Remíza v derby bola stratou pre oboch rivalov

Sumár a komentáre 14. kola 5. futbalovej ligy.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Oslabený Plevník šťastne rozhodol v závere

Brvnište – Kvašov 2:2 (1:1)

Šláger kola nemal víťaza. Domácim vyšiel úvod a v 8. min Lončík peknou technickou strelou k žrdi otvoril skóre. Hra bola vyrovnaná, o streľbu sa pokúšali obe mužstvá. Hostia sa dočkali v 38. min, kedy po faule v šestnáste nariadil rozhodca jedenástku, ktorú premenil Kresánek.Aj v stup do druhého polčasu vyšiel Brvnišťu. Po krídelnej akcii sa dostal do šance Hrbek a strelou k žrdi dal na 2:1. Hostia sa nechceli zmieriť s nepriaznivým stavom a v 76. min po rýchlej akcii Beňo vyrovnal na 2:2.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Góly: 8. Lončík, 51. Hrbek – 38. Kresánek (11 m), 76. Beňo.

Prečítajte si tiež: V Uhrovci hral doteraz nezdolaný Kvašov. Predĺžil úspešnú sériu? Čítajte 

BRVNIŠTE: Lajš – Mário Zelenák, Kolembus, Hrbek, Mário Hároník, Lončík, Jamečný (46. Matúš Hároník), E. Slámka, Ofori, Gorelčík, K. Hároník.

KVAŠOV: Kopčan – F. Kováč, Mynář, Kresánek, Bielik, Amrich, Mikuška, Bretschneider, Jurga, V. Škultéty, Beňo. (JO)

Podmanín – Uhrovec 1:2 (0:1)

Hostia s množstvom skúsených hráčov sa ujali na ihrisku nováčika vedenia v 15. min po umiestnenej strele Pavloviča. Podmanín sa snažil o vyrovnanie, ale R. Sovík nastrelil brvno a strela P. Gardiana skončila na žrdi. Hostí viackrát podržal brankár Kolárik, ktorý domácim chytil tri dobré šance. Najväčšiu v 66. min P. Gardianovi, ktorý z voleja napálil loptu k žrdi. V 70. min po priamom kope R. Sovíka zmenil smer lopty do siete J. Škultéty – 1:1. O tri minúty po prudkej nakopnutej lopte sa lopta od Masarovičovej hlavy odrazila šťastne do domácej brány – 1:2. Hostia v závere hru kúskovali a udržali dôležitú výhru.

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 70. J. Škultéty - 15. Pavlovič, 73. Masarovič.

PODMANÍN: T. Kostelanský – Martin Gardian, Michal Gardian, Blažek, J. Škultéty, J. Sovík, P. Kostelanský, R. Sovík, D. Pilár, Kubiš (68. T. Pilár), P. Gardian.

UHROVEC: Kolárik – Čabrák, R. Škultéty, Zajac, Stuparič, Turoň (87. Pavelek), Baniat (75. Petrík), Pavlovič (82. Filin), Bežo (90. Botka), Masarovič, Malina. (TR)

Ladce - Zem. Kostoľany 3:0 (2:0)

V 2. min M. Štrbák vysunul P. Martinka, a ten strelou do šibenice otvoril skóre. V 7. min Pavkeje po centri Bátoru hlavičkoval tesne nad a v 11. min Liptajov únik zlikvidoval Machala. V 26. min P. Štrbák išiel od polovice sám na bránu, ale v závere nedokázal dobre zakončiť, no v 32. min prihral P. Martinkovi na druhý gól. Nasledovali chvíle P. Štrbáka, ktorému nebolo súdené dať gól. V 55. min naservíroval prihrávku Majtánovi, ale Zvalo bol pri lopte skôr. V 61. min trafil bočnú sieť a v 65. min tesne minul bránu. Skóre uzavrel v 83. min P. Martinka z jedenástky, keď bol sám faulovaný a dosiahol hetrik.

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 2., 32. a 83. P. Martinka (tretí z 11 m).

LADCE: Machala – J. Váň (85. Pravda), Češko, E. Mrážik, M. Štrbák, Binka (69. Kvasnica), P. Štrbák, Ondrašík (49. Michal Majtán), P. Martinka, Mojto, Mokrička.

ZEM. KOSTOĽANY: Zvalo – Maslonka, J. Teslík, Mišeje, Pavkeje, A. Teslík, Zaťko, Liptaj, Školna, Bátora, Výškrabka (46. Hancko). FERDINAND GACH

Plevník – Podolie 3:2 (2:2)

V prvej polhodine hrali domáci výborne a presadili s a aj strelecky. V 20. min brankár hostí po malej domov v snahe odkopúť spadol, k lopte sa dostal P. Ďurkech a trafil prázdnu bránu – 1:0. V 31. min ušiel Michal Buday a zvýšil na 2:0. Potom Plevníčania akby zaspali, čo súper využil a po chybách obrany najprv znížil M. Gajdošík a gólom do šatne vyrovnal na 2:2 Mašáň. V druhom polčase sa hralo väčšinou medzi šestnástkami. V 82. min po druhej žltej karte bol vylúčený domáci Michal Buday. V 89. min Motúz zmaril sólový únik hráča hostí, nasledoval dlhý odkop a po centri L. Pajgera P. Ďurkech dal hlavou víťazný gól Plevníka.

Góly: 20. a 90. P. Ďurkech, 31. Michal Buday - 34. M. Gajdošík, 45. Mašáň.

PLEVNÍK: Motúz – Čiťžmárik, Martin Zelenák, J. Kremeň, T. Ďurkech (83. Vadovský), P. Ďurkech, Dodek, Michal Buday, A. Buday, L. Pajger, S. Buday (76. Pavlovič).

PODOLIE: Kováč – Ohrablo, Mašáň, J. Prosňanský, M. Gajdošík (90. Gúčik), Ľ. Gajdošík, M. Prosňanský (90. Augustín), Kačerek, Macho (75. Hirjak), Behúl, Uhlík. (PA)

D. Vestenice - Veľká Hradná 4:0 (0:0)

V poslednom domácom zápase Dolných Vesteníc sa predstavili hráči Veľkej Hradnej. Prvopolčasový bezgólový priebeh striedalo druhé dejstvo, kde sa už bolo na čo pozerať. Aj keď nemožno povedať, že by domáci neútočili. Skôr len nevyužili niekoľko dobrých príležitostí na strelenie gólu. Nepríjemný rozruch vyvolalo počas prvej 45-minútovky ešte zranenie Jakuba Kasteloviča, ktorý sa po zrážke hlavami musel porúčať z ihriska. V druhom polčase tlak na bránu hostí stupňoval a vo vzduchu bolo cítiť gól. O ten prvý sa postaral Dušan Bublák. O 4 minúty na to poskytol výhodu presilovky pre domáce mužstvo hosťujúci Nikolov, ktorý bol po červenej karte predčasne poslaný pod sprchy. Druhý gól Vesteníc dosiahol hlavičkou Dominik Matiaško. V 76. a 80. minúte sa domáci postarali ešte o dva presné zásahy. Po dobre umiestnených strelách ich zaznamenali Martin líška a Dušan Bublák.
Góly: 58. a 80. Bublák, 65. Matiaško, 76. Líška.
D. VESTENICE: Bohunský - Sluka, Bohuš, Šrámka, Kolenčík (66. Šamko), Líška, Kastelovič (45. Košík), Bublák, L. Miko (72. Melis), Matiaško (86. Ďuriš), Bruška (80. Radošány).
V. HRADNÁ: Ježík (82. M. Guňovský) - Masár, Machara, M. Kováč, Minárik, M. Petrík, Kyjac (8. Marko), Krasimirov - Nikolov, Beňadik (81. A. Petrík), Baláž, A. Kováč (84. P. Kováč). SAMUEL ĎURIŠ

Tr. Turná – Chocholná-Velčice 0:3 (0:1)

Derby zápas sa odohral za pekného počasia. Hostia pôsobili skúsenejším dojmom. Domáci nevyužili niekoľko šancí a v 30. min ich za to potrestal Suchánek. Po prestávke Chocholná-Velčice čakala na chyby v zadných radoch Trenč. Turnej a tie prišli. V 57. min upravil na 0:2 Tulpík. Domáci sa snažili, ale nebolo im súdené streliť ani gól. V 77. min ukľudnil hosťujúci tím Gvizd a body tak putovali „za Váh“.

Góly: 30. Suchánek, 57. Tulpík, 77. Gvizd.
TR. TURNÁ: Chochlík - Bednár (79. Lipták), Havier, Poruban, Bečka, Hrubý (85. Vašek), J. Kováč, Stronček, M. Kováč (46. Hulaj), Chorvát (81. Sedláček), Hasenovič.
CHOCHOLNÁ-VELČICE: Köszeghy - Gvizd, A. Michalec, N. Cingel, Lobík, Tulpík (90. Smolík), Suchánek, Juraj Tuharský, Ozimý (72. Ján Tuhársky), J. Michalec (70. Brlej), Adamčí (81. Masaryk).

Kanianka – V. Uherce 1:1 (1:0)

V Kanianke sa za priam letného počasia hral zápas tradičných rivalov. V 13. min. prišiel prvý mikrosúboj útočníka hostí Kováča a Jantošku a úspešný bol domáci brankár. Z následnej strely sa vyznamenal opäť domáci gólman. V 24. min. vystrelil prvý raz do priestoru Kováčovej brány domáci Šagát. O 6 minút neskôr prudkú strelu bez problémov chytil ex ligista Kováč. V 43. min. center domáceho Brindzu našiel Kalinu a jeho hlavička išla tesne vedľa. Keď sa už zdalo, že sa do kabín pôjde za nerozhodného stavu, podnikli domáci peknú akciu na konci ktorej bol tradičný domáci strelec Šagát. V 47. min. sa opäť odohral súboj Jantoška – Kováč, ale opäť bol pozorný domáci brankár. V 55. min. sa nechal odsunúť domáci obranca a hosťujúci Cíger s prehľadom vyrovnal na 1:1. V 59. min. vystrelil propagačne domáci Brindza a o 6 minút hostia hasili odkopnutím lopty na roh. V 69. min. sa rútil sám na Kováča Kalina, ale opäť tento súboj skončil pre gólmana. V 77. min. sa odohral opäť tretí mikrosúboj Kováč – Jantoška, ale skóre sa nemenilo. V 78. min. po rohu hostí vykopával z bránkovej čiary Svitek. Od tohto momentu chceli obe mužstvá strhnúť výsledok na svoju stranu, ale nakoniec sa rozišli zmierlivo. Domácim aj hosťom zachytali v tomto zápase gólmani.

Góly: 45. Šagát - 55. Cíger.
KANIANKA: Jantoška - Pekár, Zimmer, Hlinka, Marko, Kalina, Baláž (73. Šnirc), Šagát (82. Hianik), Brindza, Svitek, Filkorn.
V. UHERCE: P. Kováč - Jankula, Preťo, Gubka, Valter, Štálnik, Cíger, Kundala, Škoda (73. Maťašeje), Beliansky, R. Kováč. MARTIN PIPÍŠKA

Bošany - Cigeľ 1:5 (0:1)

Domáci stačili súperovi len v prvom polčase, ale dve šance Bošian zostali nevyužité. Na druhej strane otvoril skóre Kodaj. Po zmene strán M. Lacena z penalty vyrovnával, ale hostia v 63. minúte šli opäť do vedenia. Po tomto góle domáci kondične odpadli a hrali už iba hostia. V záverečných desiatich minútach sa domáci poriadne nedotkli ani lopty, húževnatý súper pridal ďalšie tri góly a zaslúžene vyhral.
Góly: 51. Lacena (z 11m) - 36. a 88. Kodaj, 63. Pružinec, 80. Babašta, 86. Jankeje.

OFK: Panić (6. Turček) - Neubauer (75. Pekala), Jánošík, Sroka, Aršić, Prec (20. Súlovský), Lauko, Gouveia, Petrović, Beko, Lacena.

CIGEĽ: Furka - Ďuriš (82. Fergel), Drozd, Jankeje, Halaška, Kodaj, Zaťko, Madarász, Kotula, Babašta, Pružinec (76. Drobec).

1. Uhrovec 14 10 3 1 39:13 33

2. Kvašov 14 10 3 1 28:14 33

3. D. Vestenice 14 10 1 3 34:15 31

4. Brvnište 14 9 4 1 31:13 31

5. Cigeľ 14 8 2 4 33:14 26

6. Podmanín 14 7 2 5 30:19 23

7. Z. Kostoľany 14 7 1 6 33:18 22

8. Ladce 14 6 3 5 25:23 21

9. Chocholná 14 6 1 7 25:19 19

10. V. Uherce 14 5 1 8 18:21 16

11. Plevník 14 4 3 7 19:33 15

12. Tr. Turná 14 4 2 8 22:37 14

13. Podolie 14 3 4 7 15:24 13

14. V. Hradná 14 4 1 9 17:50 13

15. Kanianka 14 2 2 10 13:25 8

16. Bošany 14 0 1 13 12:56 1

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Považská

Komerčné články

  1. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí
  2. Plaťte, šetrite, investujte moderne – prehľadne a na pár ťuknutí
  3. Bezlepkové delikatesy od šéfkuchára svetových hviezd
  4. Kozmetika ju najprv zachránila, dnes ňou pomáha iným
  5. IAD Investičný Realitný Fond: Kooperativa mieri do Twin City C
  6. V predaji 3-izbových bytov vedie projekt v Dúbravke
  7. Hyundai má neodolateľné zľavy. Ušetríte tisícky eur
  8. Čo bude toto leto in?
  1. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí
  2. Plaťte, šetrite, investujte moderne – prehľadne a na pár ťuknutí
  3. Kozmetika ju najprv zachránila, dnes ňou pomáha iným
  4. Bezlepkové delikatesy od šéfkuchára svetových hviezd
  5. LESY SR hostili prestížne udeľovanie cien CIC
  6. IAD Investičný Realitný Fond: Kooperativa mieri do Twin City C
  7. Dá sa na Slovensku zbohatnúť poctivo?
  8. V predaji 3-izbových bytov vedie projekt v Dúbravke
  1. Hyundai má neodolateľné zľavy. Ušetríte tisícky eur 8 579
  2. Kozmetika ju najprv zachránila, dnes ňou pomáha iným 8 199
  3. Kam smerujú peniaze bohatých? 3 912
  4. Dá sa na Slovensku zbohatnúť poctivo? 3 528
  5. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život? 3 037
  6. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 2 917
  7. Čo bude toto leto in? 2 798
  8. V predaji 3-izbových bytov vedie projekt v Dúbravke 2 683
  1. Elena Antalová: Hokejových majstrov sveta z rokov 1947 a 1949 zlikvidoval aparát KSČ
  2. Filip Tikl: Pre rodičov: Čo ak vám dcéra povie, že ide „robiť hostesku do Dubaja“?
  3. Nika Göthová: Sú konzervatívci vždy konzervatívni a liberáli liberálni?
  4. Štefan Šturdzík: Šťastné manželstvo ? Áno dá sa to.
  5. Filip Tikl: Detská prostitúcia : Telo, čo nemalo byť na trhu
  6. Filip Tikl: Mužská prostitúcia: Globálny svet ticha a túžob
  7. Martin Fronk: Modrý kameň: miesto, kde si oddýchnete, zaspomínate a nadýchnete sa histórie
  8. Tadeáš Ďurica: Eurofondy ako nástroj vydierania alebo boja za hodnoty EÚ?
  1. Natália Milanová: Nové záchody na ministerstve kultúry smrdia. Poriadne smrdia. 7 727
  2. Otilia Horrocks: Keď sa p. redaktorka Benedikovičová opýtala premiéra Roberta Fica na PPA haciendy... /plus video/ 6 943
  3. Vladimír Čuchran: Správanie sa pri nákupoch. Až sa nabudúce v obchode zahľadíte na "krtkovanie" v potravinách. Možno návod, chvíľa na zamyslenie. Dôchodca v obchode. 6 873
  4. Branko Štefanatný: Hráči z KHL nie, Šatan nie! 5 598
  5. Martin Ondráš: Podivné penzióny vs rozkrádanie eurofondov - skutočná pravda 5 121
  6. Viktor Pamula: Odkaz premiera jeho voličom i nám všetkým. 4 878
  7. Tomáš Mikloško: Toxické peklo: Ako rozpoznať narcistu a jeho obeť 4 641
  8. Soňa Kallová: Národný dopravca zvýšil cestovné v Tatrách o 400%. Pri kúpe v pokladni o 500%. 4 613
  1. Věra Tepličková: Bujak Marián alebo Odkaz ženám, čo obľubujú bitkárov
  2. Věra Tepličková: Temné progresívne sily ovládli Brusel
  3. Marcel Rebro: Bude na ochranu premiéra Fica prijatý "LEX ALKOHOL"?
  4. INESS: Cena zamestnanca verzus OECD: ktoré je správne?
  5. Radko Mačuha: Teleráno na ministerstve kultúry?
  6. Roman Kebísek: Pilárik: Harpha Davidica, 1651, slovenský literárny barok
  7. Marcel Rebro: Na Slovensku s jeho pomocou lovia medvede, v Ukrajine Rusov
  8. Marian Nanias: Jadrové zbrane – versus - Umelá Inteligencia.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

Spolu s Lidlom opäť odštartovali kampaň s deťmi, vtipmi a novou hviezdnou posilou.


Návrhy zmlúv zo strany miest krajskí poslanci napokon neschválili.

Poslanci prechod nemocníc pod mestá neschválili.


1
Do súťaže sa prihlásila aj obec Dolná Súča v Trenčianskom okrese.

Víťazná obec získa okrem titulu aj 15-tisíc eur.


Tomáš Tatar počas zápasu Montreal Canadiens - New Jersey Devils.

Slovenský hokejista Tomáš Tatar sa po šestnástich rokoch sťahuje zo zámoria naspäť do Európy.


TASR
  1. Elena Antalová: Hokejových majstrov sveta z rokov 1947 a 1949 zlikvidoval aparát KSČ
  2. Filip Tikl: Pre rodičov: Čo ak vám dcéra povie, že ide „robiť hostesku do Dubaja“?
  3. Nika Göthová: Sú konzervatívci vždy konzervatívni a liberáli liberálni?
  4. Štefan Šturdzík: Šťastné manželstvo ? Áno dá sa to.
  5. Filip Tikl: Detská prostitúcia : Telo, čo nemalo byť na trhu
  6. Filip Tikl: Mužská prostitúcia: Globálny svet ticha a túžob
  7. Martin Fronk: Modrý kameň: miesto, kde si oddýchnete, zaspomínate a nadýchnete sa histórie
  8. Tadeáš Ďurica: Eurofondy ako nástroj vydierania alebo boja za hodnoty EÚ?
  1. Natália Milanová: Nové záchody na ministerstve kultúry smrdia. Poriadne smrdia. 7 727
  2. Otilia Horrocks: Keď sa p. redaktorka Benedikovičová opýtala premiéra Roberta Fica na PPA haciendy... /plus video/ 6 943
  3. Vladimír Čuchran: Správanie sa pri nákupoch. Až sa nabudúce v obchode zahľadíte na "krtkovanie" v potravinách. Možno návod, chvíľa na zamyslenie. Dôchodca v obchode. 6 873
  4. Branko Štefanatný: Hráči z KHL nie, Šatan nie! 5 598
  5. Martin Ondráš: Podivné penzióny vs rozkrádanie eurofondov - skutočná pravda 5 121
  6. Viktor Pamula: Odkaz premiera jeho voličom i nám všetkým. 4 878
  7. Tomáš Mikloško: Toxické peklo: Ako rozpoznať narcistu a jeho obeť 4 641
  8. Soňa Kallová: Národný dopravca zvýšil cestovné v Tatrách o 400%. Pri kúpe v pokladni o 500%. 4 613
  1. Věra Tepličková: Bujak Marián alebo Odkaz ženám, čo obľubujú bitkárov
  2. Věra Tepličková: Temné progresívne sily ovládli Brusel
  3. Marcel Rebro: Bude na ochranu premiéra Fica prijatý "LEX ALKOHOL"?
  4. INESS: Cena zamestnanca verzus OECD: ktoré je správne?
  5. Radko Mačuha: Teleráno na ministerstve kultúry?
  6. Roman Kebísek: Pilárik: Harpha Davidica, 1651, slovenský literárny barok
  7. Marcel Rebro: Na Slovensku s jeho pomocou lovia medvede, v Ukrajine Rusov
  8. Marian Nanias: Jadrové zbrane – versus - Umelá Inteligencia.

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu