5. LIGA: Kanianka obrala Kvašov v závere o dva body

V 5. futbalovej lige sa hrali dve regionálne derby.

Súboj Podmanína s Plevníkom priniesol viaceré dramatické momenty.Súboj Podmanína s Plevníkom priniesol viaceré dramatické momenty. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Plevník bol v Podmaníne blízko k trom bodom

Brvnište - Ladce 2:0 (1:0)

Domácim sa pomaly začína vyprázdňovať maródka a bolo to na výkone poznať. Vypracovali si viacero šanci, no mierili vedľa alebo ich pokusy kryl Machala. V 31. min ušiel po krídle Hrbek a nájazd zakončil gólom – 1:0. V závere polčasu sa do šance dostali hostia, no M. Mojto bránu minul. Po prestávke v 56. min strelu Mária Hároníka tečoval nešťastne Mokrička – 2:0. Ladce hrali na brejky, Sandanusa ohrozil iba Pravda hlavičkou. Brvnišťania hru kontrolovali, ale napriek ďalším šanciam už vedenie nezvýšili.

Góly: 31. Hrbek, 56. vlastný Mokrička.

BRVNIŠTE: Sandanus – Ofotsu, Mário Zelenák, Urdák (46. P. Chovančík), Kolembus (78. Pšurík), Mensah, Jamečný (86. M. Chovančík), Hrbek, Lončík, Mário Hároník (61. K. Hároník), Ofori (78. Matúš Hároník).

LADCE: Machala – J. Váň, Michal Majtán, L. Rosina, J. Pagáč, Kvasnica (78. J. Haluska), P. Štrbák, Ondrašík, E. Mrážik (61. Eliaš), Mojto, Mokrička. (TR)

Prečítajte si tiež: Futbal 5. liga: Doma sa nedarilo, body sa vozili od súperov Čítajte

Podmanín – Plevník 2:2 (0:0)

V 2. min Nemčík netrafil domácu bránu a v 8. min P. Gardian trafil iba gólmana a v 17. min tesne minul cieľ. V 20. min Motúz robinzonádou kryl bombu Maroša Majtána. Domáci mali veľký tlak, ale J. Sovík v 29. min hlavičkoval vedľa a v 35. min P. Kostelanský z uhla trafil žrď. O minútu Michal Buday po sóle neuspel a z protiútoku strelu R. Sovíka brankár vyrazil na roh. V 44. min P. Gardian hlavičkoval iba do brvna. V 51. min Nemčíkovu strelu T. Kostelanský vyrazil na roh a v 53. min po rohu Dodek hlavičkou pod brvno dal na 0:1. Strelu Michala Budaya vyrazil v 57. min brankár a v 65. min J. Sovík trafil brvno. O minútu R. Sovík z priameho kopu tečovanou strelou vyrovnal. V 84. min dostal hostí do vedenia Michal Buday po Nemčíkovom centri. Po Motúzovom faule na P. Gardiana z jedenástky vyrovnal R. Sovík.

Góly: 66. a 86. R. Sovík (druhý z 11 m) - 53. Dodek, 84. Michal Buday.

PODMANÍN: T. Kostelanský – Jakub Škultéty, Otradovec, Blažek, Martin Gardian, Maroš Majtán (59. Michal Gardian), P. Kostelanský, R. Sovík, J. Sovík, P. Gardian, T. Pilár (83. Žilinský).

PLEVNÍK: Motúz – Martin Zelenák, Dodek, Butko, L. Pajger, T. Ďurkech, J. Kremeň, P. Ďurkech (87. Vadovský), Michal Buday, Nemčík, Čižmárik. ADRIÁN DEMÁČEK

Kvašov - Kanianka 1:1 (0:0)

Domáci sa od začiatku snažili streliť gól, ale narazili na dobre organizovanú hru hostí, ktorí prekvapili pohybom.. Beňo v 8. min mieril nepresne a v 12. min Ďuďákova strela skončila v rukaviciach Radošinského. Hosťujúci Strečanský v 19. min z ojedinelého brejku vystrelil nepresne. V závere polčasu Beňo v dobrej pozícii poslal loptu nad. V 49. min Pekár hlavičkoval do brvna a v 60. min po faule na Beňa premenil jedenástku Kresánek – 1:0. Škultéty vychytal Hvolku a v 71. min Bielikovu strelu odvrátila domáca obrana. Kvašov chcel vedenie zvýšiť, no nepodarilo sa. V 86. min po nepriamom kope obrana zabudla na striedajúceho Šagáta a ten hlavou zaistil hosťom prekvapujúci, ale zaslúžený bod.

Góly: 62. Kresánek (11 m) – 86. Šagát.

KVAŠOV: Ján Škultéty – Ďuďák, Strapko, Kresánek, Bariak, Amrich (82. Kadlec), Petrovič (67. R. Brix), R. Revák, Beňo, F. Kováč, Bretschneider.

KANIANKA: Radošinský – Mikloš (62. Šnirc), Kôstka, Pekár, Svitek, Hvolka, Bielik (78. Baláž), Strečanský (90. Vrtál), Kalina, Marko, Hianik (72. Šagát). PAVOL PREKOP

D. Vestenice - Tr. Turná 5:2 (3:1)

V 20. kole sa na štadióne v Dolných Vesteniciach predstavilo mužstvo Trenčianskej Turnej. Prvý gól stretnutia padol prakticky z prvej čistej príležitosti na skórovanie. Jeho autorom bol domáci útočník Martin Líška. Hostia mohli odpovedať hneď po pár minútach, ale domáci brankár Ľuboš Bohunský predviedol perfektný dvojitý zákrok. Vyrovnania sa hráči Trenčianskej Turnej dočkali v 16. min. Presadil sa Jakub Kováč. Do kabín však s väčšou spokojnosťou odchádzali Vesteničiari, ktorí sa po góloch Jakuba Kasteloviča a Andreja Bruška mohli tešiť z priebežného dvojgólového vedenia. V druhom dejstve už mal viac z hry aktuálny líder piatej ligy. Prevahu Dolných Vesteníc potvrdil svojím druhým gólom v zápase Martin Líška a Lukáš Sluka, ktorý sa presadil hlavou. Hostia ešte v samom závere dokázali utešenou strelou skorigovať stav zápasu na 5:2.

Góly: 11. a 67. Líška, 24. Kastelovič, 38. Bruška, 84. Sluka - 16. J. Kováč, 88. Matúš Kováč.

D. VESTENICE: Bohunský (83. Beták) - Sluka, Košík, Bohuš (77. Ďuriš), Šrámka (79. Radošány), Krivosudský, Líška, Kastelovič, Olej (51. Kolenčík), Hlinka, Bruška (70. Matiaško).

TR. TURNÁ: Chlebana - Bednár (68. Konečný), Bečka, Havier, Marek Kováč, Hrubý, J. Kováč, Hasenovič (78. Vanko), Matúš Kováč, Lipták (30. Mikolášek), Horňák (62. Vašek). SAMUEL ĎURIŠ

Zem. Kostoľany – V. Uherce 0:0

V Zemianskych Kostoľanoch sa hral futbal dvoch veľmi dobre navzájom sa poznajúcich mužstiev. Zápas sa odohrával medzi šestnástkami bez výraznejších šancí na oboch stranách. Za zmienku stoja len strely hosťujúcich Belianskeho a Cígera. Na domácej strane to boli strely Liptaja a najkrajšia Mokošova strela z voleja, ktorú hosťujúci Kováč bravúrne vyrazil na roh. Diváci videli síce bojovný zápas, ale bez výraznejšieho vzrušenia a hlavne žiadanych gólov. Deľba bodov po skončení stretnutia bola spravodlivá.

Z. KOSTOĽANY: Zvalo - Hancko, Orság, Zaťko (67. Málik), Pavkeje (46. Čičmanec), Teslík, Šimurda, Liptaj (79. Mokoš), Hulini, Bátora (81. Hollý), Martinusík (46. Maslonka).

V. UHERCE: P. Kováč - Jankula, Valter, Cíger, Greguška (79. Šorec), Kundala, Preťo, Petráš, R. Kováč, Beliansky, Škoda. FRANTIŠEK MAŠLONKA

Chocholná-Vel. – Podolie 1:2 (0:1)

Oblastné derby dvoch tímov zo spodných priečok tabuľky začali lepšie hostia. Do vedenia ich dostal v závere prvého polčasu Tulpík. Po prestávke hostia rýchlo pridali druhý gól a boli „na koni“, keď sa presadil Martin Prosňanský. Šance domáceho tímu na body sa znížili v 64. min, keď po faule smeroval pod sprchy Juraj Tuharský. 13 minút pred koncom sa červenalo opäť. Po konflikte Lobíka s Čavojským obaja predčasne skončili. V 79. min sa Chocholnej-Velčiciam predsa len podarilo znížiť. Z bieleho bodu sa nepomýlil Tulpík. Napriek snahe sa už domácim vyrovnať v závere nepodarilo.

Góly: 79. Tulpík (z 11m) - 39. Pyšný, 52. M. Prosňanský.
CHOCHOLNÁ-VELČICE: Köszeghy (66. Horňák) - Gvizd, Michalec, Lobík, Suchánek, Sabadka, Lukša, Brlej, Vavro, Tuharský, Tulpík.
PODOLIE: M. Kováč - Mašán, Gajdošík, Macho, Behúl (90. Augustín), R. Červeňanský, Uhlík, Čavojský, Pyšný, M. Prosňanský, J. Prosňanský.

Veľká Hradná – Cigeľ 2:3 (2:1)

Domáci si prehrať nezaslúžili, ale aj taký býva futbal. Už v 1. min slalom od polovice ihriska zakončil tesne vedľa brány Radenovič. Skóre otvorili hostia. V 6. min po rohu ľahká strela prekvapila Ježíka – 0:1. Cigeľ hrozil viac-menej iba z rohov. V 22. min priamy kop z polovice ihriska hostia odhlavičkovali na šestnástku a Radenovič z voleja a nechytateľne vyrovnal. V 40. min prenikajúceho Božoviča fauloval brankár a pokutový kop sám faulovaný premenil – 2:1. V 53. min sa hosťom podarilo vyrovnať Drobcom. V ďalšom priebehu si vypracovali čisté šance Božovič a Radenovič, no stroskotali na Furkovi. V 74. min hostia otočili výsledok vo svoj prospech po zásahu Laurinca. Potom sa už futbal nehral, pretože hostia už o hru nejavili záujem a viac sa váľali po trávniku ako stáli na nohách.

Góly: 22. Radenović, 40. Božović (z 11m) - 7. a 74. Laurinec, 53. Drobec.
VEĽKÁ HRADNÁ: Ježík - Masár, Koreň, Hrabal, Minárik, Radenović, Krasimirov - Nikolov (90. P. Kováč), Beňadik (78. Balocký), A. Kováč (44. Michal Kováč), Božović, Kyjac.
CIGEĽ: Furka - Drozd, Medera, Kotula, Zaťko (87. Madarász), Drobec, Babašta, Pružinec, Fergel (68. Ďuriš), Halaška, Laurinec.