Piatok, 15. december, 2017 | Meniny má Ivica
Pridajte si svoje mesto

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Riešime za vás

Zákaz státia

Aktuálny stav podnetu: Vyriešené Tento stav trval: 21 dní a 22 hodín
Autor podnetu: anonymný autor
Rieši: Výbor mestskej časti Jelšové
Lokalita: Považská Bystrica
Ulica: Eleny Maróthy Šoltésovej
Dátum nahlásenia: 27.6.2016
Dátum poslednej aktivity: 19.7.2016

Som občanom tohto mesta už 48 rokov, bývam na Rozkvete. Rodičia mi žijú pri štadióne, kde je tiež problém zaparkovať po tom, čo si tam nemenovaný podnikateľ zriadil veľké parkovisko.

Moji svokrovci bývajú na Šoltésovej ulici. Je tam zákaz státia obojstranne po celej dĺžke ulice od mosta ponad Moštenik až po otoč linky MHD č.7 od 7 do 17 hod. počas pracovných dní. Vraj je to kvôli vozíčkarom, ktorí bývajú v bytovke pri novom cintoríne. Pýtam sa to v sobotu a nedeľu sedia doma, keď je parkovanie dovolené? Pracujem v nepretržitej prevádzke jednej firmy aj v soboty, nedele, takže voľno mám aj cez pracovné dni, kedy idem navštíviť prestárlych svokrovcov, pokosiť záhradu. To mám nechať auto v meste na parkovisku a doviezť sa MHD alebo ísť peši? Viete prešiel som mnoho miest a dedín Európy ale toto je unikát.

Ako sa tento podnet riešil:

19.07.2016
Čitateľ
Autor: Výbor mestskej časti Jelšové - predsedníčka Jarmila Králiková
Dátum reakcie: 19.07.2016 (21 dní a 21 hodín od nahlásenia)

Situácia na Ul. Šoltésovej je komplikovaná, celodenné státie automobilov na chodníkoch bráni ich užívaniu chodcom, pre ktorých boli vybudované. Autá stojace na chodníkoch zavadzajú vozíčkarom, mamičkám s kočiarmi, ktoré ich musia obchádzať, učiteľkám z materskej škôlky, keď sú s 10 – 15 deťmi na prechádzke a každú chvíľu ich musia previesť po frekventovanej  komunikácii a vrátiť sa späť na chodník.

Problémy má aj  autobusová doprava a pracovníci Megawaste, keď vyvážajú KO, a to sme neriešili zimnú údržbu, kedy odhŕňač môže ísť len stredom cesty. Máme tu dva autoservisy, ktoré autá svojich zákazníkov dlhodobo parkovali na chodníku, čím sa chodníky ničia a práskajú.

Z týchto dôvodov VMČ  zvolal dňa 14. 4. 2016 stretnutie s občanmi v MŠ v Jelšovom, aby sme uvedenú situáciu riešili. Tu sme sa dohodli na kompromise a osadili sme na stávajúce značky zákazu státia doplnkové tabule, kedy sa môže na Ul. Šoltésovej parkovať. Zatiaľ som nedostala námietku od občanov Jelšového a snažia sa to dodržiavať. Pre návštevy v priebehu týždňa počas zákazu parkovania sú k dispozícii parkoviská pri obchode STAPOS, pri potravinách p. Uriču , v bočných uličkách a veľké parkovisko pri cintoríne, alebo nakoľko v našej časti sú väčšinou rodinné domy, dá sa aj vo dvore osoby, ktorú navštívime.

S pozdravom

Jarmila Králiková
predseda VMČ č. 2

Pošlite podnet a budeme ho za vás riešiť! Kontakt na nás riesime@nasapovazska.sk

Miesto hláseného podnetu