Dvojgólové vedenie v desiatej minúte nestačilo

Komentáre z 19. kola 4. futbalovej ligy.

Po nepremenenom pokutovom kope prišiel v závere trest

Domaniža – Partizánske 0:2 (0:1)

V 12. min Bartov strelecký pokus z 18 metrov minul domácu bránu a v 17. min jeho tvrdú strelu Kubiš kryl. Po akcii K. Sádeckého sa v 20. min vyznamenal Gašparík. V 21. min sa dočkal Barta a trafil k žrdi – 0:1. V 57. min po faule na M. Košúta K. Sádecký nepremenil jedenástku, keď jeho strelu brankár chytil. O tri minúty po prihrávke K. Sádeckého Socha zblízka prestrelil. V 74. min T. Lednický nedokázal doraziť , ktorú brankár neudržal, do siete. V 83. min priamy kop Valjenta Gašparík vyrazil na roh a v poslednej minúte Kučera po rýchlom protiútoku zvýšil na 0:2.

Góly: 22. Barta, 90. Kučera.

DOMANIŽA: Kubiš – Michal Petrík, Braciník, Miroslav Kvaššay, Haviar (73. Floriš), Augustín, Valjent, T. Lednický (46. Socha), L. Čelko (76. Svoboda), K. Sádecký, Mačina (46. M. Košút).

PARTIZÁNSKE: Gašparík – Zentko, Jambor, Křapka, Petreje (85. Mano), Januška, Kučera, Obžera, Barta, Slivka (78. Blaho), Papranec. RADO HAVIAR

Prečítajte si tiež: Snahu Prečína zastavilo brvno Čítajte

J. Bohunice – Prečín 5:2 (3:2)

Prvého jarného víťazstva sa dočkali Jaslovské Bohunice, ktoré doma rozobrali Prečín 5:2.

Domáce víťazstvo sa však rodilo veľmi ťažko, pretože hostia už v 10. min vyhrávali 0:2 a boli na koni. Zhodil ich z neho v 13. min z priameho kopu Machovič – 1:2. Po vyhratom súboji a prihrávke za obranu vyrovnal v 37. min Kaniščák a keď hostia už zúfalo bránili remízový stav na polčasovú prestávku, Poláček sa postaral o zvrat. Rázom mali obrovskú psychickú výhodu domáci, ktorí to aj potvrdzovali v druhom polčase. Ten mali úplne pod kontrolou a dvomi peknými gólmi v ňom spečatili tri body – 5:2.

Góly: 37. a 85. Kaniščák, 42. a 71. Poláček, 13. Machovič – 3. Hybben, 11. Herco.

J. BOHUNICE: Hluch – Poláček, Machovič, Juriš, Demovič, Janso, Krajčovič, Hlavatovič (60. Zemko), Kaniščák, Zolvík (70. Buchanec), Kadlečík.

PREČÍN: Opat – Hedera, Sádecký, Pauer, Bubník, K. Masaryk, A. Valient (46. R. Sviečka), T. Orávik, Hybben, P. Gajdošík, Herco.

Lehota p/Vt. – Hlohovec 0:4 (0:1)

Vo vyrovnanom zápase sa zrodilo vysoké víťazstvo hostí, ktorí nekompromisne trestali chyby domácich.

Góly: 25. a 75. Janík, 50. a 67. Zelenka.
LEHOTA: Zhukuliak - Benko (75. Rybár), Oršula, Roháč, Fereje (64. Filho), Gális, Belanec, Kohút (69. Grigorio), Xia (82. Chupek), Benčat, Kodaj.
HLOHOVEC: Horváth - Mesároš (82. Liso), Domasta, Čulák, Blaško, Zelenka (87. Veľký), Broš (64. Andrássy), Janík (89. Suchánek), Barborík, Krajinčák, Cholp.

Vrbové – Prievidza 0:3 (0:1)

Vrbové neuspelo ani v ďalšom domácom zápase, keď tentokrát bola nad ich sily Prievidza. Úvodná aktivita domácich želané ovocie nepriniesla, a tak hosťujúci Jánošík potrestal vela priestoru, ktorý mu domáci obrancovia dopriali – 0:1. Z úderu sa domáci nevedeli spamätať až do polčasu. Po zmene strán bola na domácich hráčoch viditeľná snaha s výsledkom niečo spraviť, ale stale tomu niečo chýbalo. Využili to hostia, kedy v 80. Minúte po faule zvýšili z bieleho bodu na 0:2 a pri vabanku Vrbového upravil v samom závere na 0:3 Šlabjar.

Góly: 24. Jánošík, 80. Krčík (11 m), 89. Šlabjar.

Bánovce - Tr. Stankovce 1:3 (1:1)

Bánovce až v štvrtom jarnom zápase nastúpili na domácom ihrisku. Pred jarnou časťou prišlo do Bánoviec až desať nových hráčov a síce pred domácimi divákmi výkonom nesklamali, na body to ale nestačilo. Domáci začali dobre a po obrovskej chybe brankára doklepol loptu do prázdnej bránky Rusnák – 1:0. Domáci sa však po vedúcom góle zbytočne stiahli, no Bánovce podržal skvelý Korček, ktorý chytil tutovku hostí. Tí však vyrovnali v 25. minúte, kedy Škvarka triafa z priameho kopu do šibenice – 1:1. Úvod druhého polčasu sa niesol v réžii hosťujúceho mužstva, po odrazenej lopte po rohovom kope sa lopta dostala až pred Marcináta, ktorý poslal hostí do vedenia – 1:2. Domáci v závere pridali, začali si vytvárať aj tlak, no najväčšiu spálil Kyselica, keď jeho pokus nemal kto dokopnúť do siete. V nadstavenom čase hrali domáci vabank, hostia po rýchlom brejku upravili na 1:3. Pre domácich je to krutý výsledok, tri body brali však skúsenejší hostia. Výkonom ale domáci nesklamali.

Góly: 16. Rusnák - 25. Škvarka, 68. Marcinát, 90. Držík.

FK: Korček - Mikloš (88. Kráľ), Kochan, Halás, Sipos, Rusinko (29. Tabak), Kyselica, Masarovič, Zajac (52. Láska), Nazar, Rusnák.

OŠK: Zemanovič - Antošík, Držík, Čibík, Stano, Nosek, Škvarka (90. Kvasnica), Ďanovský (62. T. Svatík), Biras (56. Marcinát), Ďuráči, Vaško (84. M. Svatík). (MK)

Trebatice – Boleráz 1:0 (1:0)

Derby v Trebaticiach, kam pricestoval Boleráz, rozhodol v prospech domáceho celku šikovným zakončením Šiška už v 24. minúte – 1:0. Hostia., hoci si vypracovali šance, nedokázali na tento gól odpovedať a keďže ani domáci svoje vedenie nenavýšili, zrodilo sa najtesnejšie víťazstvo Trebatíc.

1. Prečo Lukáš chodí po tridsiatke ešte stále na strednú školu
  2. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)
  1. Firma BONATO oddlžila svojich klientov v sume 100 000 000 Eur
  2. Ako manažovať 16 miliónov dielov denne?
  4. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)

AKTUALITA: Vodič vrazil autom do troch ľudí

Auto letelo niekoľko metrov a narazilo do ľudí, ktorí stáli na chodníku.

Na kilometrovom úseku Domanižanky v Považskej Bystrici boli štyri mlyny

Dnes stojí už len budova bývalého Piačkovho mlyna na sídlisku Lány, ostatné tri mlyny zbúrali. Najstarším bol Fuchsov mlyn, ktorý bol na bývalom námestí.

Považskobystrickí hádzanári spoznali pohárových súperov

Žrebovali sa zápasy Challenge cupu aj Slovenského pohára.

Považská Bystrica (v červenom) vlani v Challenge cupe hrala s Petrohradom.

Futbalový program v piatok a v sobotu

V piatok 18. októbra je predohrávka 2. ligy, súťaže pokračujú aj v sobotu 19. októbra.

Dubnica (v modrom) hostí doma nepríjemnú Petržalku.