Piatok, 26. apríl, 2019 | Meniny má Jaroslava

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Riešime za vás

Paintballové ihrisko za plavárňou PB.

Aktuálny stav podnetu: V riešení Tento stav trvá: 3 roky a 7 mesiacov
Autor podnetu: Tomáš Mayer
Rieši: Mesto Považská Bystrica
Lokalita: Považská Bystrica
Ulica: Areál MŠK za krytou plavárňou
Dátum nahlásenia: 27.8.2015
Dátum poslednej aktivity: 16.9.2015

V podnete sa píše, že pozemok, na ktorom leží paintballové ihrisko v športovom areáli v Strojárenskej štvrti, patri MŠK a po vzájomnej dohode Mesta PB s istým pánom (v podnete pisateľ uvádza aj jeho meno) sa na vlastné náklady niekoľko rokov budovalo, zlepšovalo a pravidelne upravovalo. Pisateľ uvádza, že pozemok je MŠK a môžu si s ním robiť čo chcú. Pisateľ je však roztrpčený, že stačilo zdvihnúť telefón a dať ľuďom, ktorí vytvorili paintballové ihrisko, vedieť, že idú navážať škvaru do priestorov paintballového ihriska. Stihli by sa premiestniť prekážky a nemuseli sa celkom zničiť. Tiež hovorí, že škvara by sa dala nahrnúť aj do rohu, ihrisko sa mohlo o 10-20 metrov zmenšiť, a tak by sa vyhovelo každému. „Nie, oni namiesto toho nikomu nič neoznámia, poničia prekážky, ktoré, už ako som vyššie spomenul, boli postavené na vlastné náklady, a škvaru rozvezú po celom ihrisku, tak aby bolo nepoužiteľné,“ citujeme z podnetu.

Pisateľ ďalej uvádza, že keď na miesto prišli, našli paintballové ihrisko v totálne dezolátnom stave, čo ich veľmi zamrzelo a nemilo prekvapilo. Nemalé finančné prostriedky a kopa-kopa času sú podľa pisateľa nenávratne preč.

Pisateľa zaujíma, kto takto rozhodol bez toho, aby prebehla nejaká diskusia, alebo aby niekto dostal, čo i len jeden malý, jednoduchý oznam o tom, aby svoje veci z priestorov, kde sa plánoval návoz, vypratali.

Pisateľ ďalej uvádza, že chalani, ktorí tam trénovali a hrávali, sú úspešní reprezentanti nielen Považskej Bystrice, ale aj Slovenska. A taktiež sa pravidelne zúčastňujú medzinárodných turnajov po celej Európe ako rozhodcovia zapísaní pod oficiálnou Slovenskou paintballovou federáciou.

Pisateľ je ďalej zvedavý, či sa niekto kompetentný k tomuto vyjadrí, či škvara zostane na mieste na stalo alebo sa odvezie a opäť tam povolia paintball na vlastné náklady s tým, že si zase bude treba všetko vybudovať nanovo.

Ako sa tento podnet riešil:

08.09.2015
Redakcia
Autor: Redakcia
Dátum reakcie: 08.09.2015 (11 dní a 22 hodín od nahlásenia)

Podnet sme postúpili na Mestský úrad Považská Bystrica a MŠK Považská Bystrica

09.09.2015
Zainteresovaná strana
Autor: Hovorkyňa mesta Iveta Kováčiková
Dátum reakcie: 09.09.2015 (12 dní a 23 hodín od nahlásenia)

Mestské športové kluby komunikovali s osobou, ktorá sa údajne o priestor stará. Tento človek bol upozornený na to, že sa sem škvara nanosí a bol požiadaný o presunutie stávajúcich prekážok. Tvrdenie, že ich mesto na odpratanie prekážok nevyzvalo, je nepravdivé.

Pozemok patrí mestu a neexistuje žiaden právny vzťah k vybudovaniu paintballového ihriska na tomto pozemku. Ľudia, ktorí sa k paintballovému ihrisku hlásia, si tento priestor ohradili neoprávnene. Miesto sa stalo navyše strediskom asociálov, na čo sa sťažovali aj občania žijúci v blízkosti a návštevníci plavárne. Pri čistení priestoru sa tu navyše našlo niekoľko injekčných striekačiek, je zrejmé, že sa tu tiež stretávali drogovo závislé osoby. Cez tento priestor pritom prechádzali deti na tréningové ihrisko, ktoré im v minulom roku vytvorili MŠK.

Mesto plánuje celý tento priestor zrevitalizovať tak, aby ho mohli plnohodnotne využívať rodiny s deťmi či športuchtiví občania. Škvara pritom bude slúžiť ako podkladový materiál pre vybudovanie nových tenisových a volejbalových ihrísk.

11.09.2015
Zainteresovaná strana
Autor: riaditeľ MŠK Ľubomír Kubovič
Dátum reakcie: 11.09.2015 (14 dní a 23 hodín od nahlásenia)

Škvaru sme odviezli na to, aby sa splaníroval vzadu priestor, ktorý chceme upraviť. Do budúcnosti sa tu uvažuje aj s nejakými inými športovými priestormi, ktoré by sa vybudovali a tiež s tým, aby vznikla aj prístupová plocha pre pomocné trávnaté ihrisko, pretože to bolo zarastené a chlapci mali problém dostať sa sem. Paintballové ihrisko nevzniklo počas mojej éry pôsobenia na MŠK. Viem, že na tento priestor neexistuje žiadny právny alebo zmluvný vzťah, bolo vybudované na čierno. Čo sa týka upozornenia, na vývozu boli v písomnej podobe upozornení rok dozadu a aj telefonicky týždeň predtým, než sa išla vyvážať škvara, že ju ideme dávať na túto plochu. Tak, ako sa tvrdí, že by mala niečo obsahovať, tak nič neobsahuje. Aj športové kluby z iného mesta si brali asi päť fúr tejto škvary ako podsypovú plochu na budované tenisové kurty. To by potom určite nebrali. Dávali na to už len antuku a škvaru použili na podkladovú, vsakovaciu plochu.

Pošlite podnet a budeme ho za vás riešiť! Kontakt na nás riesime@nasapovazska.sk
Paintballové ihrisko za plavárňou PB.

Miesto hláseného podnetu