). Vzhľadom na skutočnosť, že nastavenie spínacích hodín sa vykonáva manuálne, nie je však možné okamžite zareagovať na zmenené poveternostné podmienky ako je napr. hmla, zväčšená oblačnosť apod., tak ako je tomu u tých častí mesta, ktoré sú riadené súmrakovým spínačom. Preto dochádza k tomu, že v niektorých častiach mesta už je verejné osvetlenie zapnuté (vypnuté) a v ďalších častiach mesta riadených spínacími hodinami osvetlenie ešte nezaplo (nevyplo). Neskoré zapnutie alebo vypnutie verejného osvetlenia môže byť spôsobené aj poruchou súmrakového spínača alebo spínacích hodín. Poruchy verejného osvetlenia je možné nahlásiť na non stop bezplatnom čísle telefónu 0800 175 660.  
04.03.2016
Čitateľ
Autor: hovorkyňa mesta Iveta Kováčiková
Dátum reakcie: 04.03.2016 (23 dní a 10 hodín od nahlásenia)

Prvé vyjadrenie úradu sa nám zdalo príliš všeobecné, požiadali sme preto o doplnenie. Tu je odpoveď od hovorkyne Ivety Kováčikovej.

Osvetlenie v Orlovom, na Orlovskom moste, Školskej ulici a Ulici športovcov je zapojené na mechanické nastavovanie spínacích hodín. V uvádzanom čase 10. februára k poruche na verejnom osvetlení nedošlo v uvádzanej lokalite predmetných ulíc. Príčinou toho, že bolo verejné osvetlenie v čase 6.30 zhasnuté, bolo, že hodiny boli mechanicky prestavené dňa 8. februára. Vypínanie hodín o 6.30 sa prvýkrát uskutočnilo 9. februára.

Pošlite podnet a budeme ho za vás riešiť! Kontakt na nás riesime@nasapovazska.sk

Miesto hláseného podnetu