Dvojgólové vedenie v desiatej minúte nestačilo

Komentáre z 19. kola 4. futbalovej ligy.

Po nepremenenom pokutovom kope prišiel v závere trest

Domaniža – Partizánske 0:2 (0:1)

V 12. min Bartov strelecký pokus z 18 metrov minul domácu bránu a v 17. min jeho tvrdú strelu Kubiš kryl. Po akcii K. Sádeckého sa v 20. min vyznamenal Gašparík. V 21. min sa dočkal Barta a trafil k žrdi – 0:1. V 57. min po faule na M. Košúta K. Sádecký nepremenil jedenástku, keď jeho strelu brankár chytil. O tri minúty po prihrávke K. Sádeckého Socha zblízka prestrelil. V 74. min T. Lednický nedokázal doraziť , ktorú brankár neudržal, do siete. V 83. min priamy kop Valjenta Gašparík vyrazil na roh a v poslednej minúte Kučera po rýchlom protiútoku zvýšil na 0:2.

Góly: 22. Barta, 90. Kučera.

DOMANIŽA: Kubiš – Michal Petrík, Braciník, Miroslav Kvaššay, Haviar (73. Floriš), Augustín, Valjent, T. Lednický (46. Socha), L. Čelko (76. Svoboda), K. Sádecký, Mačina (46. M. Košút).

PARTIZÁNSKE: Gašparík – Zentko, Jambor, Křapka, Petreje (85. Mano), Januška, Kučera, Obžera, Barta, Slivka (78. Blaho), Papranec. RADO HAVIAR

Prečítajte si tiež: Snahu Prečína zastavilo brvno Čítajte

J. Bohunice – Prečín 5:2 (3:2)

Prvého jarného víťazstva sa dočkali Jaslovské Bohunice, ktoré doma rozobrali Prečín 5:2.

Domáce víťazstvo sa však rodilo veľmi ťažko, pretože hostia už v 10. min vyhrávali 0:2 a boli na koni. Zhodil ich z neho v 13. min z priameho kopu Machovič – 1:2. Po vyhratom súboji a prihrávke za obranu vyrovnal v 37. min Kaniščák a keď hostia už zúfalo bránili remízový stav na polčasovú prestávku, Poláček sa postaral o zvrat. Rázom mali obrovskú psychickú výhodu domáci, ktorí to aj potvrdzovali v druhom polčase. Ten mali úplne pod kontrolou a dvomi peknými gólmi v ňom spečatili tri body – 5:2.

Góly: 37. a 85. Kaniščák, 42. a 71. Poláček, 13. Machovič – 3. Hybben, 11. Herco.

J. BOHUNICE: Hluch – Poláček, Machovič, Juriš, Demovič, Janso, Krajčovič, Hlavatovič (60. Zemko), Kaniščák, Zolvík (70. Buchanec), Kadlečík.

PREČÍN: Opat – Hedera, Sádecký, Pauer, Bubník, K. Masaryk, A. Valient (46. R. Sviečka), T. Orávik, Hybben, P. Gajdošík, Herco.

Lehota p/Vt. – Hlohovec 0:4 (0:1)

Vo vyrovnanom zápase sa zrodilo vysoké víťazstvo hostí, ktorí nekompromisne trestali chyby domácich.

Góly: 25. a 75. Janík, 50. a 67. Zelenka.
LEHOTA: Zhukuliak - Benko (75. Rybár), Oršula, Roháč, Fereje (64. Filho), Gális, Belanec, Kohút (69. Grigorio), Xia (82. Chupek), Benčat, Kodaj.
HLOHOVEC: Horváth - Mesároš (82. Liso), Domasta, Čulák, Blaško, Zelenka (87. Veľký), Broš (64. Andrássy), Janík (89. Suchánek), Barborík, Krajinčák, Cholp.

Vrbové – Prievidza 0:3 (0:1)

Vrbové neuspelo ani v ďalšom domácom zápase, keď tentokrát bola nad ich sily Prievidza. Úvodná aktivita domácich želané ovocie nepriniesla, a tak hosťujúci Jánošík potrestal vela priestoru, ktorý mu domáci obrancovia dopriali – 0:1. Z úderu sa domáci nevedeli spamätať až do polčasu. Po zmene strán bola na domácich hráčoch viditeľná snaha s výsledkom niečo spraviť, ale stale tomu niečo chýbalo. Využili to hostia, kedy v 80. Minúte po faule zvýšili z bieleho bodu na 0:2 a pri vabanku Vrbového upravil v samom závere na 0:3 Šlabjar.

Góly: 24. Jánošík, 80. Krčík (11 m), 89. Šlabjar.

Bánovce - Tr. Stankovce 1:3 (1:1)

Bánovce až v štvrtom jarnom zápase nastúpili na domácom ihrisku. Pred jarnou časťou prišlo do Bánoviec až desať nových hráčov a síce pred domácimi divákmi výkonom nesklamali, na body to ale nestačilo. Domáci začali dobre a po obrovskej chybe brankára doklepol loptu do prázdnej bránky Rusnák – 1:0. Domáci sa však po vedúcom góle zbytočne stiahli, no Bánovce podržal skvelý Korček, ktorý chytil tutovku hostí. Tí však vyrovnali v 25. minúte, kedy Škvarka triafa z priameho kopu do šibenice – 1:1. Úvod druhého polčasu sa niesol v réžii hosťujúceho mužstva, po odrazenej lopte po rohovom kope sa lopta dostala až pred Marcináta, ktorý poslal hostí do vedenia – 1:2. Domáci v závere pridali, začali si vytvárať aj tlak, no najväčšiu spálil Kyselica, keď jeho pokus nemal kto dokopnúť do siete. V nadstavenom čase hrali domáci vabank, hostia po rýchlom brejku upravili na 1:3. Pre domácich je to krutý výsledok, tri body brali však skúsenejší hostia. Výkonom ale domáci nesklamali.

Góly: 16. Rusnák - 25. Škvarka, 68. Marcinát, 90. Držík.

FK: Korček - Mikloš (88. Kráľ), Kochan, Halás, Sipos, Rusinko (29. Tabak), Kyselica, Masarovič, Zajac (52. Láska), Nazar, Rusnák.

OŠK: Zemanovič - Antošík, Držík, Čibík, Stano, Nosek, Škvarka (90. Kvasnica), Ďanovský (62. T. Svatík), Biras (56. Marcinát), Ďuráči, Vaško (84. M. Svatík). (MK)

Trebatice – Boleráz 1:0 (1:0)

Derby v Trebaticiach, kam pricestoval Boleráz, rozhodol v prospech domáceho celku šikovným zakončením Šiška už v 24. minúte – 1:0. Hostia., hoci si vypracovali šance, nedokázali na tento gól odpovedať a keďže ani domáci svoje vedenie nenavýšili, zrodilo sa najtesnejšie víťazstvo Trebatíc.

Gól: 24. Šiška.