Futbal 5. liga: Vedúci tím zvládol na jednotku štandardné situácie + FOTO

V 5. futbalovej lige sa hralo posledné 30. kolo.

Podmanín (v žltom) sa stretol s Kvašovom.Podmanín (v žltom) sa stretol s Kvašovom. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

O prvé miesto sa bojovalo na troch štadiónoch, z postupu sa tešil nováčik z Kvašova.

Plevník – Chocholná-Velčice 2:1 (0:0)

• prvom polčase hostia dobre bránili a hrali iba na brejky. V 6. min Adamčiho bomba trafila obrancu a Bednár zasiahol pred Lobíkom. Cingelov priamy kop v 12. min skončil nad a Bednár v 16. min vyrazil loptu pred Adamčiho, no ten bránu minul. V 23. min Michal Buday pálil nepresne, Lobík v 30. min nedosiahol na päťke loptu a Butkovu hlavičku v 33. min kryl Drgo. V 41. min Adamčí z otočky poslal loptu tesne nad. Po Tulpíkovej prihrávke 48. min prekvapil Bednára Masaryk – 0:1 a o minútu Tulpík z päťky trestuhodne prestrelil. 55. min Michal Buday prešiel cez troch obrancov a strelou k žrdi vyrovnal. V 70. min Bednár s problémami chytil skákavú strelu Tulpíka a o minútu lob P. Ďurkecha skončil nad. Tuplíkovu strelu v 73. min Bednár vyrazil na roh a po rohu v 84. min hlavičkoval Dodek nad. V 85. min po rohu potešil domácich po odrazenej lopte striedajúci Lukáč – 2:1.
Prečítajte si tiež: Futbal 5. liga: Na prvé miesto sú stále traja ašpiranti Čítajte

Góly: 55. Michal Buday, 85. Lukáč – 48. Masaryk.

PLEVNÍK: Bednár – Čižmárik, J. Kremeň, Butko, Martin Zelenák, T. Ďurkech, Kucharík (46. Lukáč), Dodek, P. Ďurekch, Michal Buday, Nemčík.

CHOCHOLNÁ: Drgo – Suchánek, Sabadka, Juraj Tuhársky (46. Masaryk), Tulpík, Lobík, Horňák (86. Ján Tuhársky), J. Cingel, Michalec, Ozimý. ADRIÁN DEMÁČEK

Brvnište - Cigeľ 4:1 (3:0)

V 3. min Lončík mieril vedľa a v 9. min po obliehaní brány Hrbek šťastnou strelou otvoril skóre – 1:0. E. Slámka po úniku v 17. min trestuhodne poslal loptu vedľa, ale v 20. min Mário Hároník dorazil do siete Lončíkovu prihrávku – 2:0. Hrbekova prudká hlavička v 26. min skončila tesne nad a o minútu Babašta po rohu netrafil zblízka domácu bránu. Mensah po úniku v 31. min zvýšil na 3:0 a v 44. min po centri Mária Hároníka neuspel Mário Zelenák. V 51. min Sandanus vyrazil strelu Babaštu na žrď. V 64. min Furka vychytal Mária Zelenáka a Madarász po prieniku znížil v 75. min na 4:1. v 77. min Hrbekovu jedenástku Furka chytil. V 86. min Drozd hlavičkoval nad

Góly: 10. Hrbek, 20. Mário Hároník, 31. Mensah, 56. E. Slámka – 75. Madarász.

BRVNIŠTE: Sandanus – Ofotsu, Mensah, Mário Zelenák, Kolembus (64. P. Chovančík), Jamečný, Hrbek, Mário Hároník (72. Matúš Hároník), E. Slámka (84. A. Slámka), Ofori (85. Ddecký), Lončík (80. Pšurík).

CIGEĽ: Furka – Jankeje, Halaška, Drozd, Zaťko, Drobec, Babašta, Laurinec (64. Ďuriš), Madarász, Pružinec (46. Medera), Fergel (46. Peciar). ADRIÁN DEMÁČEK

Ladce - Veľká Hradná 2:1 (0:1)

V 3. min Martinkov lob odvrátil z prázdnej brány Hrabal a v 12. min strelu P. Štrbáka vytlačil Ježík nad. V 15. min a v 16. min skončili strely P. a M. Štrbákovcov vedľa. V 18. min netrafil po úniku ani Kvasnica a v 33. min neuspel P. Štrbák. O dve minúty Koreň trafil brvno a v 42. min Martinkovi lopta v šancu odskočila. V 44. min potrestal domáci nedôraz Radenovič – 0:1. V 56. min Pravda po Mokričkovom centri iba vyskúšal brankára a v 66. min Martinka z metra trafil iba M. Guňovského. M. Štrbák v 74. min po faule na Mojta vyrovnal z jedenástky a o minútu P. Štrbák zakončil samostatnú akciu víťazným gólom. V 80. min M. Štrbák mohol zvýšiť, ale gól nedal.

Góly: 74. M. Štrbák (11 m), 76. P. Štrbák – 44. Radenovič.

LADCE: Machala – J. Váň (46. Pravda), E. Mražík (46. Ondrašík), L. Rosina, Michal Majtán (46. J. Pagáč), Kvasnica (66. Baláž), P. Štrbák, P. Martinka, M. Štrbák, M. Mojto, Mokrička.

V. HRADNÁ: Ježík (46. M. Guňovský) – Masár, J. Guňovský, Michal Kováč, Hrabal, Lobotka (55. Machara), Krasimirov-Nikolov, Radenovič (83. P. Kováč), A. Kováč (55. Balocký), Koreň, Kyjac. FERDINAND GACH

Podmanín – Kvašov 1:3 (0:1)

Kvašov chcel vyhrať, no domáci im nič nedarovali zadarmo. Prvú šancu mal P. Gardian v 7. min, ale brankár tvrdú strelu kryl. Hralo sa väčšinou v strede bez šancí, až tesne pred prestávkou po Kresánkovom priamom kope dopravil loptu zblízka do siete Kostič. Druhý polčas sa hral už iný futbal. Delovku R. Sovíka s námahou v 48. min vyrazil Suchánek, na druhej strane T. Kostelanského neprekonali Amrich a Mikuška. V 56. min R. Sovík z päťky trafil žrď a lopta sa odrazila brankárovi do náručia. O minútu Petrovič z priameho kopu z uhla prekvapil gólmana – 0:2. Domáci bojovali a v 66. min si na center nabehol J. Sovík a hlavou zdramatizoval duel – 1:2. V 75. min na Petrovičov priamy kop vyskočil najvyššie Kresánek a hlavičkou zvýšil na 1:3. V závere sa domáci snažili, ale hostia už výhru udržali a mohli oslavovať postup do 4. ligy.

Góly: 66. J. Sovík - 45. Kostič, 57. Petrovič, 75. Kresánek.

PODMANÍN: T. Kostelanský – Škultéty, Blažek, Otradovec, Martin Gardian, J. Sovík, Michal Gardian, R. Sovík, Žilinský (46. Maroš Majtán), P. Gardian, M. Kostelanský.

KVAŠOV: Ľ. Suchánek - Kostič, Kresánek, Bariak, Ďuďák, Amrich, Mikuška, Petrovič, Beňo (84. A. Gorelka), F. Kováč (90. Jurga), Bretschneider. JOZEF ŠPROCHA

D. Vestenice – Uhrovec 2:0 (1:0)

Na potvrdenie majstrovského titulu potrebovali Dolné Vestenice v poslednom domácom stretnutí bezpodmienečne zvíťaziť nad Uhrovcom. Svoju ambíciu chceli pretaviť zverenci Nikola Švirika do želaného výsledku už od samého začiatku. V 9. minúte mohla sieť brány rozvlniť dobrá hlavička domáceho Dušana Bubláka. Brankár hostí ju však vytesnil. Z následného rohového kopu zakončoval rovnako aj Pavol Šrámka a gólman Uhrovca sa vyznamenal opäť. Prvý gól stretnutia padol v 18. minúte. Na svedomí ho nemal nik iný, ako domáci Martin Líška, ktorý zužitkoval presnú prihrávku Dušana Bubláka. V následnom nájazde na bránu súpera už skúsený zakončovateľ vedel, čo má robiť. Hostia sa do príležitostí na skórovanie dostali v 36. a 40. minúte. V bráne stojaci veterán tímu Pavel Beták však obe strely zneškodnil. Tribúny domáceho štadióna stíchli o chvíľu neskôr. Pri vyrazenom rohovom kope sa domáci gólman zranil a nemohol pokračovať v zápase. Keďže jednotka Dolných Vesteníc Ľuboš Bohunský absentovala pre zranenie, medzi tri žrde sa postavil stopér Lukáš Sluka. Hostia z Uhrovca túto personálnu zmenu na gól nepretavili a ani v druhom polčase nedokázali vsietiť kontaktný gól. Domáce mužstvo naopak poistilo svoje víťazstvo po peknom lobe Martina Líšku z 51. minúty. Dolné Vestenice napokon obsadili druhé miesto v konečnom poradí V. ligy Sever, keďže ich súper v boji o prvenstvo Kvašov zvíťazil v Podmaníne 3:1. Pri zhode bodov rozhodlo skóre zo vzájomných duelov, ktoré má taktiež nováčik z Kvašova o jeden gól lepšie.
Góly: 18. a 51. Líška.

D. VESTENICE: Beták (41. Šamko) - Sluka, Košík, Bohuš, Šrámka (89. Bruška), Krivosudský, Líška, Kastelovič, Bublák, Olej (80. Kolenčík), Matiaško (74. Hlinka).
CIGEĽ: Flóro - Čabrák, Škultéty, Zajac, Stuparič, Turoň, Baniat, Vavro, Bežo (85. Kušnier), Pavlovič, Malina.

Kanianka – Podolie 6:1 (3:0)

V poslednom kole sa v Kanianke predstavilo Podolie, ktoré prišlo presne s 11 hráčmi a na výsledku sa to aj odrazilo. Domáci do tohto zápasu nastúpili s novými dresmi a pokrstili ich vysokým víťazstvom. Od úvodu boli domáci aktívnejší, čo rezultovalo do trojgólového vedenia v prvom polčase. V druhom dejstve hostia po peknej akcii skorigovali, avšak domáci opäť tromi gólmi zvýraznili svoje víťazstvo a zaslúžene vysoko vyhrali. Domáci tak budú čakať, či si zachovajú piatoligovú príslušnosť aj v budúcom roku. Domáci funkcionári ďakujú fanúšikom za svoju priazeň voči klubu aj keď výsledky neboli také, akoby si všetci priali.
Góly: 14. a 77. Strečanský, 44. a 88. Kalina, 28. Hianik, 79. Beka - 68. Mašán.
KANIANKA: Radošinský - Pekár, L. Baláž (79. Šnirc), Kôstka, Marko, Beka, Strečanský, Kalina, Svitek (66. A. Baláž), Hianik (56. Ľ. Baláž), Hvolka.
PODOLIE: M. Kováč - Mašán, M. Gajdošík, J. Prosňanský, Pyšný, Augustín, Behúl, Ohrablo, Drexler, Uhlík, Gúčik.

Tr. Turná – Zem. Kostoľany 5:1 (2:0)

Trenč. Turná si už nemohla v tabuľke pomôcť k lepšiemu umiestneniu, napriek tomu sa chcela s fanúšikmi rozlúčiť víťazstvom. Proti silným Zemianskym Kostoľanom sa jej to aj podarilo. Domáci mali skvelý nástup do stretnutia. V 5. a 10. min ich do dvojgólového vedenia poslal Stronček. Hostia po prestávke znížili Liptajom, no domáci už podobné zaváhanie ako proti Podoliu nedopustili. Už o dve minúty zvýšil na 3:1 Blaho a ten istý hráč v polovici druhého dejstva pridal na 4:1. V závere sa po pár minútach pobytu na ihrisku strelecky presadil aj Hulaj, čím spečatil jasné víťazstvo domácich v pomere 5:1.

Góly: 5. a 10. Stronček, 54. a 68. Blaho, 84. Hulaj - 52. Liptaj.
TR. TURNÁ: Chochlík - Bednár (55. Michal Kováč), Blaho, Bečka, Marek Kováč (69. Horňák), Hrubý, Havier (78. Konečný), Matúš Kováč, Svatík (70. Ďuriš), Stronček, Chorvát (77. Hulaj).
ZEM. KOSTOĽANY: Blažek - Výškrabka (67. Stankovský), Bátora, Hulini, Školna (46. Dado), Hollý, Málik, Martinusík, Čičmanec, Zaťko, Liptaj.