Piatok, 26. apríl, 2019 | Meniny má Jaroslava

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Riešime za vás

Karta seniora

Aktuálny stav podnetu: Vyriešené Tento stav trval: 27 dní a 20 hodín
Autor podnetu: Jozef
Rieši: Mesto Považská Bystrica
Lokalita: Považská Teplá
Dátum nahlásenia: 17.1.2017
Dátum poslednej aktivity: 14.2.2017

Môžem dostať kartu seniora aj keď nemám 62 rokov? Starobný dôchodok poberám od dovŕšenia 55 rokov na základe odpracovaných rokov v 1. kategórii. Ďakujem.

Ako sa tento podnet riešil:

09.02.2017
Redakcia
Autor: Redakcia
Dátum reakcie: 09.02.2017 (22 dní a 19 hodín od nahlásenia)

Podnet sme zaslali hovorkyni Mesta Považská Bystrica. Predpokladáme, že pisateľ má na mysli projekt, v rámci ktorého môžu dostať dôchodcovia senior karty a o ktorom informovalo mesto v marci 2016. V článku boli vtedy tieto informácie:
Senior karta mesta je určená seniorom, ktorí žijú v Považskej Bystrici. „Prináša ucelený systém zliav, ktoré si môžu uplatniť napríklad pri návšteve kultúrnych, športových alebo spoločenských podujatí. Ponúka aj zľavy z ďalších oblastí akými sú napríklad zdravie, stravovanie, nákupy a služby,“ vysvetlila hovorkyňa mesta Iveta Kováčiková.
Dodala, že s kartou získajú seniori zľavy u partnerov projektu. Ich zoznam nájdu v informačnej brožúre, ktorú dostanú spolu s kartou. „Partnerské prevádzky, ktoré poskytujú zľavy, sú pri vstupe označené nálepkou  - Tu platí senior karta,“ informovala Kováčiková.  Všetky zľavy môžu držitelia využívať opakovane. Karta má obmedzenú platnosť.
Kto ju zatiaľ dostane
V pilotnej fáze zabezpečila samospráva 1100 kariet. „Dostanú ich členovia denných centier mesta a iných spoločenských a záujmových združení, v ktorých sú občania  v dôchodkovom veku,“ vysvetlila Kováčiková. 
V meste žije viac ako 6500 občanov nad 62 rokov.  V prípade pozitívnych výsledkov pilotného overenia projektu plánuje podľa primátora dať radnica takéto karty všetkým seniorom. Má zabezpečený aj systém, na základe ktorého si overí úspešnosť pilotného projektu.

Viac je na: https://nasapovazska.sme.sk/c/20115068/v-povazskej-bystrici-spustili-pilotny-projekt-senior-kariet.html
S pozdravom redakcia My Noviny stredného Považia, Naša Považská - Sme regiony

14.02.2017
Zainteresovaná strana
Autor: Hovorkyňa mesta Pov. Bystrica Iveta Kováčiková
Dátum reakcie: 14.02.2017 (27 dní a 20 hodín od nahlásenia)

Senior karty sú určené pre občanov nad 62 rokov, pričom v pilotnej fáze boli odovzdané členom denných centier mesta a iných spoločenských a záujmových združení, v ktorých sú občania v dôchodkovom veku. V prípade rozšírenia projektu budú občania včasne informovaní.

Pošlite podnet a budeme ho za vás riešiť! Kontakt na nás riesime@nasapovazska.sk
Karta seniora

Miesto hláseného podnetu