Štvrtok, 17. august, 2017 | Meniny má Milica
Pridajte si svoje mesto
Riešime za vás

Chodník pre mamičky s kočíkom z Rozkvetu na SNP

Aktuálny stav podnetu: Vyriešené Tento stav trval: 14 dní a 12 hodín
Autor podnetu: anonymný autor
Rieši: Mesto Považská Bystrica
Lokalita: Považská Bystrica
Ulica: Rozkvet
Dátum nahlásenia: 5.11.2015
Dátum poslednej aktivity: 20.11.2015

Na ceste medzi Rozkvetom a SNP nie je žiadny normálny chodník pre ľudí s kočíkom a dokonca ani pre peších chodcov. Pokiaľ mamička s dieťaťom chce íst z Rozkvetu na sídlisko SNP (alebo aj do nemocnice pešo), najskôr musí absolvovať cestu do mesta a potom obísť celú Lánsku aby sa konečne dostala do cieľa. Alebo má ešte jednu "odvážnejšiu" formu cesty a to popri hlavnej ceste po "serpentíkovej" ceste kde je to veľmi nebezpečné.Ludmi vyšliapaný chodník cez vlek je absolútne neprípustný!!! Vysvetlí mi niekto prečo nie je spravený prístup peších občanov a obyvateľov Rozkvetu na SNP?

Ako sa tento podnet riešil:

16.11.2015
Čitateľ
Autor: Redakcia
Dátum reakcie: 16.11.2015 (10 dní a 14 hodín od nahlásenia)

O vyjadrenie sme požiadali Mesto Považská Bystrica

20.11.2015
Zainteresovaná strana
Autor: hovorkyňa mesta Považská Bystrica Iveta Kováčiková
Dátum reakcie: 20.11.2015 (14 dní a 11 hodín od nahlásenia)

Komunikáciu medzi sídliskami Rozkvet a SNP nerealizovalo mesto, bola zrealizovaná ako  vyvolaná investícia v rámci výstavby diaľnice. Slúžiť mala ako obchvat mesta pre automobilovú dopravu, najmä ťažkú nákladnú dopravu. NDS ju nebudovala pre chodcov, ale ako prepoj na odľahčenie dopravy centra mesta. Zároveň vďaka komunikácii majú lepší prístup obyvatelia zo sídliska Rozkvet aj k ceste smerom na Rajec. Len časť komunikácie patrí mestu, konkrétne mesto od NDS prevzalo do svojej správy časť medzi Rozkvetom a Čiernymi hájmi. Komunikácia, na ktorú sa napája, čiže od kruhovej križovatky smerom na Moštenec, patrí TSK a mesto do nej zasahovať nemôže. O inej možnosti vybudovania chodníka pre peších medzi sídliskami Rozkvet a SNP mesto v súčasnosti neuvažuje, nakoľko sú tu nevysporiadané pozemky, terén nie je vhodný, sú tu veľké výškové prevýšenia a nevyhovujúce sklonové pomery, ktoré by dovolili pešiu trasu prekonávanú pravdepodobne len schodiskom.

Pošlite podnet a budeme ho za vás riešiť! Kontakt na nás riesime@nasapovazska.sk
chodník pre mamičky s kočíkom z Rozkvetu na SNP

Miesto hláseného podnetu